Другий місяць життя новонародженого

дитина 2 місяці

Ваша дитина в два місяці

Другий місяць життя дитини - це новий, хвилюючий етап, наповнений емоціями, подіями та новинами. До цього моменту будь-малюк звикає до свого будинку і починає відчувати себе в ньому вільно. Розвиток вашого новонародженої дитини в два місяці відчуває особливий стрибок: його вже складно назвати новонародженим, так як організм повністю пристосувався до позаутробного способу життя і увійшов у найбільш активну фазу свого зростання.

Фізичні показники (зріст, вага)

З фізичної точки зору двомісячна дитина починає дуже активно розвиватися. Найчастіше до цього терміну він набирає не менше 800 грам ваги і виростає як мінімум на кілька сантиметрів. Збільшуються середні показники, будь то обхват голови, зріст, вага або об'єм грудної клітки.

Слух і зір поліпшуються, але поки що не досягають ідеалу (чує дитина далеко не всі звуки і не вміє фокусувати зір на бистродвіжущихся предметах).

Не варто лякатися, якщо дитина розвивається повільніше, ніж його однолітки. Існують усереднені показники росту і ваги, але вони зовсім не абсолютні. Має сенс насторожитися лише при різкому стрибку у вазі або іншому показнику. Це може бути сигналом деякого роду патологій, про які докладніше розкажуть фахівці.

По темі росту і ваги:

Здібності і рефлекси дитини

До другого місяця життя будь малюк починає розвиватися і освоювати нові навички і набуває особливі рефлекси. Найчастіше в основу лягають рухові функції, що відкривають дитині двері в незвіданий досі світ. Говорити про те, що вміє дитина складно, так як всі навички досить відносні. За даними статистики, більша частина двомісячних дітей вміє:

  • запобігати мимовільні скорочення м'язів;
  • лежати спокійно, розслабившись;
  • на кілька секунд піднімати грудку, залишаючись при цьому на животі;
  • тримати деякий час голову на вазі (про те, коли дитина починає тримати голову);
  • утримувати за допомогою долоні прості іграшки;
  • хапати самого себе за частини тіла;
  • вслухатися в людські голоси.

Докладно про те Що повинен вміти дитина в 2 місяці

Немовля вже може згинатися, махати руками, часом стискає пальці і виявляє значний інтерес до предметів, які можна схопити і помацати. Саме тому він мне простирадла, хапає за руку дорослих і наполегливо намагається зірвати іграшки, що висять над ліжечком.

Стаття про перше брязкальцях

Єдиним способом спілкування з навколишнім світом для двомісячної дитини залишається плач, але в його «мови» поступово починають проявлятися інші звуки. Малюк з більшою охотою починає агукати і сміятися.

Чому варто вчити малюка?

мама і двомісячна дитинаВ першу чергу рекомендується навчати дитину правильного вимовляння певних звуків. Найкраще пародіювати самого малюка, але при цьому роблячи упор на артикуляцію. Спостерігаючи за рухом батьківських губ, новонароджений через деякий час мимоволі почне їм наслідувати і поліпшить власні навички. Для цього можуть підійти всілякі казки і віршики, в яких фігурують зазначені звуки.

Діти радіють, коли їх батьки переходять з незрозумілих поки що слів на звуки. Будь-яка дитина буде щасливий, якщо його мама почне нявкати або гавкати, тим самим заспокоюючи його.

Режим дня

Двомісячна дитина дотримується досить мирного способу життя, тому складно сказати, скільки він їсть або скільки спить. Враховуючи, що у своєму віці малюк переживає буквально семимильними зростання, йому потрібна порядна кількість енергії. Отримує її він не тільки їжі, але зі сну, який сміливо можна зарахувати до основоположної фактору. Дитина більшу частину дня спить.

Відео 1

в певний час. Необхідно підлаштовуватися під дитину і пам'ятати, що у нього свої біоритми, що заслуговують поваги з боку дорослих.

У фазу нічного сну відбувається найбільш активне зростання і розвиток юного організму. Найкраще виробити традицію, яка б готувала малюка до довгого і здорового сну. Саме тому фахівці радять купати дитину прямо перед вкладанням у ліжко. Діти люблять водні процедури, які з легкістю знімають будь-який стрес. Купати двомісячних дітей слід не більше п'яти хвилин з дотриманням норм, що стосуються температури і складу води.

Якщо дитина погано спить, то ознайомтеся зі статтею за посиланням

Поради по догляду за двомісячним малям

Батьки повинні усвідомлювати і пам'ятати про те, що за новонародженою дитиною необхідний постійний догляд. Не можна залишати його одного і ігнорувати візити до фахівців.

До другого місяця життя малюка повинен оглянути окуліст, педіатр, невропатолог та ортопед. Дані лікарі зобов'язані оцінити загальний стан організму, дати необхідні поради по догляду та виявити наявність патологій.

Важливо наглядати за пупковою ранкою. Найчастіше до двох місяців утворилася скоринка відпадає, але бувають винятки. У будь-якому випадку ранка повинна вчасно оброблятися.

Про догляд за дитиною:

мама доглядає за малюкомЗвертаючи увагу на самопочуття малюка, не можна забувати про загальний розвиток та особистому спілкуванні.

Дитині важливо відчувати турботу і любов, яку він найкраще приймає через ігри. Діти в цьому віці поки що не здатні фокусувати свій погляд на предметах, що рухаються, тому має сенс повісити над ліжечком різноманітні іграшки, що відрізняються один від одного за кольором і розміром (мобілі на ліжечко). Торкаючись їх руками, новонароджений отримає масу вражень і нових емоцій.

Будь-якому батькові слід брати до уваги допитливість дитини, так як дитина поступово виявляє інтерес до речей і подій, що відбуваються в його житті. В якості загального заняття з дитиною можна дзвеніти дзвіночком поблизу з малюком, змінюючи розташування і незмінно запитуючи: «Де дзвенить?». Завдяки такій тактиці дитина буде повертати голову і стежити за вашими пересуваннями.

Дитина повинна відчувати себе в цілковитій безпеці. Для того, щоб він розвивався гармонійно, даруєте йому свою безкорисливу любов, оточуйте увагою і допомагайте набувати нові враження про навколишній світ!

Читаємо далі: Розвиток дитини в 3 місяці

Минулий місяць: Перший місяць розвитку

По темі:

  1. Правильне виховання дитини

Відео 2

x_direct_type = 'flat'; yandex_direct_border_type = 'collapse'; yandex_direct_limit = 3; yandex_direct_title_font_size = 3; yandex_direct_links_underline = true; yandex_direct_border_color = 'FBE5C0'; yandex_direct_title_color = 'FF0000'; yandex_direct_url_color = '648500'; yandex_direct_text_color = '333333'; yandex_direct_hover_color = '0066FF'; yandex_direct_favicon = true; yandex_no_sitelinks = true; document.write(''); -->