Все про розвиток дитини на 11 місяці життя

Перший рік життя наближається до кінця. Розвиток дитини в 11 місяців відрізняється новими показниками у фізичному розвитку, появою емоційних і особистісних рис. В одинадцять місяців дитина може порадувати вас першим словом або першим кроком. При цьому він продовжує емоційно розвиватися і закріплювати вивчене.

розвиток дитини в 11 місяців

Що нового у фізичному розвитку?

За цей місяць малюк може додати від 300 до 400 г і вирости на 1 - 1.5 див. В 11 місяців дитина має вагу 8.5 - 10.5 кг (±1 кг), зростання 72 - 76 см (± 3 см).

таблиця надбавки ваги і зростання дітей до року

Що вміє дитина в 11 місяців:

 1. Дитина в 11 місяців може впевнено стояти, тримаючись за опору або за вашу руку. Може ходити, тримаючись за іграшку-каталку або за стіну. Деякі діти можуть стояти самостійно або навіть зробити кілька кроків, тримаючи в руці іграшку для рівноваги.
 2. Малюк ще з працею, але вже сідає з положення стоячи.
 3. Дитина в 11 місяців впевнено повзає на четвереньках, тривалий час впевнено сидить.
 4. При хватании предмета, ручка розкривається у відповідності з його розміром.
 5. Вміє показувати пальчиком на потрібний предмет.
 6. В одинадцять місяців дитина може тримати ложку в ручці і підчепити нею їжу. Тримає чашку двома руками.
 7. Малюк повністю освоїв хапання двома пальчиками, може підняти дуже дрібні предмети. Намагається один кубик поставити на інший.
 8. У більшості дітей в одинадцять місяців є 4 зуба: нижні і верхні центральні різці. Можуть почати рости перша пара корінних зубів знизу і зверху. Але у деяких дітей може не бути ще зубів - це не страшно, не переживайте і почекайте до року. Якщо в 1 рочок їх не буде - порадьтеся з дитячим лікарем.

Що нового в психічному розвитку:

 1. Малюк вимовляє перші прості слова, в які вкладає узагальнений сенс, наприклад, називає всю їжу: «ам-ам», під цим словом має на увазі бажання поїсти. Дитина в 11 місяців знає кілька слів, повторює нові за батьками.
 2. Малюк став розуміти, що мамою можна маніпулювати. Наприклад, зміркувавши, що на плач вона приходить швидше і стає добрішим, дитина може почати плакати спеціально. При цьому ви помітите якусь хитринку в очах, при повній відсутності сліз.
 3. Дитина в 11 місяців розуміє вже багато з розмови батьків. Він відгукується на прохання: " дай, візьми, покажи, кинь, їж. Може качати головою як «ні», так і «так».
 4. Малюк наполегливо здатний домагатися своєї мети, кілька разів повторює, якщо бажане не виходить. Зробивши щось, чекає схвалення і похвали.
 5. Коли ви граєте разом з крихіткою, він намагається порадувати вас своєю поведінкою або навіть насмішити. Тепер дитина розуміє, що «хованки», «коза рогата» - це ігри.
 6. Малюк став кмітливим: він може одним предметом спихнути інший зі стільця, перевернути коробку з іграшками, щоб дістати все відразу.
 7. У дітей в одинадцять місяців з'являються ознаки найпростішої сюжетної гри: качає ляльку, годує ведмедика.

Тест на розвиток дітей за 11 місяців

 • Малюк в 11 місяців повинен вміти добре сидіти, стояти біля опори, рачкувати.
 • Покажіть дитині коробочку з іграшкою, кілька разів відкрийте її. Потім сховайте іграшку. Малюк повинен помітити зникнення предмета і висловити подив.
 • Дитина повинна вміти користуватися деякими предметами за призначенням: пити з чашки, їсти ложкою, підносити гребінець до голови, повторюючи рухи дорослих.
 • Покажіть малюкові, як будувати з кубиків вежу. Дитина повинна вміти поставити хоча б 2 - 3 кубики один на одного. Пірамідки поки складні для малюка, а ось одягати великі кільця на паличку він вже може.
 • Малюк вже вміє розрізняти предмети за загальними ознаками, наприклад, попросіть показати йому машинки або ляльок, серед кількох іграшок. Дитина повинна показати пальчиком на них.

Розвиток дитини по місяцях - 11 місяців відео

�і погашена, містити мінімум солі, цукру і приправ. Мама тепер може не готувати окремо для малюка, а всього лише подрібнювати для нього приготовлену для всіх їжу. У добу дитина в 11 місяців з'їдає приблизно 1 - 1.2 л їжі - це без урахування рідини. Харчування залишається п'ятиразовим, так буде приблизно до 2-х років. Всі основні продукти вже введені, але потрібно бути обережними з алергенними: апельсини, манго, помідори. Поки що не можна давати гриби, шоколад, мед, горіхи, чай, кава і коров'яче молоко.

Якщо малюк ще на грудному вигодовуванні, то отримує груди вранці і ввечері перед сном, а також вночі на вимогу. Деякі мами, готуючись відучувати малюка від грудей в 1 рік, 11 місяців доводять до мінімуму кількість годувань: один раз на добу перед сном. Але якщо ви плануєте годувати ще довго, то продовжуйте давати дитині груди, коли він захоче.

Режим - сон і неспання

Малюк став спокійніше спати по ночах, навіть якщо ви продовжуєте годувати грудьми. Тепер він може попросити вночі молока до 2-х разів, і це дійсно подарунок для мами, якій доводилося прокидатися до 5 разів за ніч. Багато діти можуть проспати до 10 - 11 годин вночі. Вдень так само присутній два сну за 1.5 - 2 години. Режим у кожної дитини індивідуальний: діти, які люблять поспати, відповідно, пізніше лягають спати і вдень, і навпаки. Мамі слід підлаштовуватися під біоритми дитини, так як найменші зміни в режимі можуть позбавити малюка апетиту або негативно позначитися на психіці. Потрібно привчати дитину до розпорядку дня.

Як допомогти малюкові розвиватися

 1. Продовжуйте по можливості брати малюка на руки. Незважаючи на те, що карапуз скоро піде і чудово повзає, він все одно потребує психологічної близькості з матір'ю.
 2. Всіляко підтримуйте розвиток мовлення. Якщо дитина вимовив якесь незрозуміле слово, спробуйте зрозуміти, що це і разом з ним відшукати цей предмет. Грайте в мовні ігри:
  • Зберіть в мішечок різні іграшки і називайте їх, коли дістаєте звідти перед дитиною. Добре, якщо іграшки близькі один до одного тематично, наприклад: машинка і коліщатко, лялька і ліжечко. У мішечок можна покласти будь-які домашні предмети: ложку, нитки, книгу, тобто все те, з чим дитина стикається щодня.
  • Показуйте тематичні картки Домана.
  • Найкраще діти запам'ятовують слова, коли вони щось роблять, тому найкращим способом навчання залишається гра. Коментуйте всі дії під час гри, робіть упор на іменники - саме вони є першими словами.
  • Розігруйте сценки з життя з мовними конструкціями, наприклад: «на, візьми», «дай, будь ласка» - простягаєте чи даєте предмет, «поки-поки» - помахайте рукою, «здрастуй!» - потискуєте руку. Сценки потрібно проводити неквапливо, трохи розтягуючи слова.
  • Звертати увагу малюка на процес приготування їжі. Розповідайте, що і з чого ви готуєте, як ви це робите: чистите, миєте, кладете, варіть, гаряче, холодне, смачне, гірке, солодке.
  • Часто малюки, які погано говорять, ще й погано їдять. Це пов'язано зі слабкістю щелепного апарату. Давайте дитині погризти сухар, морквину.
  • Читайте разом книжки з картинками.

Розвиток мовлення взаємопов'язане з дрібною моторикою, поетом продовжуйте з дитиною заняття, розвиваючі активність пальчиків:

дитина в 11 місяців

 • Насипте вівсяних пластівців в одну невелику чашку і покажіть малюкові, як пересипати їх в іншу ємність. Те ж саме можна робити з водою під час купання. Вправи добре розвиває м'язи рук і навчає синхронність у рухах.
 • Під час водних процедур можна запропонувати дитині ловити ковшиком різні маленькі предмети. Для реалістичності купіть пластмасових рибок і пограйте у рибалки. Гра добре розвине зорову і моторну координацію.
 • На піднос рівним шаром насипте дрібну крупу чи борошно. Візьміть палець дитини в свою руку і помалюйте. Потім дозвольте дитині самостійно намалювати що-небудь.
 • Візьміть кільце, в яке пройде ваша рука. Надіньте спочатку собі на руку, потім - дитині. Потім запропонуйте малюку надіти вам або собі на руку кільце, при цьому перші рази допомагайте йому, ведіть його руку в колечко. Навичка попадання рукою в кільце набувається з 2 - 3 заняття.
 • Проводьте з дитиною заняття ліпленням і малюванням. Не купуйте малюкові товсті фломастери та олівці, краще виберете маленькі і тонкі, з мінімальною кількістю кольорів в комплекті.

Для ліплення поки буде достатньо 1 - 2 шматочків пластиліну. Зробіть з нього ковбаску, потім разом з дитиною поріжте її на рівні частини і зліпити невеликі горошини. Покажіть дитині, як прикріплювати їх до дошки або картонного аркуша.

Часто буває, що діти, які навчилися добре повзати, пізніше починають ходити. Відбувається це тому, що дитина знаходить найбільш легкий і швидкий спосіб пересування і не намагається прийняти вертикальне положення. Насправді це не погано. Вчені виявили, що такі малюки краще і раніше починають говорити, у них гарна постава. Так що не переживайте за прямоходіння, нікуди вона від вас не дінеться, а от через важливу стадію повзання, на жаль, проходять не всі діти. Не змушуйте малюка насильно ходити, лише з тієї причини, що дехто з його ровесників у дворі вже зробив перші кроки. Одинадцять місяців - не термін для цього. Продовжуйте робити гімнастику і масаж, і все прийде своєю чергою.

Наприкінці одинадцятого місяця можете починати готуватися до знаменної події. Рівно через місяць вашому малюкові буде 1 рік: перше день народження, перший тортик, перші друзі. Подумайте, як зробити цей день незабутнім для вас, цікавим і не втомливим для малюка.

x_direct_type = 'flat'; yandex_direct_border_type = 'collapse'; yandex_direct_limit = 3; yandex_direct_title_font_size = 3; yandex_direct_links_underline = true; yandex_direct_border_color = 'FBE5C0'; yandex_direct_title_color = 'FF0000'; yandex_direct_url_color = '648500'; yandex_direct_text_color = '333333'; yandex_direct_hover_color = '0066FF'; yandex_direct_favicon = true; yandex_no_sitelinks = true; document.write(''); -->