Як вибрати молокоотсос і як їм зціджувати грудне молоко

молоковідсмоктувач AventБагато майбутні мами, готуючись до народження свого малюка, заздалегідь складають список покупок, намагаючись врахувати всі важливі дрібниці, які в майбутньому допоможуть у догляді за немовлям. У цей список найчастіше потрапляє молоковідсмоктувач - спеціальний пристрій для зціджування грудного молока.

Чому молоковідсмоктувач, а не руки? Сучасні молоковідсмоктувачі допоможуть Вам значно заощадити час і зберегти ваші сили.

Вибір цих пристроїв сьогодні настільки широкий (функціонал відрізняється один від одного механізмом своєї роботи, ціною, властивостями, зручністю і т. д.), що у жінки просто розбігаються очі. Щоб не мучитися питанням, як вибрати молокоотсос правильно, слід знати, які види цих апаратів існують.

Види молоковідсмоктувачів

Який вибрати молокоотсос

Абсолютно всі молоковідсмоктувачі поділяються на два види за принципом їхньої дії: ручні, тобто механічні, і електричні.

Ручні молоковідсмоктувачі не такі дорогі, як їх електричні аналоги. Їх можна розділити на:

Помпові

Найпростіші з існуючих приладів. Складається з насадки на груди і гумової помпи (або груші). При зціджуванні молока таким пристроєм жінці потрібно часто стискати помпу, щоб створити певний вакуум навколо соска і викликати приплив молока. Молоко надходить при кожному натисканні на груди.

Плюс моделі - низька ціна. Ціна на помпові молоковідсмоктувачі починається від 90 рублів за найпростіші моделі.

Мінуси - за рахунок постійного механічного здавлювання помпи швидко втомлюється рука, при частому використанні виникає ймовірність появи тріщин сосків. Молоко погано тягне.

Помпові молоковідсмоктувачі є без пляшечки і з прикріпленою пляшкою.

Молоковідсмоктувач у вигляді шприца

Пристрій складається з двох циліндрів, де внутрішній прикладається безпосередньо до самого соска, а зовнішній виробляє руху вперед або назад. Цей варіант найбільш поширений і популярний: він легко миється, простий в роботі, невеликий в розмірах.

Поршневі (циліндричні)

Даний вид молоковідсмоктувача також складається з силіконової насадки на сосок з прикріпленим до нього спеціальним важелем і пляшкою в комплекті. Для зціджування досить натискати на важіль, щільно притискаючи насадку до грудей.

До плюсів такого молоковідсмоктувача відносяться:

 • завдяки силіконовим насадкам, зціджування поршневим молоковідсосом нагадує природне годування грудьми, що сприяє поліпшенню лактації;
 • швидке зціджування. За 10 хв зціджує до 150-200 мл (При ручному зціджування на це йде до 40 хв);
 • безшумна робота;
 • можливість стерилізації всіх частин молоковідсмоктувача;
 • порівняно невисока ціна і величезний вибір різних моделей.

Недоліки даного виду включають в себе:

 • неміцність деталей. При дуже частому використанні важіль молоковідсмоктувач може зламатися.
 • у жінки при зціджуванні швидко втомлюється рука.

Вирішуючи, який з механічних молоковідсмоктувачів вибрати, визначитеся з частотою використання пристрою - поршневі можуть використовуватися при зціджуванні 1-2 рази на добу, помпові - вкрай рідко.

Електричні молоковідсмоктувачі

Крім механічних моделей, для полегшення процесу зціджування існує такий вид приладів, як електричні. Користуватися будь-якою моделлю годуючої матусі не складе ніякої праці.

Принцип дії такого пристрою полягає не в ручному створенні вакууму навколо соска, а з використанням спеціального моторчика. Жінці достатньо лише натиснути на кнопку, і прилад сам почне свою роботу.

У електричних молоковідсмоктувачів існує ряд переваг:

 • Можливість запам'ятовування режиму зціджування;
 • Існують моделі з двофазним режимом. Спочатку прилад працює в швидкому і несильному режимі, поступово переходячи до повільного і глибоке зціджування. Цей режим дозволяє максимально зцідити нагромаджена грудне молоко;
 • Є моделі, які дозволяють одночасно зціджуватися з обох грудей;
 • Легко розбирається, деталі миються і стерилізуються;
 • Електричний молоковідсмоктувач підходить для постійного використання, так як не травмує соски і не сприяє втоми.

Незважаючи на безсумнівні плюси електричних моделей, у них є і певні недоліки. До них відносяться висока вартість і шум при використанні. Такий молоковідсмоктувач навряд чи можна використовувати поруч зі сплячою дитиною.

Електронний молоковідсмоктувач

Це молоковідсмоктувач з мікропроцесорним управлінням, яке повністю контролює виділення молока і ритм зціджування. Працюють від розетки або аккамуляторы. Коштують відповідно дорого.

зціджуємо з двох грудей одночасно

Приклад зціджування електронним молоковідсосом з двох грудей

Як вибрати молокоотсос відео

�брати, жінка стикається з питаннями, як правильно підготуватися до зціджування і як максимально ефективно зцідити грудне молоко.

Правила зціджування молоковідсосом

Так, вигодовування малюка груддю: що ще може викликати таке розчулення і захоплення? Це справжнє диво! Але за період вигодовування більшості мам все ж доводиться стикатися з такою ситуацією, як зціджування. Щоб не нашкодити здоров'ю малюка і убезпечити себе від зайвих ризиків, кожна матуся зобов'язана знати, як зціджувати молоко молоковідсосом правильно.

Зціджування грудей молоковідсосом процес абсолютно не зазорный, його не потрібно боятися чи соромитися.

Основні причини, які змушують зціджуватися:

 1. У вас дуже багато молока, тому щоб уникнути його затвердіння в грудях, від надлишків потрібно звільнятися обов'язково;
 2. Вашого грудного молока не цілком вистачає для вигодовування дитини, тому зціджування вам необхідно для підняття рівня лактації;
 3. Вам потрібно відвідати важливий захід, де неможливо буде дитині надати доступ до грудей або дитина залишається вдома з близькими на момент сеансу годування;
 4. Дитина відмовляється брати груди, але молоко п'є з дитячої пляшечки.

Підготовка до зціджування

Перед тим, як зцідити молоко молоковідсмоктувачем, ознайомтеся з рекомендаціями:

 1. Помити руки з милом і обмити груди теплою водою.
 2. При можливості випити склянку теплої води або чаю для поліпшення припливу молока.
 3. Уважно прочитайте всю інструкцію, вкладену в ваш молоковідсмоктувач.
 4. Якщо молоковідсмоктувач використовуєте вперше, обов'язково прокип'ятіть, і дайте йому висохнути. Потім зберіть всі частини і приготуйте простерилизованную посуд для збору молока.
 5. Перед початком процесу підберіть воронку потрібного розміру, сам сосок не повинен прилягати до стінки відсмоктувального пристрою, інакше зціджування буде повільним і болісним. Сосок повинен ходить вперед і назад без перешкод, тому необхідно залишати місце для його руху.
 6. При великих грудей або великих сосках, рекомендується вибирати воронку з найбільшим діаметром.
 7. Щоб груди краще прилягала до воронки, змочіть шкіру вологим рушником.
 8. Знайдіть місце для себе, найбільш зручний і придатне для такої процедури.
 9. Починайте зціджувати молоко на найзручнішою швидкості, навіть якщо вона сама потужна. Головне не забувати постійно стимулювати приплив молока.
 10. Легкими рухами по колу груди можна стимулювати перед самою процедурою і під час неї.

