Чому у грудної дитини течуть слюні - причини і що робити

Після народження малюка і у міру його дорослішання з кожним днем в його розвитку можна спостерігати щось нове. Не можна залишити без уваги і тривожні для мами симптоми, наприклад, підвищене слиновиділення після другого місяця життя. У немовляти течуть слюні, які спочатку не завдають ніякого дискомфорту дитині, потім, через кілька днів виділення слини стає більш рясним, і мамі доводиться частіше міняти одяг на дитині. Якщо підборіддя дитини постійно буде перебувати під впливом слини, то він дратується, запалюється і тут вже малюк починає проявляти занепокоєння, адже подразнення та висипи заподіяти йому біль. Чому у немовляти течуть слюні, і чим характеризується дане явище, розглянемо далі в статті.

Чому у немовляти течуть слюні

Причини рясного слинотечі у немовлят

1. Скоро зубки!

Основною причиною підвищеного виділення слини у малюків є підготовка ясен до прорізуванню зубів. Цей період може початися з 2-х місяців і тривати протягом перших півтора років життя малюка. Зубки можуть рухатися ще в десні і завдавати дитині біль. А слина пом'якшує запалені ясна і має протизапальну дію, так задумано самою природою. З слинотечею в цьому випадку ви навряд чи впораєтеся, а ось допомогти зубкам з'явитися на світ ви можете, купивши немовляті іграшки і гризунки спеціальні прорізувачі, наприклад наповнені водою. Їх можна охолоджувати в холодильнику і давати чесати ясна дитині. Хворобливі відчуття будуть набагато менш інтенсивними.

2. Інтенсивна робота слинних залоз.

Слинні залози ще не до кінця сформовані, і протягом першого року життя можуть час від часу влаштовувати «перевірку» своєї роботи. Слини виділяється занадто багато, малюк не в змозі всю її проковтнути, і вона витікає назовні. На щастя, такі періоди короткочасні і носять досить рідкісний характер, але тим не менш мають місце бути.

3. Боротьба з бактеріями.

Вже з тримісячного віку дитина тягне брязкальця в рот. І чим старше стає, тим все більше хочеться спробувати «на зубок». Будь брудний предмет може у дитини викликати неприємне захворювання - стоматит. Організм хоче всіма силами позбутися від збудника інфекції, а так як слина має бактерицидні властивості, то ротова порожнина в прямому сенсі слова омивається слиною від мікробів. Звідси і скарги батьків на підвищене слиновиділення у малюків.

4. Гіперсалівація.

Хотілося б, щоб ви з цим терміном ніколи не стикалися в звичайному житті. У цьому випадку підвищене виділення слини може бути ознакою більш серйозного захворювання. Батькам варто контролювати кожну зміну в поведінці і здоров'ї дитини. Необхідно проконсультуватися з фахівцем, щоб виключити захворювання головного мозку, нерівної системи, наявність пухлин.

Гіперсалівація є однією з ознак захворювання, зазвичай, первинним, тому що дискоординацию рухів в грудничкового віці визначити досить важко, адже малюк ще тільки вчиться всьому. Невролог і педіатр більш ясно побачать картину того, що відбувається, тому не робіть поспішних висновків, але будьте напоготові.

Що робити і чим допомогти дитині при підвищеному слюноотделении?

Те, що у немовляти течуть слюні, в більшості випадків вказує на прорізування зубів. Боротися з цим марно, ви не можете вплинути на цей процес. Але зробити життя собі та дитині більш комфортною - цілком можливо і вам під силу:

  • щоб одяг не просочувалася слиною, надягайте на дитину спеціальні коміри з непромокающей підкладкою;
  • на вулиці намагайтеся давати дитині соску, вона допоможе малюкові глитати слину;
  • ясна малюка сверблять, тому ви можете помасажувати їх чистим вказівним пальцем, обережно натискаючи на передбачувані ділянки прорізування;
  • гель для ясен охолодить запалені ділянки, зніме почервоніння і через пару секунд дитині буде спокійно і не боляче.

Пам'ятайте, що рясне виділення слини в дитини - явище тимчасове, з прорізуванням перше основних зубів дитині буде набагато легше і слина вже не буде виділятися в такій великій кількості. Перечекайте цей період, а для виключення постановки хибних діагнозів зверніться до фахівця - вашого дільничного педіатра. Легкого вам прорізування, будьте здорові!

По темі:

  1. Чому у новонародженого тремтить підборіддя?
3 Коментарі до "Чому у грудної дитини течуть слюні - причини і що робити"
  1. Ліна каже:
  2. Вероніка каже:
  3. Олена каже: