Дитина від народження і до року: розвиток по місяцях

Чому ж вчиться дитина в перший рік свого життя? Як він сприймає світ навколо себе? Як він розвивається до року, які особливості у розвитку, як за нею доглядати і дбати? Ось на ці питання постараємося відповісти у статті.

Розвиток дитини до року по місяцях

За перший рік життя дитина стрімко розвивається. Він пізнає світ навколо себе. Вчиться спостерігати за оточуючими, посміхатися, сидіти на попі, ходити, грати і багато чому іншому. Кожен немовля, рівно також як і доросла людина індивідуальна і кожна дитина розвивається індивідуально, але щось спільне у розвитку немовлят відбувається однаково. Зараз ми по місяцях розберемо розвиток дитини в перший рік життя.

Корисні статті по темі необхідних речей для малюка:

 1. Повний список речей для новонародженого на перший час
 2. Що потрібно дитині в перші місяці життя влітку і взимку
 3. Дитяча аптечка для новонароджених: склад аптечки (повний список)

УВАГА! Ця стаття буде постійно оновлюватися та доповнюватися (як текстом, так і посиланнями на інші статті). Не забуваємо постійно сюди заглядати!

Календар розвитку дитини до року по місяцях

розвиток дитини по місяцях

Розвиток дитини до року по місяцях

# Перший місяць

У перший місяць свого життя у немовляти прийнято називати періодом адаптації. Практично 70% часу він спить. Сон дуже важливий для немовляти. Уві сні він зростає (в середньому в перший місяць дитина виростає на 3см.), а організм звикає до нової обстановки. У період неспання хаотично махає стиснутими в кулачки ручками і зігнутими в коліно ніжками. Ближче до кінця першого місяця дитина вже здатна утримувати ненадовго голову, фокусувати свій погляд на яскравих іграшка, обличчях дорослих, видавати голосні звуки і прислухатися до розмови оточуючих.

Корисні статті по темі розвитку дитини:

Це коли мама починає відчувати дитинку на відстані, його відчуття, потреби.

Чимало важливим у цей період життя дитини є харчування. В середньому за перший місяць дитина набирає у вазі близько 600гр. Ні в якому разі не варто під час живлення квапити дитини. Адже коли він харчується молоком матері, він також насолоджується в цей момент теплою і турботою матері.

Популярні та корисні статті по темі грудного вигодовування (ГВ):

 1. Як правильно годувати новонародженого груддю? Скільки годувати дитину грудьми? Частина 1
 2. Як правильно годувати дитину грудьми? Плюс Відео. Частина 2
 3. Грудне вигодовування (ГВ) новонародженого - поради годуючій мамі
 4. Що можна їсти при грудному вигодовуванні, що їсти не рекомендується (список продуктів).
 5. Що категорично не можна годуючим мамам
 6. Основні і головні правила годування грудьми немовля

При народженні у дитини є вроджені рефлекси, завдяки яким він адаптується в навколишньому середовищі. Але протягом перших місяців життя частина з них зникає. До таких рефлексів належать рефлекс:

 1. Смоктальний (торкання мови до предмета);
 2. Плавальний (якщо покласти його животом на воду, то він буде робити плавальні рухи);
 3. Хапальний (торкаючись до його руці, він стискає її в кулачок);
 4. Пошуковий (пошук грудей матері);
 5. Рефлекс ходьби (якщо притримувати дитини, то він починає пересувати ніжками, наче крокує) і багато інших.

Але такі рефлекси залишаються з дитиною на все його життя:

 1. Моргання;
 2. Чхання;
 3. Позіхання;
 4. Вздрагивание та інші.

Саме за рефлексам педіатри та дитячі психологи визначають стан і розвиток нервової системи дитини.

Основні природжені рефлекси новонароджених дітей. Безумовні і умовні рефлекси

А мамам в перший місяць життя дитини потрібно оточити його не тільки теплотою, турботою, безпекою, але і також привчити його до кінця першого місяця до режиму день-ніч.

Корисні статті:

Важливо! У перші два тижні не забувайте новонародженому обробляти пупкову ранку. Ось докладна стаття про цю процедуру - Як обробляти пупкову ранку у новонароджених

У перші місяці (зазвичай до 3-х місяців) 80% малюків відчувають кишкові коліки, тому ви повинні ознайомитися зі статтею Коліки у немовлят що робити і як лікувати і бути до цього готовим.

