Чи можна вживати алкоголь при грудному вигодовуванні?

алкоголь при грудному вигодовуванніВсім відомо, що все, що потрапило в організм годуючої матері, потрапляє разом з молоком в організм дитини. І, тим не менш, багато сучасні жінки досі перебувають у впевненості, що незначні дози алкоголю можна вживати під час грудного вигодовування. Більш того, в деяких Інтернет-спільнотах рекомендується вживати алкоголь при грудному вигодовуванні. Жінкам навіть радять щодня випивати келих пива для поліпшення лактації.

Перше питання, яке годує мати повинна задати собі перед тим, як випити: «чи це корисно для моєї дитини?». І відповідь тут одна: «Ні». Тому, якщо ви здатні стриматися і не вживати алкоголь при годуванні груддю, зробіть це. Алкоголь і його похідні - ОТРУТА, він руйнує внутрішні органи і завдає непоправної шкоди здоров'ю як питущою матері, так і дитини.

Однак мала кількість жінок здатні витримати повна відмова від алкоголю протягом двох-трьох років алкоголь при годуванні груддю(дев'ять місяців вагітності плюс півтора року годування - мінімум два з половиною роки). Часто жінка і не згадує про спиртне до тих пір, поки не виявляється за святковим столом, де вона, як це називається, «не у справ». Всі веселяться, випиваючи, а вона відчуває себе обділеною і не може повноцінно брати участь (як їй здається) в загальному святкуванні. У разі, якщо все-таки бажання підтримати компанію і не бути білою вороною здобули гору над розсудливістю, жінці слід подбати про те, щоб мінімізувати ризик, пов'язаний із вживанням алкоголю під час годування груддю.

Алкоголь при грудному вигодовуванні (ГВ)

Перше: ні в якому разі не випивати, поки малюк не досяг віку трьох місяців (хоча б). Чим молодша дитина, тим менше його організм пристосований до переробки алкоголю, а у новонароджених такої здатності немає зовсім. Печінка дитини не здатна переробити навіть мала кількість алкоголю, а значить, всі шкідливі речовини, що знаходяться в алкогольному напої, отруять внутрішні органи дитини.

алкоголь при р вЗвичайно, на організм людини впливає не стільки сам алкоголь, скільки його кількість, якість і вигляд напою. Зрозуміло, що якщо жінка вип'є келих хорошого червоного вина або півлітра дешевої горілки, то шкоду, що наноситься організму як матері, так і дитини, буде різним за ступенем тяжкості. Також важливо кількість вживаного напою. Чим більше випито, тим довше етиловий спирт буде виводитися з організму, тим більше цього його потрапить через материнське молоко, в організм малюка.

Звідси друга порада - якщо ви вирішили вжити алкоголь при грудному вигодовуванні, то або сцедитесь перед тим, як випити, щоб можна було дати дитині «чисте» молоко, або витримайте проміжок в годівлі хоча б три години (за умови, що ви випили не більше 100 мл неміцного алкоголю). Якщо ж ви пили горілку або коньяк, то 100 мл даного напою буде виводитися з організму не менше 5-ти годин.

Алкоголь при годуванні грудьми

Важливо і те, як часто годуюча мати вживає алкоголь. За даними досліджень західних лікарів, якщо жінка, годуючи грудьми, випивала один-два рази в місяць (якісний неміцний алкоголь в малих дозах), то це не завдавало значний і помітний шкоди здоров'ю дитини. Проте в Росії ніхто не зможе поручитися за те, що куплене в супермаркеті вино буде таким же якісним, як те ж вино, куплене, наприклад, у Франції.

Не слід забувати також і про шкідливі домішки, що містяться в алкоголі. Крім етилового спирту (який часто виготовляється з неякісної сировини і погано очищається) до складу алкогольних напоїв входять хімічні барвники та концентрати, особливо в улюблених жінками лікери та вина - їх часто підробляють, використовуючи дешеві і шкідливі для здоров'я домішки. Подумайте - чи хочете ви, щоб вони потрапили в організм вашого дорогоцінного дитини?

Алкоголь негативно впливає на лактацію грудного молока. І якщо у вас отже не багато молока, то вживанням алкогольних напоїв, годування груддю можна звести нанівець...

І останнє - оскільки для лікарів усього світу питання вживання алкоголю під час грудного вигодовування залишається відкритим, краще все ж відмовитися від вживання спиртних напоїв до тих пір, поки ви вскармливаете дитини грудьми.

Також ознайомтеся зі статтею:

  1. Що категорично не можна при грудному вигодовуванні
  2. Куріння при грудному вигодовуванні