Шкоди і наслідки від куріння при грудному вигодовуванні

Куріння - це бич сучасного суспільства. Сумно спостерігати, як ледве зняли банти школярки, ховаючись за кутами, гублять свій юний організм курінням. Але ще страшніше бачити молоду маму, що котить коляску і пускающую дим. І дитина лежить, задихаючись, забиваючи свої формуються легені тютюновими канцерогенами з повітря. До чого може призвести куріння при грудному вигодовуванні, розглянемо в цій статті.

паління при грудному вигодовуванні

Шкоди і наслідки від куріння під час грудного вигодовування

Найбільший шкоду від паління під час грудного вигодовування несе в собі нікотин. Це токсична речовина, надзвичайно небезпечне як для людини, так і теплокровних тварин, і навіть комах . Нікотин має смертельну дозу - 1 мг на 1 кг ваги для здорової людини, тобто якщо жінка важить 55 кг - їй для припинення роботи серця і зупинки дихання досить викурити 55 сигарет. Але навіть у цьому випадку не враховується нікотин, який знаходиться в самому тютюновому димі. Приміром, у ціаністого калію - сильної отрути - смертельна доза набагато вищою - вона становить 1,7 мг на 1 кг ваги.

Шкоди дитині від грудного молока кращої мами

наслідки від куріння при ГВ

Тепер уявіть, що частково нікотин через материнське молоко потрапляє в організм дитини. Він досить швидко поширюється, і у малюка починають відбуватися руйнівні процеси в зовсім ще незрілому крихітному тілі.

Першим ділом починає страждати маленьке серце немовляти - нікотин викликає дисфункцію цього органу, і якщо мати буде палити протягом всього грудного вигодовування у дитини може розвинутися серцева недостатність.

Від щоденного проникнення нікотину в кров малюка поступово порушується серцевий ритм, внаслідок чого з'являються такі захворювання, як аритмія, тахікардія. Для дитячого організму це дуже серйозна небезпека, що несе загрозу для життя.

Які ще можуть бути наслідки від куріння при грудному вигодовуванні? Перерахуємо найпоширеніші.

 • Порушення сну - сон дитини часто переривається, малюк дуже неспокійна, збуджена;
 • Зниження апетиту, втрата у вазі, сповільнюється розвиток і зростання дитини;
 • Майже стовідсоткова схильність до алергічних реакцій - дуже важко вводити нові продукти для прикорму, шкіра реагує висипаннями і запаленням;
 • Збій в роботі шлунково-кишкового тракту - дитина страждає газиками, кольки, запори;
 • Схильність до легеневих захворювань, зниження імунітету;
 • І найстрашніше - схильність до онкологічних захворювань.

Шкода від куріння при ГВ непорівнянний з тим «задоволенням», що отримує мати при викурюванні сигарет. Зменшити вплив сигарети на здоров'я можна тільки кинувши цю згубну звичку, іншого способу не існує.

наслідки від куріння при грудному вигодовуванні

Якщо вас цікавить питання, що краще - годувати дитину грудьми і палити, або перевести на штучне вигодовування, тут єдиної думки не існує. Грудне молоко краще всього для дитини, і організація ВООЗ говорить про те, що до п'яти викурених сигарет в день грудне вигодовування можна продовжувати. З іншого боку, невідомо, чий імунітет буде здоровіше - дитини-»штучника» або дитини, годованого материнським молоком з нікотином.

Продовжуючи куріння під час грудного вигодовування, будьте готові до того, що лактація буде у вас недовгою - за медичною статистикою годування у таких матерів триває 4-6 місяців. Грудне молоко, «присмачена» нікотином, має гіркий присмак і запах сигарет - тому ваш малюк може відмовитися від нього ще в пологовому будинку.

У будь-якому випадку, не паліть в одному приміщенні з дитиною, при прогулянці - над коляскою з дитиною, мінімізуйте вдихання диму вашим немовлям. Перед маніпуляціями з малюком - зміні памперса, годуванні - мийте руки з милом і чистіть зуби. Якщо вже ви не можете відмовитися від цієї звички, то візьміть за правило курити після годування - так в організм малюка потрапить меншу кількість нікотину.

куріння під час грудного вигодовування

Пам'ятайте, сигарети - це ОТРУТА. Не труїте своєї дитини, адже турбота про його здоров'я - ваша головна мета і прерогатива. Позбавляйтеся від залежності і будьте здорові!

6 Коментарі до "Шкоди і наслідки від куріння при грудному вигодовуванні"
 1. Блінова Ангеліна каже:
 2. Анна каже:
 3. Алла каже:
 4. Ася каже:
 5. Ігнатова Аліса каже:
 6. Анонім каже: