Як правильно годувати новонародженого груддю? Скільки годувати дитину грудьми? Частина 1

Грудне молоко - унікальний продукт, створений природою для того, щоб забезпечити новонародженого харчуванням і імунним захистом. У більшості молодих мам після пологів виникає безліч запитань і труднощів, першим і особливо важливим стає питання, як годувати новонародженого груддю?

Як правильно годувати новонародженого груддю?

Скорочення: ГВ - Грудне Вигодовування

Добре, якщо в пологовому будинку мама зустріне компетентного фахівця з грудного вигодовування, який доступно пояснить і допоможе налагодити процес виділення молока. У своїй статті ми постараємося максимально доступно викласти основні моменти, які допоможуть молодим мамам відповісти на питання, як правильно годувати дитину грудьми?

Стаття - Грудне вигодовування (ГВ) новонародженого - поради годуючій мамі

Як прикладати новонародженого до грудей?

як годувати новонародженого груддю

 1. Прикладання до грудей потрібно починати з самого народження, так відбувається стимуляція вироблення молока, яке знадобиться дитині в найближчі дні;
 2. Якщо дитина голодна, то він сам шукає груди, відкриває ротик і прицмокує. Але якщо він цього не робить, мама сама може докласти сосок до губ малюка, тоді він відразу відкриває ротик;
 3. Необхідно, щоб малюк захоплював в рот сосок і навколососкову частина грудей;
 4. Даючи груди дитині, потрібно звертати увагу на те, що щоки і ніс повинні щільно прилягати до грудей;
 5. Краще не прикладати дитину в одне годування до двох грудей, тому що в цьому випадку дитина отримає тільки переднє молоко, не таке корисне як заднє.

Скільки годувати новонародженого груддю?

 • Кількість часу біля грудей кожним малюком визначається індивідуально. Деякі діти ссуть груди більш активно, швидко наїдаються і відпускають груди. Інші діти смокчуть повільно, часто їх можна побачити сплячими у грудях. Але якщо спробувати вийняти сосок, вони знову починають смоктати. Щоб розбудити такого малюка, можна злегка вийняти сосок, чи помацати його за щічку;
 • Тривалість усього періоду ГВ визначається бажанням мами годувати дитину грудьми, а також від загальних умов життя сім'ї (харчування, необхідність виходу на роботу і так далі);
 • Скільки годувати немовля груддю, також підкаже режим сну і неспання малюка. Зазвичай на початку лактації немовляті дають груди до 10 разів/добу. Поступово, коли малюк підростає, режим харчування скорочується - до 7-8 разів за добу.

Які особливості слід враховувати при ГВ?

 1. Харчування матері: перші дні потрібно включити продукти, багаті клітковиною; не зловживати цукром; заборонений прийом алкогольних напоїв та куріння. Краще виключити або обмежити в меню алергенні продукти, такі як горіхи, яйця, цитрусові і так далі.
 2. Як правильно годувати дитину груддю: під час годування не можна відволікатися на телевізор та інші сторонні подразники, так порушується зв'язок між матір'ю і дитиною; періодично (до 3-х разів) потрібно давати малюкові зригувати, а після годування потримати його вертикально, щоб уникнути кольок у дитини.
 3. Не можна годувати груддю у разі серйозних захворювань матері (відкрита форма туберкульозу, ниркова недостатність, СНІД, різні інфекційні захворювання) або дитини (несумісність по резус-фактору, недоношеність з відсутністю смоктального рефлексу, хвороби ЦНС, дихання).

Отже, відповідь на питання, як годувати немовля груддю, полягає в наступному: відразу прикладати малюка до грудей, по можливості раніше виписатися з пологового будинку, виключити інші види харчування немовляти, годувати грудьми за першою вимогою.

Як правильно годувати немовля груддю частина друга (Доповнення)

Як правильно годувати дитину грудьми відео

t_id = 6; yandex_ad_format = 'direct'; yandex_font_size = 1; yandex_font_family = 'verdana';