Все про розвиток дитини в пів року (календар розвитку)

дитині 6 місяців

Розвиток малюка на 6 місяці

Перша в житті дитини знаменна дата - це півроку. Починаючи з цього віку, маля поступово перетворюється на особу. Кожен день ваш малюк буде дивувати вас появою нових навичок у спілкуванні, проявом своєї індивідуальності й характеру. Розвиток дитини в 6 місяців приносить величезні зміни в психічну і фізіологічну сфери малюка, особливо це стосується змін у харчуванні та режимі.

Фізіологічний розвиток

Для того, щоб оцінити фізичний розвиток дитини педіатри користуються центильными таблицями, у яких указуються норми по місяцях. Для хлопчиків і дівчаток вони різні. Крім маси і довжини тіла, в таблицях є показники окружність голови і грудей, які теж важливо враховувати при оцінці фізичного розвитку малюка. Дитина в 6 місяців повинен мати такі показники: вага 6.8 - 8.4 кг (± 1 кг), зростання 64 - 67 см (± 3 см).

Що вміє дитина на 6 місяці

 1. Дитина вже освоїв перевороти зі спини на животик і назад.
 2. До цього віку у дітей зникає фізіологічний гіпертонус як в ручках, так і ніжках.
 3. Лежачи на животі, дитина може спиратися ліктем на одну руку, а іншою захоплювати іграшку.
 4. Міцно тримається пальчиками за вашу руку при підтягуванні з положення лежачи. Самостійно підтягується так, що вам майже не доводиться докладати зусилля. Деякі малюки вже здатні сидіти самі (коли дитина починає сидіти самостійно?).
 5. Намагається повзати по-пластунськи або на четвереньках, підповзає до іграшці (коли дитина починає повзати?).
 6. При підтримці за пахви, впирається і відштовхується ніжками, «пританцьовує».
 7. Деякі діти намагаються вставати, тримаючись за край ліжечка.
 8. Вистачає предмети однією рукою, бере з однієї ручки в іншу. Тримає в кожній руці по іграшці. Обмацує річ всією долонею. Піднімає впала іграшку і знову кидає.
 9. Якщо заховати іграшку, починає її шукати. Сам знаходить предмет, прикритий чимось.
 10. Самостійно грає до 10 - 15 хвилин. Багато разів повторює те, що у нього виходить: відкриває і закриває коробочку, загортає і розгортає хустинку.
 11. У півроку може проклюнуться перший зубик, як правило, це нижній центральний різець (про те, коли починають різатися зуби). У 6 місяців дитина перший раз відвідує стоматолога, який оцінить правильність будови щелепи і вуздечок під верхньою і нижньою губами.

Психоемоційний розвиток

дитина до 6 місяців

 1. У дитини все більше вдосконалюється лепет. Крик і плач відходять на задній план і з'являються при фізіологічному дискомфорті. У промові дитини відбувається злиття приголосних і голосних звуків в різному поєднанні. З-за цього може здаватися, що малюк вже вимовляє слова і говорить, але це поки не так. Просто дитина вже майстерно імітує почуті звуки, але смислового навантаження «мова» поки не несе. До кінця 6-го місяця дитина вимовляє до 40 різних звуків.
 2. Тепер малюк не просто підтримує з вами «діалог» або повторює, він намагається зрозуміти сенс сказаного вами. Дитина здатна знайти поглядом ту річ, про яку йдеться.
 3. Малюк може дізнатися батьків по голосу, не бачачи їх при цьому. Якщо дитина почує голос матері в іншій кімнаті, то криком дає зрозуміти, що знає про її присутність. Проситься на ручки.
 4. Багато діти вже здатні на прояв ласки і ніжності. Можуть притулитися до мами, коли сидять у неї на колінах. Сторонніх вже не бояться так, як раніше, але в спілкуванні з ними тримають дистанцію і активності не проявляють.
 5. У мисленні дитини формуються найпростіші причинно-наслідкові зв'язки. Наприклад, малюк розуміє, що якщо натиснути пальцем на кнопку в іграшці - заграє музика, іграшка впаде - пролунає стук, якщо він закричить - мама підійде. Але про справжній просуванні в інтелектуальному розвитку можна буде думати тільки, коли у малюка з'явиться страх - ознака того, що дитина не тільки вловлює зв'язок між подіями, але й може передбачати їх.
 6. Дитина починає цікавитися практичним застосуванням навколишніх предметів. З-за цього спілкування з ним тепер має не тільки емоційний характер, а набуває рис співробітництва: малюк привертає вашу увагу лепетом, щоб отримати цікавить його предмет і пізнати з вашою допомогою його функції та якості.

