Накладки на груди для годування: плюси і мінуси використання накладок

накладки на грудиЦінність природного годування навряд чи хтось буде заперечувати. Тим не менш, деякі жінки відчувають труднощі в процесі грудного вигодовування, такі як: біль у сосках або неприємні відчуття в процесі прикладання. Не розібравшись в проблему і способи її вирішення, мами часто поспішають купити накладки для грудного вигодовування. Давайте будемо розбиратися в темі.

Все про накладки на груди при грудному вигодовуванні

На жаль, невиправдане використання накладок часто не тільки не вирішує існуючу проблему, але і породжує певні порушення всього процесу грудного вигодовування.

чки, то потім малюк почне віддавати перевагу її. Накладки на соски за формою і жорсткості нагадують пляшкову соску, тому при переході від пляшки до грудного годування застосування накладок може стати доцільним.
 • Тріщини соска, що супроводжуються нестерпним болем при годуванні (Про тріщинах сосків і як при цьому годувати).
 • Докорм поряд з грудьми для стимуляції гасне лактації, в разі, коли дитина не бере груди (накладка на груди з'єднана з пляшкою за допомогою трубки).
 • Важкі родові травми, що призводять до сповільненого розвитку нервової системи у дитини, є причиною млявого або неправильного смоктання. У цьому випадку накладки на груди використовують для навчання смоктанню.
 • Недоношеним, ослабленим дітям перший час після народження не вистачає сил для висмоктування молока. З-за цього відбувається недостатнє спорожнення грудей і гіпотрофія (зниження ваги) у дитини. Накладка полегшує смоктання і може стимулювати лактацію у матері.
 • Аномалії будови соска: плоский, втягнутий або занадто великий сосок.
 • Аномалії будови ротової порожнини у дитини.
 • Важливо зауважити, що використання накладок для грудного вигодовування - це завжди крайній захід у вирішенні будь-якої з перерахованих вище проблем.

  Сучасні лікарі рекомендують використовувати накладки тільки у виняткових випадках і під систематичним наглядом спеціаліста з грудного вигодовування. Тільки у разі неефективності інших технік для прикладання до грудей, можливе застосування накладок на соски, як короткострокового допоміжного засобу.

  Дуже корисна стаття де багато відео: Як правильно прикладати дитину до грудей

  До чого може призвести використання накладок для грудного вигодовування?

  На сьогоднішній день рекомендації ВООЗ щодо накладок для грудного вигодовування, дуже обмежені через виникнення різного роду проблем при їх використанні:

  • Краще уникати використання накладок при нестандартному будові соска. Фахівці стверджують, що сосок неправильної форми практично не заважає захоплення його дитиною. Малюк може самостійно пристосуватися до будь-якої форми соска, а втручання в цей процес тільки ускладнює, по суті, неіснуючу проблему.
  • У декількох дослідженнях були отримані результати не на користь накладок: відмічено зниження продукції молока приблизно наполовину. Пов'язують це з тим, що накладки порушують психологічний контакт «мати-дитя». З-за цього порушується вивільнення окситоцину - гормону задоволення, який розслаблює молочні протоки і впливає на вироблення молока.
  • Навіть найтонші силіконові накладки на соски при довгому використанні порушують механізм смоктання. Дитина починає смоктати швидше і інтенсивніше, з-за цього паузи стають довше. Таке смоктання характерно для стадії згасання лактації. Порушується техніка смоктання: дитина сильніше стискає щелепи, смокче «вакуумним способом.
  • З накладкою годування стає довше за часом. Молоко підтікає під неї і дитина не наїдається.
  • При смоктанні з накладкою малюк частіше заковтує повітря, що призводить до посиленого метеоризму, колік.
  • Незручність використання в нічний час або на вулиці коли гуляєте.
  • Накладки, при недостатньої стерилізації, можуть стати джерелом інфікування соска. Жінки, що довгий час користуються накладками, частіше схильні кандидозу молочної залози.
  • При тривалому використанні накладок, до них не розвивається звикання у дитини і матері.

