Рубрика: Прикорм дитини

У цьому розділі сайту ви знайдете все про прикорму дитини - поради, з чого почати прикорм, і як правильно підгодовувати малюка.

Спершу, декілька слів про прикорму. - На певному етапі малюкові стає недостатньо харчування материнським молоком. Потреби зростаючого організму стрімко змінюються, тому неминуче знайомство з новою їжею. Цей, на перший погляд, природний процес часто викликає багато питань у молодих батьків. Тому починаючи прикорм дитини, важливо усвідомити цілі цього важливого, тривалого заходу і дотримуватися деяких нескладних правил.

коли починати підгодовувати немовляти

Чому це так важливо?

Що ж таке прикорм? Це поступове впровадження в раціон дитини нових продуктів в доповнення до грудного молока або молочної суміші.

Прикорм забезпечує надходження в організм необхідних мікроелементів і вітамінів, як в кількісному, так і якісному аспекті. Забезпечує тренування травної системи, стимулюючи моторику кишечника, а також розвиває навички жування і ковтання твердої, ніж молоко, їжі.

Перед початком введення прикорму дитину повинен оглянути лікар, з тим щоб підтвердити, що малюк здоровий, і дати індивідуальні рекомендації щодо схеми введення прикорму, враховуючи фізіологічні особливості дитини: відповідність віковим нормативам зростання-вага, динаміку цих показників, апетит дитини.

Вчасно почати

Занадто раннє введення прикорму призведе до негативних наслідків у вигляді розлади травного тракту та алергічних проявів, і ці проблеми трудноустранимы.

Затягувати з прикормом теж не слід. Відсутність нової їжі викликає нестачу в організмі білка, заліза, цинку, що може спровокувати анемію, рахіт, зниження темпів зростання малюка. Крім того, закріпиться звичка харчуватися тільки рідкою їжею.

Рекомендується починати прикорм дитини з 4-6 місяців.

Бажано вести щоденник прикорму, щоб у разі алергічних або диспептичних реакцій швидко знайти продукт-"провокатор" і видалити його з раціону малюка.

Для першого прикорму доцільно використовувати продукцію промислового виробництва, так як вона відповідає всім висунутим вимогам безпеки, у тому числі має достатню ступінь подрібнення. Надалі страви прикорму можна готувати самостійно.

Кращі і найбільш корисні статті з рубрики про прикорму:

Вчимося пити з кухля

Всі молоді мами, без винятку, стикаються з очікуваної проблемою, коли намагаються відучити дитину пити з пляшечки і перейти вже на гуртки. Дитина ніяк не хоче з нею розлучатися. Важливо знати, як правильно підійти до навчання і як правильно навчити дитину пити з чашки самостійно, і зробити це навчання максимально приємним та «безболісним» для вашого

Сирний прикорм

Сир - один з найсмачніших і надзвичайно корисних кисломолочних продуктів, що обумовлено вмістом в ньому кальцію, фосфору, вітаміну В2, фолієвої кислоти і кефірних грибків. Цей продукт - один з найважливіших в дитячому раціоні. Тому запитання «чи Можна давати дитині сир?» не встає навіть перед недосвідченими батьками. У діток, які їдять сирок в

Коли вводити гороховий суп в меню дитини

Страви з бобових культур користуються заслуженою популярністю. Ці смачні дієтичні страви входять в меню багатьох людей. Горох є лідером серед інших родичів, а найбільш поширеною стравою з нього суп. Він любимо і популярний у багатьох сім'ях. При появі в сім'ї дитини постає закономірне питання: коли дітям можна давати гороховий суп, який вариться

Коли дитині можна починати давати солодке?

Солодощі... Деякі батьки категорично не дають малюкам нічого солодкого. Інші навпаки балують чадо великою кількістю цукерок і тістечок. Так чи можна дітям давати солодке, а якщо можна то в якій кількості? Солодощі: корисно чи шкідливо Поняття «солодке» вміщує великий список продуктів, що містять у великій кількості фруктозу і сахарозу. Це кондитерські вироби, цукерки, випічка, морозиво,

Грибний суп дітям

Після року раціон дитини сильно розширюється. Підростаючи, малюк потребує вже не просто ситної і поживної їжі, але ще і різноманітною. Намагаючись вводити нові продукти, варто дізнатися з якого віку можна давати дитині, раптом вони завдадуть йому шкоди. Багато варять супи різні від борщів до харчо. Одним з улюблених багатьма