Годування груддю вночі: коли припиняти нічні корления

Режим грудного вигодовування малюка дитячого віку ще кілька десятиліть тому виглядав наступним чином:

 • 0-2 міс. - від 6 до 17 годувань на добу
 • 3-4 міс. - 5-денних і 1 нічне годування
 • 5-6 міс. - 4 - 5-денних годувань (вночі дитину не годувати) і трохи прикорму
 • 7-8 міс. - 3 денних годування і прикорм
 • 9-10 міс. - 2 денних годування (вранці і ввечері) і прикорм
 • 11-12 міс. - 1 грудне годування (перед сном) і «доросла» їжа

Сучасні педіатри та консультанти з грудного вигодовування сьогодні дотримуються зовсім іншого погляду як на грудне вигодовування взагалі, так і на нічне годування груддю зокрема.

Нічні годування

�ие режиму. Крім природної потреби насититься, маленькому необхідні часті контакти з грудьми тому, що для дитини це єдиний відомий йому спосіб заспокоїтися. Відчуваючи дискомфортні відчуття з будь-якого приводу, дитина починає пищати і шукати губами предмет, який можна посмоктати. В ідеалі йому відразу ж дають груди. Малюкові стає затишно і тепло, він п'є молочко, чує стукіт маминого серця, відчуває знайомі запахи - і заспокоюється.

Що стосується нічних годувань, то у своїй більшості в самі перші місяці життя (приблизно до півроку) при вільному графіку годування вони будуть такими частими, як і денні (дитина буде просити груди кожні півтора - дві години). Відбувається це з двох причин:

 1. По-перше, на відміну від дорослих, у новонароджених більшу частину сну переважає активна фаза (у дорослих - пасивна). Малюки сплять неспокійно і часто прокидаються. Після 6-ти місяців процентне співвідношення фаз сну почне збільшуватися в бік пасивною, і дитина буде рідше прокидатися ночами.
 2. По-друге, грудне молоко на відміну від готових молочних сумішей засвоюється набагато швидше, і дитині просто необхідно трохи підкріпитися навіть вночі.

У рідкісних випадках матусям щастить, їх малюки витримують п'яти - шестигодинний перерву ночами. Але не сподівайтеся, що це буде історія вашого карапуза. Багато дітей після 6-7 місяців у періоди прорізування зубів відчувають сильний дискомфорт, і в цей час «зависають» на грудях на всю ніч.

Не варто ставитися до грудного годування вночі як до тяжкої та виснажливої повинності. Змініть свій погляд на цей процес:

 • мислите, що не ви знаходитесь при дитині, а дитина при вашій грудей
 • організуйте спільний сон (або присуньте дитяче ліжечко максимально близько до батьківського ліжка)
 • нагодуйте малюка добре перед сном
 • тримайте під рукою вологі серветки і чистий підгузник, щоб при необхідності змінити його
 • обзаведіться приліжкові нічником, щоб не збити фізіологічні годинник малюка яскравим світлом

Коли припиняти нічне годування?

Нічне годування груддю

годування груддю вночі

На думку фахівців і досвіду багатьох мам, найменш болючим процесом, як для годуючої матусі, так і для малюка, буде поступове відлучення від грудей. Дитина при такому підході не зазнає стрес. У годуючої жінки поступово знизиться, а потім припинитися вироблення молока без необхідності перев'язувати груди або приймати ударну дозу гормонів для припинення лактації.

Добре закінчувати годування грудьми в теплу пору року: дітлахи багато гуляють на свіжому повітрі, втомлюються фізично і просто забувають про ссанні.

За правилами вільного грудного вигодовування нічні годування припиняють в останню чергу, безпосередньо після того, коли дитина почне спокійно засинати без вечірньої «сісі». Можливо, відлучаючи від грудей, кілька ночей поспіль доведеться носити або заколисувати дитину. Проявіть в цей нелегкий момент любов і терпіння. Разом ви впораєтеся!

Докладна стаття про те, як повністю відучити дитину від грудного вигодовування

По темі ГВ:

 1. Поради годуючій мамі по ГВ
 2. Як правильно прикладати дитину до грудей
 3. Що можна їсти мамі, що годує під час ГВ
= 6; yandex_ad_format = 'direct'; yandex_font_size = 1; yandex_font_family = 'verdana';