Чому новонароджена дитина плаче: як зрозуміти причини плачу новонародженого

Всі діти плачуть. І якщо у великих діток з'ясувати причини плачу праці не становить, то зрозуміти, чому плаче новонароджена дитина не так легко. Адже дитині ще не доступні звичні для нас способи спілкування, і впоратися самостійно зі своїми, навіть невеликими неприємностями, він теж не в змозі.

новонароджена дитина плаче

Як зрозуміти чому плаче новонароджена дитина: основні причини плачу

Основні причини плачу новонародженої дитини пов'язані з найголовнішими для нього потребами і проблемами:

 • голод;
 • біль;
 • страх;
 • спрага;
 • дискомфорт;
 • переохолодження або перегрів;
 • перевтома;
 • бажання поспілкуватися.

Спочатку батькам непросто зрозуміти, чому плаче немовля. Але, щодня спілкуючись з ним, мама починає розрізняти види дитячого плачу по інтонаціям, гучності і тривалості.

Як зрозуміти (пізнати), чому плаче немовля

Самими сильними подразниками для будь-якої людини є голод, біль і страх. Тому найгучніший і надрывистый плач у новонародженого ми почуємо саме в цих ситуаціях.

 1. Плач при голод буде гучним, протяжним, інтенсивність його поступово зростає і переходить у захлебывающийся крик. Якщо дитина тільки починає відчувати почуття голоду, то плач буде призовних. Порада молодим мамам: якщо дитина голодна, то почне шукати груди, як тільки опиниться у вас на руках.
 2. Плач від болю, як правило, жалібний, інтенсивність його не змінюється, лише іноді з'являються нотки відчаю. Якщо біль виник раптово, то плач відразу буде гучним і дзвінким.
 3. Плач, пов'язаний зі страхом, починається раптово, він гучний, іноді істеричний. Може так само раптово припинитися.

На такий плач батьки повинні реагувати негайно і не чекати, поки дитина заспокоїться сам. В інших випадках крики будуть спочатку призовними, а потім, якщо дитині як і раніше некомфортно, виявляться певні особливості.

Закличний плач - це спроба малюка заявити про свої проблеми. Він тихий і нетривалий, повторюється з невеликими проміжками. Малюк кричить кілька секунд, а потім чекає вашої реакції. Якщо на «прохання підійти» ніякої відповіді немає, то плач повторюється, з кожним повтором крик буде голосніше.

Чому дитина плаче, якщо у нього нічого не болить і він не голодний

як зрозуміти чому плаче новонароджена дитина

 1. Якщо дискомфорт дитині доставляють мокрі пелюшки, то плач буде хныкающим, а сам малюк буде соватися, намагаючись зрушити з мокрого місця. Якщо на дитину переповнений памперс, то і на руках він буде проявляти ознаки невдоволення.
 2. Якщо дитина замерз, то плач поступово перейде в гикавку з всхлипыванием. Шкіра малюка бліда і прохолодна на дотик.
 3. Якщо дитина перегрівся, то плач супроводжується почервонінням обличчя, малюк робить помахи ніжками і ручками, шкірні покриви у нього гарячі.
 4. При перевтомі малюк починає вередувати, плаче при будь-якій спробі його розважити, але заспокоюється при закачуванні.
 5. При необхідності в спілкуванні або контакті з мамою дитина плаче заклично і заспокоюється, почувши кроки, що наближаються.

Знаючи основні причини плачу новонародженої дитини, заспокоїти його буде нескладно. Досить усунути причину: голодного нагодувати, сонного заколисати, при необхідності поміняти підгузник або одяг (якщо малюк перегрівся або замерз). Труднощі може доставити плач з-за болю, тому що не завжди відразу вдається усунути її причину. Але тут головне набратися терпіння і вести себе спокійно.

Основні причини плачу новонародженої дитини в різних ситуаціяхчому плаче новонароджена дитина

Діти іноді починають плакати при купанні, годівлі та навіть уві сні. Причин у таких криків безліч.

Чому плаче під час купання

 • холодна або гаряча вода - температуру води перед купанням необхідно перевіряти «локотком» або градусником, вона повинна становити 36-37 градусів C; (в якій воді купати)
 • ця процедура малюка лякає - постарайтеся під час купання спокійним тоном розповідати про кожній дії і відвернути дитини, будь-яке ваше дію повинно бути ніжним і плавним (Стаття: дитина боїться купатися: причини і що робити);
 • ви ведете себе невпевнено, дитині передається ваш страх - перестаньте боятися самі та запросіть кого-небудь допомогти вам у купанні;
 • на тілі дитини є ділянки запалення (попрілості, укуси комарів, расчеси) - постаратися не допускати появи ранок.
 • Додайте у воду заспокійливі трави для купання дитини;

Чому плаче під час годування

 • під час годування дитина відчуває біль. Таке відбувається при запаленні слизової оболонки ротової порожнини (стоматит, молочниця), інфекції (запалення горла, вушок), прорізуванням зубів, заковтуванням великої кількості;
 • дитині не подобається смак. Молоко змінюється при зловживанні сильно пахучими продуктами, або продуктами з різким смаком (що бажано їсти мамам при ГВ). На поверхні соска можуть залишатися частинки прогоркшего молока, тому груди перед годуванням необхідно мити. Засіб, яким обробляють груди перед годуванням, має неприємний для дитини смак і запах. (Основні і головні правила годування груддю годування дитини)

Чому плаче уві сні

Крім того, діти іноді плачуть при сечовипусканні або спорожнення кишечника. Такі крики можуть свідчити про запальних захворюваннях сечовивідних шляхів або запорах. Причину такої поведінки дитини необхідно з'ясовувати спільно з дитячим лікарем.

Стаття: Капризи дитини: як правильно реагувати і як боротися

Новонароджена дитина плаче відео

2 Коментарі до "Чому новонароджена дитина плаче: як зрозуміти причини плачу новонародженого"
 1. Ксенія каже:
 2. Тетяна каже: