Користь чи шкода від волоських горіхів при грудному вигодовуванні?

Материнське молоко - ідеальне харчування для немовляти. Починаючи з народження, воно повністю задовольняє всі потреби зростаючого організму немовляти, від вітамінів до поживних речовин. Щоб молоко у матері було повноцінним, їй потрібно вводити в свій післяпологовий раціон цілий перелік корисних продуктів. Одним з таких продуктів є волоські горіхи. В яких кількостях можна вживати їх, яку користь несуть волоські горіхи при грудному вигодовуванні, і чи є протипоказання до застосування, ми розглянемо в цій статті.

Що можна їсти при грудному вигодовуванні: список продуктів

волоські горіхи при грудному вигодовуванні

Користь волоських горіхів в період грудного вигодовування

Волоські горіхи - дуже калорійний продукт. У 100 грамах горішків міститься 656 ккал, з яких 547 ккал утворені з жирів. Але при всій своїй калорійності вони практично позбавлені вуглеводів. А це говорить про те, що зіпсувати фігуру, вживаючи щодня жменю горіхів, дуже складно. Зате вони насичують материнське молоко білковими речовинами, амінокислотами, ненасиченими жирними кислотами, що йде дитині тільки на користь. Волоські горіхи містять дубильні речовини, каротиноїди і ефірне масло. Вони допомагають заспокоїти нервову систему малюка, сприятливо впливають на його сон.

Мало хто знає, але ядра волоських горіхів містять чималу кількість аскорбінової кислоти. Тому годуючій мамі при легкій застуді або занепаді імунітету буде особливо актуально поласувати волоськими горіхами.

Між тим, волоські горіхи вважаються алергенним продуктом із-за вмісту ефірної олії в ядрі (0,03 %). Якщо хто-небудь з близьких членів сім'ї або сама мама страждають алергічними реакціями на харчові продукти, хворіють на астму, або гиперчувствительны до будь-яким з видів алергенів, то варто почекати з включенням горіхів в раціон при грудному вигодовуванні. Також алергія у малюка може розвинутися при зловживанні мами в поїданні волоських горіхів, значно перевищуючи дозволену норму. Алерген може накопичуватися в організмі немовляти, і проявити себе через пару тижнів. Схильність до алергії є єдиним протипоказанням до виключення горіхів з раціону мами. Пам'ятайте, що волоські горіхи при грудному вигодовуванні корисні, але і вимагають помірного вживання.

Волоські горіхи в харчуванні годуючої мами

можна їсти волоські горіхи при грудному вигодовуванні

Насамперед, відповімо на питання, що цікавить більшість новоспечених мам питання - чи можна їсти волоські горіхи при грудному вигодовуванні? Відповідь: можна, але слід дотримуватися певну міру. Харчування годуючої мами вживання цих улюблених нами горіхів зводиться до 4-5 ядер на добу. Краще всього, якщо це буде перекус між сніданком і обідом. Добре з'їдати волоські горіхи в сукупності з іншими горішками, горіховими сумішами.

Варто уникати вживання обсмажених волоських горіхів, горіхове варення або кондитерські вироби з начинкою-пастою з горіхів і цукру. У такому вигляді горіхи принесуть мало користі, а от малюкові можуть заподіяти неспокій, ставши причиною дитячих кольок.

2 Коментарі на "Користь чи шкода від волоських горіхів при грудному вигодовуванні?"
  1. Олександра каже:
  2. жибек каже: