Все про розвиток дитини в 8 місяців (календар розвитку)

Розвиток дитини в 8 місяцівНа восьмому місяці малюк продовжує динамічно розвиватися в різних напрямках: фізично, емоційно, соціально. У цьому віці створюється фундамент для майбутнього розвитку органів чуття, моторики, сенсорного апарату та мовленнєвих навичок. Тим не менше рівень розвитку дитини 8 місяців може бути різний: хтось здивує своїх батьків першим словом, а хтось продовжує виголошувати лише окремі звуки, деяких мам малюки вже радують посмішкою з чотирма зубами, а у кого-то немає поки жодного. Перші місяці другого півріччя - це час передумов і починань.

Що нового у фізичному розвитку?

Темпи росту дитини дещо знижуються, за восьмий місяць малюк набирає приблизно 500 - 600 м і витягується на 1.5 - 2 см. До кінця місяця діти мають вагу 8 - 9 кг (± 1 кг) і зростання 67 - 71 см (±3 см).

таблиця надбавки ваги і зростання дітей до року

У 8 місяців у дитини можуть зрости вже 4 зуба: два нижніх і два верхніх центральних різця. Але якщо в дитини немає зубів, то це теж є нормальним і не повинно хвилювати батьків (про прорізуванні зубів).

Що вміє малюк в 8 місяців:

 1. Дитина повинен уміти сам сідати, а також лягти назад з положення сидячи.
 2. Всі діти вже повинні вміти перевертатися в різних напрямках.
 3. Може встати, тримаючись за бильця ліжечка, і пересуватися при цьому бочком, роблячи маленькі кроки. Якщо ви візьмете дитину за руку, то він намагається пройтися.
 4. Малюк може грати в «ладусі», помахати ручкою.
 5. Деякі діти можуть добре повзати (як навчити дитину повзати?).
 6. Може захоплювати маленькі предмети двома пальчиками.
 7. Тримаючи в одній руці кубик, може їм підштовхувати інший і звалити на підлогу. Знаходить впав предмет.
 8. Показує пальцем на об'єкт, про який говорять.
 9. Може пити з чашки, їсть невеликі шматочки їжі. «Пригощає» маму.
 10. Вміє стягати носочок з ноги.

Що нового в психічному розвитку?

 1. Дитина все краще розуміє вашу мову. Він навіть може виконувати деякі прохання: дай м'ячик, візьми кубик.
 2. До матері прихильність стає ще сильніше. Важче переносить розставання, в присутності сторонніх спокійний тільки поруч з мамою. Але швидше йде на контакт, якщо незнайома людина виявляє до малюка дружелюбність.
 3. Загострюється сприйняття голосних звуків (пилосос, фен). Багато немовлята в цьому віці бояться цих приладів (що робити якщо дитина боїться гучних звуків?).
 4. Дитина не тільки вистачає, чіпає і мацає нові предмети, а гладить їх пальчиком або долонею.
 5. Малюк жестами просить піднести його до об'єкту, який йому цікавий. Тягнеться до віконця, до холодильника, шафок і намагається відкрити їх.
 6. Посміхається своєму відображенню в дзеркалі.
 7. Розуміє заборона, ображається, коли з ним суворо розмовляють.
 8. Очі дитини звикають бачити предмети під різним кутом. Малюк дізнається знайомі речі на відстані в будь-якому розташуванні: в профіль, догори ногами. Тепер малюк чітко усвідомлює якості речей: колір, текстуру, м'якість, форму і вміє маніпулювати з предметами, враховуючи їх властивості: катати м'ячик, рвати папірець, смикати за мотузочку.
 9. Малюк може більше 10 хвилин самостійно займатися чим-то. Більш того, якщо відволікти дитину від заняття, то після невеликої паузи він може згадати про свою гру і продовжити її.
 10. Для дитини стає важливим навчитися і досягти чогось, тому малюк вже реагує на успіх і невдачу радістю чи смутком. Дуже важливо тепер хвалити малюка і підтримувати у починаннях.
 11. Може проявляти перші спроби маніпулювати вами. Не йдіть на поводу, давайте малюкові зрозуміти, що можна, а що можна.
 12. Прагне до емоційних контактів з іншими дітьми: дивиться на іншу дитину, усміхається йому і може потягнутися, щоб помацати.

Стаття Про виховання дитини до року

Тест на розвиток малюка в 8 місяців:

 • Коли дитина лежить, покажіть йому іграшку на відстані, хай він за нею потягнеться. Малюк повинен зуміти сісти без вашої допомоги.punctuation-marks
 • У положенні сидячи, малюк повинен вміти зняти з себе пелюшку, якій ви його накрили.
 • Простягніть дитині іграшку, і коли він схопить її, спробуйте відняти. У 8 місяці дитина повинна надавати реакцію опору: відняти, потягнути на себе, відштовхнути вашу руку, якщо він протестує.
 • Граючи в хованки, малюк сміхом вітає вашу появу.
 • Тримає предмети в обох руках. Однією рукою може тримати іграшку, а в другу брати.
 • Впізнає знайомі обличчя на фотографії, може назвати: «па», «ма».
 • Покладіть на стіл невеликий предмет. Малюк повинен вміти взяти його за допомогою двох пальчиків.
 • Дитина 8 місяців починає копіювати ваші дії: покажіть малюкові, як катати м'ячик по підлозі, він спробує повторити.
 • Назвіть 2 - 3 предмети близько малюка, які він знає. Дитина повинна знайти їх поглядом або показати пальчиком.

Що повинно насторожити:

 • Дитина не сідає, не намагається встати, не перевертається, не пробує повзати.
 • Не може стояти біля опори або при підтримці.
 • Не вистачає іграшку, коли її дають. Не утримує в одній ручці, не перекладає в руках.
 • Не лепече.
 • Не проявляє ніяких емоцій.

Відео - Дитина у 8 місяців. Розвиток малюка

eight:280px" data-ad-client="ca-pub-9949410874509493" data-ad-slot="5618531939">

Прикорм

Харчування малюка в 8 місяців залишається п'ятиразовим. Вже два грудних годування повинні бути замінені. Перше і останнє годування (після і перед нічним сном) повинні залишатися грудними. Інтервали між годуваннями 4 - 4.5 години.

Тепер можна робити багатокомпонентні каші і пюре, тобто складаються з декількох овочів, фруктів і злаків. На початку восьмого місяця можна урізноманітнити прикорм овочевим пюре з картоплі в комплексі з іншими овочами (кабачок, морква, гарбуз, цвітна капуста) і почати давати пшеничний хліб 5 р. До кінця місяця вводять кисломолочні продукти: сир і кефір, при хорошій переносимості, поступово замінюючи ще одне годування. В цілому восьмий місяць йде на введення ще незнайомих овочів, фруктів і злаків, і засвоєння їх у комплексі. Таким чином, якщо ви почали вводити прикорм в 6 місяців, то до кінця 8-го місяця у вас повинно бути замінено три грудних годування.

Сон

Режим сну і неспання залишається такою ж, як в минулі місяці: вночі малюки сплять до 10 годин, деякі навіть не прокидаючись. Вдень залишаються два сну за 1.5 - 2 години.

Як допомогти малюкові розвиватися

 1. Продовжуйте носити малюка на руках. Холдинг (носіння на руках) залишається важливим елементом у психологічному розвитку дитини.
 2. Поповнюйте словниковий запас дитини, читаючи йому книжки, розповідаючи про навколишній світ. Розмовляти з дитиною ласкавим тоном, називайте його по імені. Привертайте увагу малюка до всього нового. Вчені стверджують, що кількість слів, яку чує дитина протягом дня на пряму впливає на інтелектуальний рівень людини в майбутньому. Чим більше ви спілкуєтеся з дитиною, тим ширше його потенціал, коли він виросте. До 8 місяців малюки розуміють до 100 слів.

Не сюсюкайтесь з дитиною, не перекручуйте слова, розмовляйте з малюком як з людиною, який розуміє все, що ви говорите. Навіть якщо дитина вимовляє неправильно, використовує перший склад слова, то ви все одно говорите так, як потрібно. Частіше говоріть дитині, що ви любите його.

Забезпечте безпеку в будинку, так як малюк тепер всім цікавиться і тягне в рот: приберіть ліки і хімічні засоби в недоступні для дитини місця, встановіть заглушки на розетки, купіть насадки на кути для меблів, приберіть всі шнури і проводи з підлоги, переставте з шляху дитини нестійкі предмети, поставте вищі рослини.

Корисні іграшки для дитини 8 місяців

 • Гумові м'ячики: зміцніть м'ячик біля ніг малюка в ліжечку, він з радістю буде його штовхати.
 • Молоток з пискавкою: покажіть дитині, як потрібно стукати по столу. По кубиках. Це заняття розвине координацію і зміцнить м'язи рук.
 • Продовжуйте давати дитині мішечки або подушечки з наповнювачами (горох, квасоля, намистинки), для розвитку дрібної моторики.
 • Музичні іграшки: всім дітям подобаються іграшки з кнопочками, при натисканні на які грає музика або лунають звуки. Такі іграшки добре розвивають логічне мислення, а також моторику і кмітливість.
 • М'які текстильні або картонні книжки: малюк вже може сам перевертати сторінки.
 • Гри у ванні: навчіть дитину пересувати іграшки у воді, плескати по воді долонькою, набирати в форму воду, переливати з однієї баночки в іншу.

дитина 8 місяців

Заняття з дитиною в 8 місяців:

 • «Оркестр»: для гри підійдуть дерев'яні ложки або палички від барабана, маракаси. Розставте перед малюком каструльки, коробочки, миски і покажіть, як ударяти по них.
 • «Повторюшки»: спочатку дитина повторює за вами, ви машете рукою, і він махає, ви смієтеся і ляскаєте в ладоши, потім - він. Після цього ви повторюєте за дитиною.
 • Побудуйте пірамідку з кубиків і покажіть дитині, як потрібно кинути кульку, щоб пірамідка розвалилася.
 • Покажіть дитині кухонне начиння: контейнери, ложки, ополоники, загалом все, що безпечно. Маленькі діти обожнюють грати з предметами для дорослих.
 • До дев'яти місяців можна почати перекочувати м'яч один одному по підлозі.

Розвиваючі ігри вдома Відео

У відео ви дізнаєтеся, як зробити розвиваючі іграшки для дитини до 1 року «з нічого»:)

однимется і почне вставати на карачки. Слідкуйте, щоб малюк не наковтався води.

«Ходьба на руках»: візьміть малюка за ніжки, підніміть і почніть легенько розгойдувати назад і вперед. Дитина почне упиратися ручками і перебирати ними.

Влаштовуйте дитині «карусель» на руках, розгойдуйте в різні боки у вертикальному і горизонтальному положенні. Качайтесь разом з на гойдалках. Це добре розвиває вестибулярний апарат.

Почуття рівноваги добре розвивають ходунки, їх можна застосовувати. Але пам'ятайте, що тримати в них дитини можна не більше 1 години за день і не більше 15 хвилин поспіль, так як це може негативно впливати на хребет і на ходу. (Про ходунках - ЗА і ПРОТИ)

Гуляйте з дитиною не менше 2-х годин на день. Будинки продовжуйте робити гімнастику щодня, влаштовувати повітряні ванни і масаж.

Коли ви вибираєте заняття для дитини, враховуйте його переваги і темперамент. У цьому віці діти вже мають особистісні особливості. Якщо ваш малюк непосидючий, то забезпечте йому активні ігри з повзанням, поворотами та іншими рухами. Спокійним дітям швидше сподобається розглядати книжку, слухати казку або будувати пірамідку з кубиків. Поважайте інтереси вашої дитини, не змушуйте його робити, якщо відчуваєте, що дитині це не подобається, не виходить, і він тягнеться зовсім до іншого.

Відео про розвиток у вісім місяців №3

x_direct_type = 'flat'; yandex_direct_border_type = 'collapse'; yandex_direct_limit = 3; yandex_direct_title_font_size = 3; yandex_direct_links_underline = true; yandex_direct_border_color = 'FBE5C0'; yandex_direct_title_color = 'FF0000'; yandex_direct_url_color = '648500'; yandex_direct_text_color = '333333'; yandex_direct_hover_color = '0066FF'; yandex_direct_favicon = true; yandex_no_sitelinks = true; document.write(''); -->