Дитина в 9 місяців (календар розвитку)

До дев'яти місяців ваша дитина змінився кардинально. Це вже не той неповороткий товстун, яким він був нещодавно. Тепер малюк рухливий, допитливий і багато часу проводить на підлозі. Мамині руки все частіше залишаються вільними, тепер їй достатньо часом просто тримати малюка у себе на увазі, при цьому повноцінно спілкуючись з ним. Розвиток дитини 9 місяців здебільшого спрямоване на вдосконалення кісткового і м'язового апарату. Початок третього триместру - це час фізичної та психологічної підготовки дитячого організму до прямоходіння.

розвиток дитини 9 місяців

Що нового у фізичному розвитку?

У зв'язку з підвищенням рухової активності дитина в 9 місяців починає набирати менше, ніж раніше. За дев'ятий місяць малюк може додати від 300 до 550 м і вирости на 1 - 2 см. До кінця місяця діти мають вагу 8.5 - 9.5 кг (± 1 кг), зростання 69.5 - 72.5 см (±3 см).

таблиця надбавки ваги і зростання дітей до року

Що вміє малюк в 9 місяців?

 1. Малюк в дев'ять місяців сам сідає і може без праці просидіти до 10 хвилин. З положення сидячи вміє дотягнутися і взяти іграшку.
 2. Самостійно встає біля опори, може зробити кілька маленьких кроків, йде за стільцем (тримаючись за спинку стільця, рухає його і йде за ним). В ходунках може пробути не втомлюючись до 10 хвилин, підстрибує і присідає в них.
 3. Малюк намагається повзати. Встати на карачки дитині ще складно, а от по-пластунськи можуть повзати вже багато дітей. Але якщо у дитини не виходить поки, не варто переживати, просто допоможіть йому засвоїти навичку.
 4. Дитина в 9 місяців все частіше використовує щипковое хапання - бере предмет двома або трьома пальчиками, може підбирати навіть крихти. Активно розвивається дрібна моторика малюка, він суне свої пальчики, куди тільки можна, все намагається помацати. Вміє рвати на клаптики папір.
 5. Малюк впевнено тримає в руках предмети: шматочки їжі, чашку, але розтиснути пальчики йому поки важко, тому якщо дитина за щось схопився, то забрати у нього це вкрай складно. Якщо ви спробуєте відняти у дитини якийсь предмет, то він відштовхне вашу руку і відвернеться.
 6. У дитини 9 місяців продовжують або починають рости зубки з усіма супутніми цьому явищами (примхливість, слинотеча, температура 370С). Не переживайте, якщо зубів поки немає, в нормі вони можуть з'явитися пізніше і вирости відразу декілька.

Що нового в психічному розвитку?

 1. Мова малюка в дев'ять місяців продовжує розвиватися швидкими темпами: він постійно повторює склади, починає пов'язувати їх в короткі слова (тато, мама, баба) та асоціює їх з об'єктами. Дитина змінює інтонацію під час «розмови».
 2. Знає своє ім'я, відповідає на нього комплексом пожвавлення: повертає голову, посміхається.
 3. Емоції дитини в 9 місяців стають певними: він радіє чи сміється, коли його смішать, не приховує образу і гнів, коли сердиться.
 4. Показує пальчиком не тільки на ті предмети, які хотів би дістати, а туди, куди хотів би забратися: просить відкрити шафка, холодильник, дістати щось із кишені.
 5. Розуміє прості прохання: «візьми», «іди сюди». Починає освоювати жести: киває головою - «ні» чи «так».
 6. Дитина допомагає одягати себе: просовує в рукави ручки, тягне ногу в штанину. Сам може зняти шапку. Тримає чашку обома руками, їсть пальцями.
 7. Граючи в хованки, розуміє де ви, навіть якщо вас не видно. Може знайти по голосу або шелесту.
 8. Найчастіше іграшки поки використовує не за призначенням: любить бити однією про іншу, вкладати один в одного, кидати і дивитися, як падає.

Тест на розвиток малюка 9 місяців.

 • Малюк повинен вміти сидіти без опори, намагатися вставати, пробувати повзти за іграшкою, тримати чашку в двох руках, хапати двома пальчиками.
 • Лежачи на животику повинен тягнутися за іграшкою і намагатися повзти.
 • У положенні сидячи дитина повинен уміти повернутися і взяти предмет або збоку, трохи позаду.
 • Малюк наслідує вашим жестів і дій: покажіть, як треба барабанити паличками, дитина повинна зуміти повторити.
 • Коли ви намагаєтеся забрати іграшку, малюк повинен вміти перешкоджати цьому: міцно тримати, перетягувати на себе.
 • У промові дитини обов'язково повинні бути присутні повторювані склади.
 • Малюк повинен розрізняти близьких і чужих, реагувати на своє ім'я.

Відсутність будь-яких з перелічених вище навичок повинно насторожити вас. Обов'язково порадьтеся з цього приводу з дитячим лікарем.

Відео

�дитини в 9 місяців. Якщо ви почали прикормлювати в 6 місяців, то у вас замінені три годування грудних і в харчуванні маляти присутні всі основні продукти:

овочеві 150 -180 г і фруктові пюре 50 - 80 р, каші до 180 г, 50 г м'ясо, жовток 1\2 два рази в тиждень, кефір, сирок 30 - 40 г, сухарик і пшеничний хліб по 5 г, масло рослинне і вершкове 5 г, сік (фруктовий або овочевий) до 80 р. Сирок можна давати з кефіром у вечірнє годування. На дев'ятому місяці починайте вводити рибу нежирних сортів близько 50 м, раз в тиждень, а також м'ясні фрикадельки, зварені на пару. Пюре можна робити тепер з декількох овочів з додаванням зелені. Каші можуть бути з суміші злаків, у тому числі глютеновые (вівсяна, пшенична), при гарній переносимості. Манну кашу краще не давати до 1 року, так як вона важка для травлення.

Режим - сон і неспання

Малюк спить 2 рази вдень по 2 години, а вночі - до 10 годин. До цього віку може дещо змінитися режим денного сну: оскільки вночі малюк став спати довше і пізніше прокидатися, то денний сон може дещо зрушити. Але багато дітей продовжують спати і грати в тому ж режимі.

Немовлята так само прокидаються по ночах і просять груди, але не з почуття голоду, а з-за психологічної потреби в близькості до матері. Швидше за все, так буде, поки ви не відучіть від грудей.

У такому віці у дітей бувають проблеми зі сном. Пов'язано це з тим, що малюки можуть вже навмисно розтягувати час неспання, як їм захочеться. Вони починають розуміти, що є день, а є ніч, і вночі всі сплять, а вдень грають. Тому привчайте дитину до режиму, стежте, щоб він не перевтомлюватися іграми.

Як допомогти малюкові розвиватися?

Навіть якщо вам важко, продовжуйте носити дитину на руках. До того, як малюк піде, це необхідно для правильного психічного розвитку.

Продовжуйте розвивати мова: розмовляйте з малюком, читайте книжки з картинками. Віддавайте перевагу маленьким римівки та потешкам, в яких повторюються слова. Обговорюйте з дитиною картинку, попросіть знайти на ній щось і показати пальчиком. Використовуйте тематичні картки з картинками. Докладайте всіх зусиль, щоб малюк навчився повзати.дитина в 9 місяців

 • Зробіть валик з ковдри і просуньте його під грудьми дитини. Піднімаючи малюка за кінці ковдри, допомагайте йому доповзти до іграшки.
 • Коли дитина намагається повзати, створюйте у його ніжок опору для однієї ніжки, то для іншої. Так він швидше опанує техніку перехресного повзання.
 • Якщо у малюка вже виходить повзати, купіть йому будиночок з тунелем. Дитина напевно буде в захваті, переповзаючи з будиночка в тунель і назад, і знаходячи там різні сюрпризи. Можна зробити тунель самим з картонних коробок.
 • Покажіть малюкові, як побудувати вежу з кубиків або скласти пірамідку. І хоча малюк сам ще не зможе це повторити, але йому буде дуже цікаво спостерігати, як це робите ви. Можливо, він спробує поставити один кубик на інший або надіти кільце на паличку - це теж крок до нового. Дозвольте дитині зруйнувати вежу, яку ви побудували і зробіть ще одну - нехай ламає. У цьому віці малюкам подобається спостерігати, як щось падає, розсипається. Попросіть його скласти кубики в коробку, після того як вежа розлетілася.
 • Пора познайомитися з туалетним папером! Покажіть дитині як вона розмотується. Малюк із задоволенням почне бгати, рвати і розкидати папірці - хороша розминка для пальчиків. Так само можна шматочок скотчу приліпити до дитячій долоньці, маляті буде весело відривати його від себе.
 • Навіть якщо у вас хлопчик, купіть йому ляльку. Чим більше іграшка буде схожою на справжню дитину, тим краще. Посадіть пупса навпроти вашого малюка і покажіть, де носик, очі, рот і все інше. Потім попросіть дитину показати, де і що у ляльки, а де у нього.
 • Продовжуйте грати у ванній: покажіть дитині як перелити воду з однієї склянки в іншу.
 • Насипте в миску крупу і закопайте в ній маленькі іграшки. Запропонуйте дитині рукою відшукати їх в крупі.
 • Заведіть для малюка скринька з маленькими предметами з різних матеріалів, туди можна покласти: шматок лінолеуму, клаптики різних тканин (шовк, фланель, шерсть), картонка, корок від пляшки, губка, загалом все, що безпечно. Нехай малюк пізнає тактильні відчуття.
 • Продовжуйте грати в «Ладусі», включайте дитячі пісеньки або веселу музику, плескайте разом у долоні під неї.
 • В 9 місяців дитина може повзати і сидіти, тому можна ускладнити багато вправи для нього, ввести в заняття гімнастичні снаряди: м'ячик, дерев'яна паличка, пластмасові кільця.

Для дитини на дев'ятому місяці дуже важливо спілкування у грі.

Подбайте, щоб на кухні та в кімнатах був набір предметів, які можна дати малюкові для ігор. Ви можете самі вигадувати заняття для дитини, можливо, він сам своїми діями підкаже, на що хотів би пограти. Дозволяйте дитині самій починати гру, так ви привчите його до самостійності і навчіть приймати рішення.

 1. Минулий місяць - восьмий місяць
 2. Наступний місяць - 10 місяць
x_direct_type = 'flat'; yandex_direct_border_type = 'collapse'; yandex_direct_limit = 3; yandex_direct_title_font_size = 3; yandex_direct_links_underline = true; yandex_direct_border_color = 'FBE5C0'; yandex_direct_title_color = 'FF0000'; yandex_direct_url_color = '648500'; yandex_direct_text_color = '333333'; yandex_direct_hover_color = '0066FF'; yandex_direct_favicon = true; yandex_no_sitelinks = true; document.write(''); -->