Валеріана годуючій мамі - не зашкодить малюкові?

Годуючої матері протипоказані більшість лікарських препаратів, так як через молоко (при ГВ) вони потрапляють в організм малюка, якому достатньо невеликої дози для важкого отруєння. Однак післяпологові стреси і хвилювання іноді не залишають мамі вибору і їй доводиться приймати заспокійливе, найчастіше валер'янку. Тому виникає закономірне питання - чи небезпечна валеріана при грудному вигодовуванні?

валеріана при грудному вигодовуванні

Застосування препарату

Гормональний сплеск, який діє на жінку протягом всієї вагітності, не вщухає навіть після пологів. На жаль, всі мами в тій чи іншій мірі переживають за дитини та її здоров'я. Препарати валеріани є найбільш безпечним і дієвим засобом при стресових ситуаціях у вагітних жінок та мам, що годують груддю.

Його призначають в таблетках - так можна дотримати точне дозування. Хоча валеріана практично не має побічних дій, краще дотримуватися обережності.

Валеріана незамінна при порушеннях сну, знервованих станах, головних болях, депресивному стані. Крім того, препарати валеріани можуть служити спазмолітиком при проблемах з кишечником.

Дія препарату

Валеріана є рослинним ліками і існує думка, що її можна призначати кому завгодно без спостереження і консультації лікаря. Однак це не так - валеріана легко проникає через молоко матері-годувальниці до її малюкові і справляє на нього вплив. Тому валеріана при грудному вигодовуванні - теж ліки і про це необхідно пам'ятати.

Але перш ніж відмовлятися від валер'янки, враховуйте і негативні фактори, адже ви будете не в змозі вирішити свою проблему - не виспитеся, не заспокоїтеся, голова так і буде хворіти. Свіжа, відпочила і весела мама для дитини - найголовніше.

Можливі реакції на застосування препарату при грудному вигодовуванні

Як би то не було - валер'янка впливає і на маму і на малюка, тому перед вживанням все ж необхідна консультація терапевта і педіатра.

Деякі наслідки прийому препарату валеріани можуть виявитися негативними:

  1. Незважаючи на те, що валеріана - рослинні ліки, алергія на неї теж буває. Такі наслідки виникають, коли доза значно перевищує допустимі норми.
  2. Найчастіше ефект виходить прямо протилежний - малюки перевозбуждены, їх сон порушений. При тривалому прийомі валеріани у новонародженого можуть початися запори.
  3. Млявість - теж часта реакція немовляти на валер'янку. Довгий сон, неохоче смоктання грудей - все це повинно насторожити молоду маму.
  4. Так само існує міф, що прийом препарату валеріани знижує вироблення молока. Однак слід знати, що стрес, нервозність, недосипання - ось головні вороги зниженою лактації. А міф так і залишиться міфом. (про лактації...)

Дозування препарату

Препарат валеріани випускається в різних видах:

  • Таблетки;
  • Драже;
  • Трава в пакетиках для заварювання;
  • Коріння і кореневища для отримання настою;
  • Готовий чай.

Зазвичай валеріана при грудному вигодовуванні призначається тільки в таблетках - два-три на день. Курс рідко перевищує десять днів, але зрідка може бути продовжений.

Ще деякі поради мамам, які годують груддю - Читати.

По темі: