Чому дитина багато зригує після годування грудьми

Кожна молода сім'я стикалася з таким явищем, коли дитина зригує після годування груддю. В основному, це нормальний процес розвитку дитини, який його особливо не турбує і з яким надалі малюк, розвиваючись фізіологічно, справляється сам. У рідкісних випадках, зригування є симптомом захворювання, встановити яке допоможе фахівець. Звичайно, молодих батьків турбує, чому дитина зригує після годування грудьми?

Чому дитина багато зригує після кожного годування грудьми

чому дитина зригує після годування

Зригування у дітей починається на 3-4 тижні після народження і може відбуватися по кілька разів на день після кожного годування «фонтаном» і завершується до 4-6 міс. Однак, якщо дитину після кожного годування тримати вертикально, то сфінктер - клапан між шлунком і стравоходом, що регулює перехід їжі з одного органу в інший, не буде отримувати тренування тиском зсередини шлунка, і тоді період зригування може тривати до 8 міс.

Причини, що призводять до зригування дитини після годування грудьми

Є кілька моментів при неправильному годуванні дитини грудьми, які призводять до зригування.

  1. Неправильна техніка годування грудьми і, як наслідок, неправильний захоплення соска, що приводить до заковтуванню разом з молоком повітря, який опиняючись в шлунку нижче молока, буквально «вистрілює» його назад. - як правильно годувати дитину грудьми?
  2. Великі порції молока призводять до того, що після годування дитина багато зригує, тому діти смокчуть не «скільки треба», а «скільки влізе» і шлунок змушений позбавлятися від надлишків.
  3. Рідкісний період годування, при якому малюк висмоктує великі порції молока, що не вміщаються в шлунку.
  4. Неправильна поведінка батьків, які відразу ж після годування починають перевертати новонародженого з боку на бік, тискати, розгойдувати в колясці і т.д.

Ознаки нормального зригування дитини

дитина зригує після годування грудьмиЯк визначити, що зригування - це природний процес, а не прояв захворювання у дитини? По-перше, не варто турбуватися, якщо дитина зригує після кожного годування або навіть «фонтаном», але добре набирає вагу, і надбавка відповідає нормам розвитку дитини.

Нормальним об'ємом зригування вважається від 2 до 4 столових ложок, яких легко визначити за розміром мокрого плями. Також зригування не повинно турбувати батьків, якщо у малюка хороший стілець і сечовипускання.

Якщо батьки звернули увагу на те, що зригування викликають у дитини занепокоєння, це може вказувати на післяпологові наслідки (ураження окремих ділянок нервової системи) при гіпоксії (кисневому голодуванні під час пологів). З часом це минеться.

Ознаки патологічного зригування

Якщо дотримуються всі вимоги вигодовування, а дитина зригує після годування груддю, можливо, є патологія, яку необхідно з'ясувати і усунути. Процес зригування вимагає медичного втручання при наступних ознаках:

  • якщо дитина зригує після кожного годування і втрачає у вазі або не набирає встановлений нормативами вага;
  • якщо після годування дитина багато зригує, блювання стає частішим, обсяг блювотної маси збільшується, починається блювота «фонтаном» (Блювота у дитини грудного віку);
  • з'являються блювотні маси з зеленим відтінком (з домішкою жовчі);
  • дитина погано ковтає і давиться під час кожного годування;
  • зригування супроводжується ознаками типовими для болю в животі.

Тому для того, щоб малюк зростав здоровим, молодим батькам необхідно і важливо знати причини, чому дитина зригує після годування і ознаки визначення нормального процесу зригування.

По темі: чому грудної дитина погано їсть?

Чому дитина зригує після годування грудьми

t_id = 6; yandex_ad_format = 'direct'; yandex_font_size = 1; yandex_font_family = 'verdana';