Чаї при грудному вигодовуванні

чаї при грудному вигодовуванніПісля народження дитини груди жінки виробляє кілька перших днів молозиво, а потім приходить в грудне молоко. Не у всіх воно «ллється ріками», адже на вироблення молока впливає багато факторів, від харчування до психологічного стану матері. Якщо молока дитині не вистачає, дитина не наїдається, а хочеться зберегти чисте (без догодовування) грудне вигодовування, варто звернути увагу на засоби для збільшення секреції молока. До ним відносяться чаї для поліпшення лактації. Чаї при грудному вигодовуванні допоможуть стимулювати приплив молока і поліпшити секрецію молочних залоз.

Який чай вибрати при грудному вигодовуванні?

Як же вибрати підходящий чай? Зайшовши в аптеку, можна просто розгубитися від різноманіття цього товару. Однак, існує деяке розмежування чаїв, вживаних при грудному вигодовуванні.

Чаї діляться на:

  • гранульовані, або, простіше кажучи, швидкорозчинні (виробляють такі фірми, як Humana, Hipp, Lasana, Bebivita, Nutricia та ін);
  • пакетовані (фірми «Бабусин козуб», Fleur Alpine, Евалар, Weleda та ін).

У чому різниця таких чаїв і який вибрати?

Плюс гранульованих чаїв при грудному вигодовуванні в тому, що робиться такий чай моментально - 2 чайних ложки сухих гранул на 200 мл води. Чай готовий! З маленькою дитиною на руках це безсумнівна перевага перед пакетованих чаями, для заварювання яких потрібно деякий час. І, на превеликий жаль, виробники пакетованих чаїв в більшості випадків роблять пакетики без ярликів, за які зручно витягувати їх з кухля. При тому, що це здається невеликим недоліком моделі, в перші місяці життя дитини мама катастрофічно втомлюється, тому зайві заморочки абсолютно ні до чого, і будуть тільки дратувати і без того втомлену нервову систему.

Але є і мінус зручних швидкорозчинних чаїв. І цей мінус може істотно вплинути на ваш вибір лактаційного чаю. Це ціна. Як правило, гранульовані чаї коштують від 200 рублів і вище, а враховуючи потребу мами в рідині, таке задоволення може вийти в копієчку. Ціна пакетованих чаїв набагато більш прийнятна - можна знайти чаї від 40 рублів за 20 фільтр-пакетиків.

В плані користі чаї обох типів зовсім не поступаються один одному. Так як чаї призначені для годуючих мам, в їх складі немає барвників, вони гіпоалергенні. Представлене широке смакове різноманітність, і нехай воно вас не бентежить - кожен компонент складу привносить в чай корисні властивості і вітаміни.

Я раджу зупинити свій вибір на чаях для грудного вигодовування, у складі яких є фенхель, кмин, меліса, аніс. Ці рослини дають подвійну користь - збільшують лактацію, покращують сон і мають спазмолітичну дію, яке запобіжить поява кольок у вашого малюка.

Ви можете зустріти поради щодо заварювання чистих лікарських трав для збільшення молока. Приміром, заварювати траву ромашки, або насіння кропу. Пам'ятайте, що чаї для грудного вигодовування містять збалансовану кількість кожного з компонентів. А сумнівні рекомендації і неточна дозування можуть спровокувати абсолютно зворотний ефект, ніж ви очікуєте. Не ризикуйте своїм здоров'ям і здоров'ям свого малюка.

По темі ГВ: