Все про правильне зберігання зцідженого грудного молока

зберігати зціджене грудне молоко

Правильне зберігання грудного молока

Самим цінним і корисним для вашого малюка, звичайно ж, є грудне молоко. І не одне альтернативне харчування не зможе зрівнятися з перевагами грудного вигодовування. Про його переваги знає майже кожна мама, але як зберігати зціджене грудне молоко правильно в різних умовах знають не всі. В період лактації молода мама може зіткнутися з різними проблемами і ситуаціями, наприклад:

 • потреба виходити на роботу;
 • дитина прокусив груди;
 • дитина раптово відмовляється брати груди;
 • потрібно терміново відлучитися;
 • інші будь-які життєві обставини коли дитину доводиться залишити вдома з нянею, бабусею, з близькими.

І в ці періоди, для максимально точного вирішення проблем, мами намагаються зцідити і залишити молоко, щоб не порушувати режим харчування дитини (Як зцідити молоко руками). І виникає закономірне питання, в чому зберігати грудне молоко і скільки воно зберігатися без втрати корисних властивостей?

Важливо! Стерилізувати зціджене грудне молоко не потрібно! Не використовуйте молоко після закінчення строків зберігання!

Ємності для зберігання зцідженого грудного молока

Існує кілька видів ємностей для зберігання: скляні, пластикові та пластмасові. Це можуть бути пакети і різні контейнери, стаканчики, пляшки.

Відео-інструкція з використання пакетів для зберігання молока

tachment_2724" style="width: 311px" class="wp-caption alignright">пакет для зберігання зцідженого грудного молока

пакет для зберігання зцідженого грудного молока

Перед придбанням тари, слід вирішити, для яких цілей вона призначена.

Якщо для заморозки, то краще придбати спеціальні одноразові пластикові пакети. Перевага їх у тому, що вони герметично і легко запечатуються, стерильні, зроблені з дуже щільного поліетилену і до використання вже готові. Також на них нанесена вже мірна шкала і є місце для напису дати та часу. Продаються такі пакети в будь-якій аптеці.

Деякі мами використовують для заморозки одноразові поліетиленові вкладиші для пляшок, але це не надійно. Для зберігання вони не пристосовані і при заморожуванні шви можуть лопнути. Розморожуючи, весь вміст просто витече. Але якщо ви змушені все-таки ними користуватися, то для надійності наливайте молоко в подвійний пакет. І довго не зберігайте.

Контейнери для зберігання зцідженого грудного молока

Контейнери для зберігання зцідженого грудного молока

Більшою популярністю серед твердої тари користується скляна, на другому місці - пластикова, а на третьому - пластмасова. Але вчені довели, молоко без збитку на якість може зберігатися як в пластиці, так і в склі.

Для зручності вибирайте ємність, яка буде містити тільки дозу, достатню для одного годування. Обов'язково на тарі вказуєте дату і час зціджування.

Ціни та відгуки на контейнери та пакети для зберігання грудного молока можете подивитися тут.

Як зберігати грудне молоко на прогулянці

Сумка термос для пляшечок

Сумка термос для пляшечок

Молоді мами можуть зіткнутися ще з однією проблемою - як зберігати на прогулянці зціджене молоко. Для цих цілей на ринку представлено кілька варіантів термосумок, а також спеціальних термосів для пляшечок. Це досить зручно, особливо, якщо ви знаходитесь на відпочинку тривалий час і при цьому можна запастися кількома порціями харчування.

Ціни та відгуки на Термоси для пляшечок (термосумки) можете подивитися тут.

Де зберігати грудне молоко

В перервах між годуваннями і сцеживаниями потрібно дотримуватися певних умов для правильного зберігання грудного молока.

 1. Якщо ви плануєте довго зберігати молоко, то найкращий спосіб - це заморожування. Заморожуйте лише свежесцеженное молоко, але перед заморожуванням обов'язково його потрібно залишити в холодильнику на період від 1,5 до 2 годин. І не забудьте написати дату і час. Заморожений продукт, звичайно ж, втрачає ряд своїх корисних властивостей, але він однозначно краще штучних сумішей.
 2. Якщо ж сцеженная порція молока буде використана протягом декількох днів, то краще зберігати її в холодильнику. Молоко в охолодженому вигляді збереже практично всі корисні речовини. Головне правило - не зберігати на дверцятах.
 3. Якщо свіже молоко буде випито протягом дня, то краще зберігайте його в кімнаті в стерильному посуді і щільно закрите.

Правила розморожування та нагріву молока

Для розморожування порції молока спочатку поміщаємо її в холодильник, щоб не було різкого перепаду температур. Потім переливаємо порцію в пляшечку для годування і підігріваємо на водяній бані. Для зручності підігріву молока можна придбати підігрівач для пляшечок.

Ніколи не розігрівайте молоко для годування в мікрохвильовій печі, не грійте в каструльках, не кип'ятіть - воно втратить всі свої корисні властивості.

Ніколи не заморожуйте знову уже розморожене грудне молоко. У цьому випадку теж всі властивості втрачаються.

px;height:280px" data-ad-client="ca-pub-9949410874509493" data-ad-slot="5618531939">

Залишаючи запаси грудного молока необхідно знати де, скільки часу і при якій температурі воно може зберігатися.

В холодильнику:

У холодильнику даний продукт може зберігатися до 8 днів при температурному режимі від 0 до + 5 градусів. При цьому поміщати його потрібно як можна глибше. Свіже молоко необхідно остудити перед приміщенням в холодильник.

В морозилці:

У морозилці зціджене молоко при температурі від -13 до -18 градусів зберігається не більше півроку, а при температурі від -18 до -20 градусів не більше року. Перед заморожуванням молоко охолоджуємо в холодильнику.

При кімнатній температурі:

При кімнатній температурі (від +19 до +22 градусів) свіжий продукт може зберігатися не більше десяти годин. А при температурі не вище + 26 він може зберігатися не більше 6-ти годин. Вченими було досліджено, що речовини, які входять до складу грудного молока, можуть протидіяти розмноженню різних мікробів, тому молоко не псується.

Терміни зберігання грудного молока (наочна таблиця)

Кімнатна при 25°С До 6 годин
Кімнатна при 15°С До 24 годин
У холодильнику (без заморожування) 4°С До 8 діб
У морозилці з загальної дверцятами До 2 тижнів
У морозилці з окремою дверцятами -5°С До 6 місяців
У морозильній камері -20°С До 1 року

Зберігання зцідженого грудного молока - це відмінне рішення багатьох проблем, пов'язаних з порушенням режиму годування вашого малюка. Навіть якщо ви змушені відсутній якийсь період часу, то ваш малюк не припинить отримувати вашу любов, захист і всі корисні вітаміни. Найголовніше, звичайно ж, знати правила й умови зберігання цього незамінного харчування для вашого малюка.

5 Коментарі до "Все про правильне зберігання зцідженого грудного молока"
 1. Ангеліна каже:
 2. Марина каже:
 3. Олександр каже:
 4. Я Ваша Крихітка каже:
 5. Ритуська каже: