Правильний масаж грудей при годуванні (відео)

Період годування у кожної жінки протікає по-різному. Деякі відчувають неприємні відчуття від надлишку молока, в інших, навпаки, воно виробляється в недостатній кількості. Нерідко молоді стикаються із захворюваннями, пов'язаними з застоєм молока. Масаж грудей при грудному вскармливанииспособен вирішити ці проблеми. Він рекомендується жінкам уже в першу добу після пологів, так як зовсім не має побічних дій.

масаж грудей при годуванні

Корисний ефект масажу грудей для годуючих

Правильно проведений масаж приносить безперечну користь і мамі, і дитині.

Які ж корисні властивості цієї процедури для годуючої жінки?

 1. Масажні рухи в області грудей сприяють розслабленню м'язів і активізації роботи молочних залоз. Завдяки цьому молоко в грудях не застоюється, а процес годування відбувається легше і швидше.
 2. Масаж допомагає посилити кровообіг, що призводить до вироблення більшого обсягу молока.
 3. При масажі зміцнюються грудні м'язи. Регулярно проводячи корисну процедуру, жінка запобіжить в'ялість, втрату форми своєї грудей, поява розтяжок, а також швидше відновити фігуру після пологів.
 4. Регулярно обмацуючи свої груди під час масажу, жінка зможе вчасно помітити ущільнення (лактостазы), які вказують на застої молока.
 5. Масаж грудей під час годування, що проводиться на початковій стадії появи лактостазов, здатний запобігти виникнення тяжкого ускладнення - маститу.

Як правильно робити масаж грудей

Масажувати кожну груди необхідно близько 5 хвилин. Не слід побоюватися стискати молочні залози занадто сильно: це сприяє посиленню лактації. Перед проведенням процедури важливо ретельно вимити руки і груди, а також повністю зцідити молоко.

При масажі можна використовувати касторову олію, але необхідно стежити, щоб воно не виявилося на сосках. Процедура не повинна доставляти жінці дискомфорт. Неприємні відчуття свідчать про неправильну техніку масажу. Найзручніше масажувати груди, сидячи перед дзеркалом. Годуюча мама повинна знаходитися в розслабленому стані і мати позитивний настрій.

Масаж грудей при грудному вигодовуванні

масаж грудей при годуванні

Змастивши чисті руки невеликою кількістю масла, виконуйте наступні масажні дії:

 • сильно натискаючи на грудну клітку зверху, здійснюйте кругові рухи в одній області грудей протягом декількох секунд, потім переміщуйте пальці до наступного місця. Проводите масаж по спіралі, прямуючи до соска;
 • легкими рухами погладжуйте область декольте і груди зверху вниз;
 • нахилившись вперед, акуратно потрясіть руками груди. Застояне молоко при цьому опуститься вниз під дією сили тяжіння;
 • затиснувши сосок двома пальцями, поводите його в різні боки, покрутіть, обережно відтягніть. Такі дії дуже ефективні для підвищення лактації. Якщо у вас є тріщини на сосках, попередньо необхідно залікувати їх. При підвищеній чутливості сосків такий масаж робити не рекомендується;
 • завершіть масаж під теплим душем. Направляйте несильний струмінь води на кожну груди почергово.
пам'ятати, що кращому масажем молочних залоз є прикладання малюка до грудей виключно на вимогу.

Важливі статті по темі грудного вигодовування

 1. Грудне вигодовування поради
 2. Як правильно прикладати дитину до грудей
 3. Що можна їсти годуючої матері (список продуктів під час ГВ)
 4. Як збільшити лактацію грудного молока
 5. Тріщина на сосках: як лікувати?
 6. Дитина не наїдається грудним молоком, як зрозуміти?