  Кращі виробники накладок для грудного вигодовування

  Накладки Philips Avent

  (гіпоалергенні, зроблені з найтоншого силікону, який не має ні смаку, ні запаху):

  • Малі захисні накладки Philips Avent;
  • Стандартні захисні накладки Philips Avent.

  Ультратонкий матеріал, з якого зроблені накладки Авент, дозволяє маляті відчувати тепло матері під час годування, без порушення смакових і тактильних відчуттів.

  (картинки клікабельні)

  Накладки Medela Contact:
  • Розмір S (для недоношених дітей і при діаметрі напруженого соска менше 1 см);
  • Розмір M (діаметр напруженого соска дорівнює 1 см);
  • Розмір L (діаметр напруженого соска більше 1 см).

  Накладки Медела виконані з еластичного і тонкого силікону. Матеріал не має ні смаку, ні запаху. Форма накладок дозволяє маляті мати природний тактильний контакт з матір'ю під час годування.

  накладки MEDELA

  Як вибирати накладки для годування?

  Спочатку важливо визначитися з розміром. Якщо є можливість, потрібно вибрати накладки різних розмірів і виробників, і поміряти. При цьому сосок повинен бути в напруженому стані. Якщо дитина недоношена, то краще брати накладки маленького розміру, але при цьому потрібно бути впевненою, що вони підійдуть до соска.

  одягаємо накладку на сосок правильноНакладки на соски повинні легко одягатися біля основи соска, повторюючи його форму. Спереду сосок не повинен щільно прилягати до накладці, це відбувається тільки після того, як малюк приступив до смоктання. Тоді сосок повинен стикатися з отворами в накладці. Якщо при годуванні сосок не заповнює всю порожнину накладки, значить вона велика. Якщо є відчуття тертя і стислості - маленька.

  Сьогодні накладки на соски з гуми і латексу вважаються низькоякісними через грубості матеріалу і можливих алергічних реакцій. Найкращим матеріалом для захисних накладок зараз є силікон. Він забезпечує тонкість вироби і значно знижує ризик алергії. Відчуття тепла при годуванні, почуття прибуття молока говорять про те, що накладка зроблена правильно.

  Як користуватися накладкою для годування?

  1. Перед першим використанням накладку потрібно стерилізувати.
  2. Необхідно привести сосок в збуджений стан, вивернути накладку, і приклавши до соску завернути назад до грудей так, щоб вона щільно сіла за формою грудей.
  3. Зручніше буде надіти трохи вологу накладку, так вона щільніше сяде.
  4. Щоб дитина захотіла взяти груди з накладкою, можна капнути на неї трохи молока.
  5. Виріз накладки повинен бути вгорі, там буде знаходитися ніс дитини.
  6. Смоктання з накладкою має бути таке ж, як без неї: рот дитини широко відкритий і губи охоплювати груди над ореолами.

  Вартість накладки для годування

  На ринку запропоновано великий вибір захисних накладок для годування різних виробників. Ціна за пару виробів в комплекті - від 100 рублів і вище, залежить від якості матеріалу, країни виробника і бренду.

  Звичайно, коли стоїть питання про здоров'я малюка, то краще віддавати перевагу перевіреним маркам, які ретельно розробляють вироби для дітей. Такі фірми, як правило, не шкодують грошей на численні тести та дослідження, що дає гарантію безпеки продукту. Захисні накладки для грудного вигодовування, користуються більшою популярністю і довірою споживачів, коштують трохи дорожче. Їх ціна варіюється в межах 300 - 500 рублів.

  Показати ціни, почитати відгуки та опису, вибрати і купити накладки можете на сайті інтернет магазину BABADY.RU або в інтернет магазині АКУШЕРСТВО

  Читаємо далі:

  Як вибрати молокоотсос

  Накладка на сосок мала 2 шт Avent (Авент) відео