Підготовка закінчена, можна приступати до зціджування

Якщо ви відчули найменші труднощі при зціджуванні, не забувайте, що зціджування - штучний процес, імітація вигодовування. Досягти позитивного результату можна при виробленні гормону зціджування під назвою окситоцин. Для цього достатньо буде прийняти теплу ванну, випити гарячого чаю (бажано з молоком), покласти теплий рушник собі на груди або просто поглянути на фотографію вашого малюка. Вже під час зціджування почне працювати гормон пролактин, від нього залежить, скільки молока ви зумієте зцідити.

Зціджування молоковідсосом - настільна інструкція годуючим мамам

Зціджування молоковідсосом займає 10-15 хвилин на кожну груди. Якщо сцедились швидше, не зупиняйтеся - продовжуйте ще кілька хвилин.

  • Для полегшення процесу краще трохи нагнутися вперед, але не занадто. Таке становище дозволить часточок легше пропускати молоки і мамі буде значно легше його збирати.
  • Підтримуючи і трохи піднімаючи груди однією рукою, інший прикладіть і міцно притисніть насадку молоковідсмоктувача до соска. Сосок повинен знаходитися посередині насадки. У свою чергу, воронка повинна щільно прилягати до соску, інакше не створиться потрібний вакуум і процес зціджування буде утруднений.

(Фото кликабельно)

 • При використанні механічного приладу - починайте натискати на важіль або помпу, для зціджування електричним молоковідсосом досить натиснути на кнопку. Не потрібно при цьому здавлювати груди, щоб не травмувати соски. Якщо все-таки біль має місце бути, перевірте, чи правильно розташована воронка молоковідсмоктувача і рівно посередині розташовується сосок. При стані сильного дискомфорту варто зупинити зціджування і через деякий час почати процес знову.
 • Зціджуватися слід до тієї пори, поки груди не пом'якшиться, і не перестануть прощупуватися ущільнення. Перед закінченням процесу ще раз промассируйте груди від пахвової западини до центру, зганяючи залишки молока з бічних часточок. На цьому зціджування закінчено, можна використовувати молоко відразу ж або заморозити його.

Як користуватися молоковідсосом відео 2

чше зціджуватися жінці вже відомо, а як бути, коли молоковідсосом неможливо зцідити ні краплі молока? Зціджування хоч і імітація, але все-таки природний процес і якщо у ваших грудях не буде молока, то ніякої молоковідсмоктувач не зможе його зцідити. Вивчивши техніку зціджування і правила поводження з таким пристроєм, можна зробити висновки, що ви не зможете зігнати молоко, якщо:

 • Порушена герметичність між соском і лійкою. При попаданні повітря молоковідсмоктувач не буде працювати правильно.
 • Застій молока. Якщо груди на дотик дуже щільна, існують хворобливі ділянки, то швидко зцідити молоко буде складно. В цьому випадку допоможе тривалий масаж грудей руками і обережна стимуляція сосків для поліпшення припливу молока. Також можна спробувати докласти до однієї груді дитину, а до іншої піднести молоковідсмоктувач.
 • Ви не приготувалися до самої процедури: окситоцин не виробився.

Загалом, на зціджування однієї молочної залози йде приблизно 15 хв. В залежності від того, наскільки складні і вузькі молочні протоки, період збору може затягуватися. Після будь-якого машинного зціджування молока буде збиратися вручну. Це необхідно для більш якісного та максимального збору.

Як зібрати молоковідсмоктувач

tstva.jpg" alt="Схема молоковідсмоктувача" width="563" height="534" />

Схема молоковідсмоктувача

Де купити молоковідсмоктувач

Ознайомитися з цінами, почитати відгуки, вибрати і купити молоковідсмоктувач можете на сайті інтернет магазину babadu.ru або інтернет магазині Акушерство.

Читаємо далі:

 1. Як зцідити груди руками
 2. Як зберігати зціджене молоко правильно
2 Коментарі до "Як вибрати молокоотсос і як їм зціджувати грудне молоко"
 1. Олена каже:
 2. Анна каже: