Поради, правила та рекомендації щодо вибору сумішей для новонароджених дітей

Грудне вигодовування - це значимий період в житті немовляти і його матері, так як він є найкращим і найбільш природним для новонародженого малюка. Але не всі мами мають цю можливість (годувати грудьми) і тут виникає необхідність вибору правильного замінника грудного молока, в якості якого виступає суміші для новонароджених дітей.

Яку суміш вибрати для новонародженого

Дитячі суміші

Різновиди молочних сумішей для немовлят?

Ринок дитячого харчування має в своєму розпорядженні великим спектром різновидів дитячих сумішей, які узгоджені з вимогами Госту та Інститутом Харчування.

Всі дитячі суміші по консистенції поділяються на сухі і рідкі.

Найбільш поширені сухі суміші, вони зручні в зберіганні, дозуванні, прості в транспортуванні і володіють великою різноманітністю вибору. Рідкі суміші в приготуванні більш прості, ніж сухі, так як їм потрібно тільки нагрівання. Але вони мають короткий термін зберігання (всього пару днів).

За ступенем адаптації дитячі молочні суміші поділяють на:

 • Адаптовані суміші найбільш близькі до природного харчування, тому їх допускається вживати з моменту народження дитини.
 • Частково адаптовані суміші якоюсь мірою близькі за структурним складом до грудного молока, в свій склад вони включають не тільки лактозу, але і сахарозу, у них немає стабілізованого мінерально-жирового складу.
 • Наступні суміші виготовляються з сухого незбираного коров'ячого молока, до якого додається сахароза і крохмаль, вони не містять молочної сироватки.

В залежності від дитячого віку так само виділяють декілька різновидів сумішей.

До 6 місяців - стартові, і старше півроку - наступні.

Розглянемо конкретні випадки:

 1. Вік від 0 до 6 місяців. Шлунково-кишковий тракт новонародженого дитини звикає до засвоєнню їжі. Виробники стартових сумішей беруть це до уваги. Тому це харчування гранично близько до материнського молока. Упаковку дитячих сумішей для новонароджених виробники маркують значеннями «1», а так само «(0-6)».
 2. Суміші для дитини від 6 місяців. Виробники наступних сумішей розглядають специфіку обміну речовин і травлення дитини. У них більше білка, кальцію і заліза, так як потреба організму у вітамінах і поживних речовинах зростає з його розвитком. Наступні суміші маркуються цифрами «2» або «(6-12)».
 3. Від однорічного віку. При годуванні однорічних дітей і старше використовують молочні суміші сухого вигляду, упаковки яких маркуються цифрою «3».
 4. Суміші від народження до 1 року. Для годування дитини з моменту її народження і аж до 1 року є можливість застосовувати спеціальні універсальні молочні суміші, благо нинішні виробники дитячого харчування надають таку продукцію в достатній кількості. Їх маркують знаком «від 0 до 12».

Яку суміш вибрати ВІДЕО 1

у тих випадках, коли малюк має деякі проблеми зі здоров'ям.

Розглянемо різновиди цих сумішей.

Суміші, призначені для недоношених дітей

У них багато білка, вітамінів і сироваткового протеїну в складі і володіють великою енергетичною цінністю. Виробники позначають упаковки з таким кормом значенням «0» або ще приставкою «пре-» у назві.

Корм для дітей з лактазною недостатністю

Іноді малюки мають дефіцит ферменту, потрібного для розщеплення вуглеводів - лактази. Недолік цього ферменту веде до поганої переносимості продуктів, у складі яких є лактоза. Такий розлад має в медицині назва «лактазна недостатність».

Для дітей з таким захворюванням виробляються суміші зі зниженим кількістю лактозною складовою або її повною відсутністю. Їх позначають як «безлактозні». Наприклад: «Нутрілак безлактозный», «Нутрилон низьколактозний».

Харчування для дітей з функціональними розладами шлунково-кишкового тракту

Якщо у малюків спостерігаються коліки, блювання, діарея, зригування ефективно використовувати антирефлюксное харчування, що містять речовини (камедь або крохмаль), які виступають в ролі загусників. Наприклад: «Нутрилон АР» , «Энфамил АР», «Нутрілак АР», «Фрисовом».

При запорах стосовно харчування, збагачене також камеддю, яка має особливості харчових волокон, або лактулозою. Лактулоза - це дисахарид, що активізує ріст біфідобактерій. Лактулозу містять «Детолакт Біфідус», «Семпер Біфідус».

Харчування для дітей, які страждають алергічними реакціями

Склад гіпоалергенного харчування виключає вміст білка коров'ячого, який заміщується соєвим. Іноді розщеплюють білок до молекулярної маси.

Важливо знати! Існує ще таке поняття як «догодовування при грудному вигодовуванні». Суміш для догодовування застосовують, коли дитині недостатньо материнського молока. Тоді використовують високоадаптовані суміші (їх можна найменувати замінниками грудного молока).

Вибір суміші для годівлі дитини (Доктор Комаровський) ВІДЕО 2

� огляду малюка лікарем - педіатром. При цьому кожен уважний батько зобов'язаний бути ознайомлений з основоположними принципами, які допоможуть правильно підібрати харчування для малюка.

Розглянемо кілька моментів, які допоможуть молодій мамі зрозуміти, як вибрати суміш дитячого харчування?

 1. Купувати харчування вимагається згідно з віком дитини;
 2. Здоровому малюку слід брати високоадаптовані суміші, це підійде для першого півріччя життя;
 3. Уважно вивчайте склад суміші, кількість компонентів, відомості про калорійності;
 4. Корисно наявність карнітину, лінолевої кислоти, таурину - вони бере участь у жировому, білковому, вітамінному та енергетичному обміні, генеруванні тканин, формування внутрішніх органів;
 5. Завжди слід уважно перевіряти термін придатності продукту!
 6. Приготування суміші здійснюйте тільки відповідно до зазначених на упаковці способом приготування, дотримуйтесь пропорції компонентів.
 7. При зміні харчування по мірі росту дитини намагайтеся дотримуватися однієї і тієї ж фірми-виробника.

як вибрати суміш для новонародженого

Які симптоми того, що немовляті не підходить обрана суміш?

Підібрати дитяче харчування буває складно і часом доводиться міняти кілька виробників. Невідповідне харчування можна визначити за такими ознаками:

 1. Прояв алергії, шкірних висипань;
 2. Частий стілець, наявність слизу, білих грудочок;
 3. Занепокоєння, поганий сон маляти після годування;
 4. Кольки;
 5. Дитина повільно набирає вагу;
 6. Дратівливість, млявість дитини.

Такі симптоми можуть бути ознаками та інших захворювань. Але якщо причиною є невідповідний корм - то не слід відразу міняти його, потрібно робити це поступово. Зміна харчування для дитячого організму - велике навантаження.

Нову суміш варто вводити поступово, близько тижня і під наглядом. Повне звикання відбувається на 2-3 тижні. Не забувайте, що обов'язкова консультація лікаря-педіатра, який підкаже, яку суміш для новонароджених вибрати! Не покладайтеся на поради оточуючих.

Купити суміші (почитати склади сумішей та відгуки)

 • Ознайомитися з асортиментом сумішей, почитати відгуки, опис, дізнатися ціни та замовити суміші з доставкою додому, можна в інтернет магазині БАБАДУ.РУ - посилання на асортимент сумішей
 • Або в інтернет магазині АКУШЕРСТВО - Суміші

Вибираємо суміш Відео 3