Тест на розвиток малюка на півроку

 • На відстані 20 - 30 см від дитини тримайте іграшку. Він повинен вміти переводити погляд від довкілля до іграшці, виділяючи її від усього іншого.
 • Запропонуйте дитині спочатку пляшечку з молоком, а потім іграшку. Реакція малюка повинна бути різною: побачивши їжу, малюк відкриває ротик і може робити смоктальні рухи, при вигляді іграшки буде реакція пожвавлення.
 • Коли малюк лежить, подзенькайте перед ним дзвіночком, а потім повільно відсувайте його. Дитина з вашою допомогою почне підніматися і перейде в сидяче положення.
 • Поговоріть з дитиною, змінюючи міміку. Крихітка почне повторювати за вами: зморщить лобик, посміхнеться.
 • Спробуйте відняти у малюка іграшку, яку він тримає в руці. У 6 місяців дитина буде міцно тримати предмет і чинити опір, висловлюючи невдоволення.
 • Якщо ви часто називаєте дитину по імені, то в цьому віці малюк вже має реагувати на нього комплексом пожвавлення.

Що повинно насторожити

punctuation-marks

 • Дитина не може і не намагається сидіти, навіть за підтримки.
 • Коли ви підтримуєте дитину за пахви, він не «пританцьовує».
 • Не перекладає предмет з однієї ручки в іншу.
 • Не реагує на звуки, шерехи, які знаходяться поза полем зору.
 • Не проситься на ручки.
 • Не лепече, не посміхається, не дізнається батьків.

Додаткова інформація: навички малюка в пів року

Розвиток дитини в 6 місяців відео 1

еобходимых речовинах. При годуванні сумішшю перший прикорм вводиться трохи раніше - з 4 - 5 місяців. Коли йдеться про терміни введення прикорму, то мається на увазі кінець місяця, в якому його починають.

Таблиця введення прикорму з 6 місяців

Таблиця введення прикорму з 6 місяців (Кликабельно)

Після 6 місяців грудне молоко, ні суміш вже не можуть компенсувати енергетичні витрати, які йдуть на інтенсивне зростання, фізичний розвиток. Організм дитини починає мати потребу у великій кількості мінералів, мікроелементів і рослинних білків.

Якщо починати прикорм пізніше крайнього терміну (6 - 7 місяців), то дитині потім буде важко адаптуватися до нової їжі та її консистенції. Пізнє введення прикорму загрожує виникненням дефіцитних станів (гіпотрофія, анемія, рахіт), поганим розвитком жувального навички і смакового сприйняття, а також необхідністю одночасного введення декількох продуктів, що може викликати алергічну реакцію або порушення в травленні.

Важливо, щоб дитина був готовий до прикорму. Обов'язково проконсультуйтеся з педіатром перш ніж давати нову їжу. Якщо дитина поперхується або випльовує їжу, то почекати трохи з нововведенням.

Отже, починати прикорм зручніше в першій половині дня, перед годуванням. Дітям, схильним до запорів або з надлишковою масою тіла, краще починати з овочевих пюре з кабачка, цвітної капусти, броколі. Худорляві жінки можуть почати з безглютенових каш: гречка, рис або кукурудза, зварених на воді без солі і цукру. Перші пюре і каші мають бути багатокомпонентні, тобто містити тільки один овоч або злак.

Влітку і восени зазвичай є можливість знайти якісні овочі. Перед вживанням їх необхідно обробити і зварити, краще на пару (так залишається більше поживних речовин). Пюре має бути однорідним, тобто не містити грудочок і не дуже густе. Для цього використовуйте блендер і, при необхідності, додайте води або відвару, на якому варилися овочі. Або використовуйте готові дитячі пюре в баночках. Привчайте малюка відразу їсти з ложечки. Пляшки з соскою використовуйте тільки при необхідності (в дорозі). Не давайте гарячу їжу або з холодильника, оптимальна температура 370C.

Вводити починають з 1\2 - 1 чайної ложки, а потім догодовують молоком або сумішшю. За 5 - 10 днів доводять до 150 - 180 г і повністю замінюють одне грудне годування. В інший час продовжуйте годувати на вимогу. Нові продукти вводяться тільки після того, як звикли до попереднього. Не можна вводити більше одного нового продукту. Багатокомпонентні пюре і каші можна буде давати лише приблизно з 7 місяців.

span> Про першого прикорму

Отучаем від соски

Відучення від соски: якщо у дитини вже з'явився перший зубик обов'язково постарайтеся відучити його від пустушки. Тиск, який чинить соска на ясна, може призвести до викривлення зубів. Краще купіть дитині кільце-прорізувач. Під час введення прикорму відучити від соски легше, так як малюк починає вчитися пити з чашки, а нічне годування з пляшечки вже стають рідкістю або повністю зникає.

Читаємо докладно: Як відучити дитину від соски

Сон малюка в 6 місяців (режим)

Після 6 місяців дитина спить близько 14 годин на добу: два сну за 1.5 - 2 години вдень і вночі - до 6 - 7 годин поспіль. Але все одно режим залишається індивідуальним. Багато грудні діти продовжують по кілька разів за ніч просити груди - це нормально і може тривати, поки ви не перестанете годувати грудьми. Наберіться терпіння. Щоб дитина довше спав вночі:

 • Інтервал між останнім денним і нічним сном укладанням повинен бути не менше 4-х годин.
 • Купайте малюка перед сном. Тепла вода розслабляє і заспокоює.
 • Після купання погодуйте дитину.

Як допомогти малюкові розвиватися - гри

Продовжуйте стимулювати розвиток мовлення у дитини, як і в попередні місяці. Купіть дитині кілька невеликих барвистих книжок з картонними сторінками, які він зможе сам перевертати. Краще, якщо книжки будуть не просто з картинками, а з коротенькими віршиками або потешками, в яких повторюються слова і фрази. Діти, яким з 6 місяців читали віршики починають раніше говорити.

Центри, які відповідають за дрібну моторику і мова знаходяться в головному мозку дуже близько і взаємопов'язані між собою, тому важливо проводити з дитиною заняття, спрямовані на активність пальців рук:

 • Малюки в цьому віці обожнюють ігри з коробочками або формочками різного розміру, матрьошками.
 • Зробіть кілька мішечків з різними наповнювачами: сушений горох, квасоля, велика сіль, пшонка, камінчики, гудзики.
 • Візьміть кульку 5 - 6 см в діаметрі, вкладіть його в долоні малюка. Своїми руками стисніть зовні його ручки з кулькою всередині і покатайте його там. Можна прокатувати волоський горіх. Робити 3 - 4 хвилини щодня.
 • Робіть масаж пальчиків: ніжно масажуйте їх по черзі і легенько потягувати. Робити 2 - 3 хвилини кожен день.
 • «Причісування»: по черзі піднімайте ручки дитини і плавно рухайте їх уздовж голови назад і вперед.
 • Стискання і розтискання іграшки-пищалки.
 • Іграшки-спіралі, по яким потрібно рухати фігурки.

розвиток дитини в 6 місяців гри

Актуальними залишаються гри в «Сорока-ворона», «Ладки», «Ку-ку», «Іде коза рогата».

Якщо у малюка виходить зробити щось нове, обов'язково хваліть його. Дитина вже відчуває, що ви задоволені ним.

Збільшення кількості іграшок в геометричній прогресії - це проблема, з якою стикаються всі батьки. Щоб не захаращувати будинок десятьма черговими неваляшками і кубиками, які набридають малюкові вже на 3-й день, розділіть всі іграшки на дві частини. Одну частину надайте малюкові для ігор, а решта сховайте. Раз на 4 - 5 днів міняйте іграшки. Враховуйте, що в 6 місяців дитина може одночасно грати максимум з двома іграшками.

Читаємо огляди: недорогі інтернет магазини дитячих товарів та іграшок

Малюк скоро почне повзати, тому в ліжечку або манежі йому стає затісно. Надайте дитині килим на підлозі і розкладіть на ньому кілька іграшок, нехай малюк намагається підповзати до них.

Продовжуйте проводити гімнастику і масаж з загартовуючими процедурами щодня.

Намагайтеся, щоб всі заняття та ігри з дитиною були простими і при цьому корисними. Не перевантажуйте малюка, його психіка не готова поки до тривалих занять. Тепер дитині ще більше потрібні ваша любов і увагу. Якщо хочете зробити його життя радісним, стежте за кожним вашим словом і дією, які тепер впечатываются в підсвідомість маленької людини.

Розвиток дитини в шість місяців відео 2

x_direct_type = 'flat'; yandex_direct_border_type = 'collapse'; yandex_direct_limit = 3; yandex_direct_title_font_size = 3; yandex_direct_links_underline = true; yandex_direct_border_color = 'FBE5C0'; yandex_direct_title_color = 'FF0000'; yandex_direct_url_color = '648500'; yandex_direct_text_color = '333333'; yandex_direct_hover_color = '0066FF'; yandex_direct_favicon = true; yandex_no_sitelinks = true; document.write(''); -->