Так само не забувайте про газиках - Газики, у немовляти

Відео:

єнка по місяцях" width="300" height="196" />Другий місяць розвитку дитини можна назвати періодом «пожвавлення». В цей період він вже не дивиться на Ваше обличчя, але й також може розрізняти Ваш емоційний стан. Посміхаєтеся Ви йому чи навпаки роздратовані, спокійні чи сумні. А коли Ви підходите до його ліжечку, то дитинка починає хаотично махати ручками і ніжками. У другий місяць життя дитина вже більш впевнено тримає голову. Ближче до кінця другого місяця дитина має набрати у вазі 800 гр, а зростання його повинен збільшитися ще на 3 див.

Читаємо докладно про розвиток в два місяці

Відео:

ачивать його на животик, це допоможе йому позбавитися від утворилися газів в животі і допоможе зміцнити м'язи шиї і спини. А також не дозволяйте йому подовгу лежати на боці, це може призвести до викривлення хребта.

У цей період дитина вже більш зосереджено дивиться на яскраві іграшки. Може розмовляти з собою, видавати не тільки окремі голосні звуки, але також приголосні. Стає більш цікавим до оточуючих його речей і подій. Сам висовує соску з рота, а потім намагається її засунути назад.

До кінця третього місяця дитина має додати ще близько 800 гр у вазі і 3 см в рості. Період між сном може становити 1-1,5 години. Обов'язково оточуйте його турботою і теплом. Частіше розмовляйте з ним, обіймайте, цілуйте, беріть на ручки і гуляйте з ним по кімнаті.

Докладно - Розвиток дитини в 3 місяці

Відео:

�і і випрямляти їх. Може самостійно тягнутися до іграшці, хапати її, близько розглядати, пробувати на смак. Визначити свою маму від інших людей.

У цьому місяці дитина повинен набрати ще близько 750 гр.

Докладно - Розвиток на 4 місяці життя

Відео:

може самостійно перевертатися. Деякі в цьому віці намагаються сидіти на попі. Повзати по підлозі або ліжечку на розвиток дитини п'ятий місяцьживотику. Намагаються встати на ноги. Дуже важливо дотримувати малюка за пахви і вчити його ходити. Для того щоб натренувати м'язи ніг і позбавити у подальшому від плоскостопості та «підстрибування» під час ходьби. Дитина вже може чітко визначити його близьких людей від чужих. Більш впевнено видає звуки, правда ще не усвідомлені. Вчіть його вимовляти найпростіші слова, такі тато, мама, дід, баба. В середньому за п'ятий місяць Ваша дитина додасть у зростанні близько 2 см, а вазі близько 700 гр.

Докладно - Розвиток в 5-ть місяців

Відео:

іграшки в руках, перекладає їх з однієї руки в іншу. Лежачи на животику, може підтягувати ніжки і намагатися встати на карачки. Вчиться вимовляти окремі склади: па-па, ма-ма.

Багато в цьому віці починають годувати дитину різноманітною їжею. Тільки намагайтеся не давати йому солону і солодку їжу, тому що нирки і кишечник для цього ще не досить розвинені. Проконсультуйтеся з лікарем, яку їжу можна давати дитині в цьому віці.

Докладно - Розвиток в пів року

Відео:

� якщо його попросити, наприклад, сказати, де знаходяться годинник, він, трохи покрутивши головою по сторонах, покаже їх. З допомогою підтримки сторонніх може ходити, самостійно повзати переважно тому. Б'є іграшки один про одного, кидає їх і зосереджено дивиться, як вони падають на підлогу або б'ються об стіну, часто при цьому посміхається.

Діти в цьому віці люблять купатися, так як вже впевнено сидять і можуть грати іграшками. Тому потрібно в цей період привчати до купання. Розповідати яка частина тіла як називається і потім просити, щоб він їх показував і називав. Для того, щоб він запам'ятовував як вони називаються.

розвиток дитиниВ плані раціону буде корисно давати дитині в цьому віці трохи сиру і м'яса, щоб поповнити запас кальцію в організмі, для подальшого його зростання і прискорити процес прорізування зубів. Калію, для нормальної роботи серця і білка для росту м'язів.

Намагайтеся стежити в цьому віці за чистотою підлоги, іграшок та предметів, які дитина може схопити. Тому що в цьому віці він буде їх пробувати на смак, тобто все що трапиться, буде засовувати в рот.

До кінця сьомого місяця дитина має додати у вазі в середньому близько 600 гр і зростанні 2см.

Докладно про розвиток в 7 місяців

Відео:

�т нові іграшки. Може по фотографії визначити маму і тата від сторонніх людей. Може розуміти гру «ладушки» або всім відому «ку-ку». Якщо його попросити помахати услід рукою, він із задоволенням Вам помахає її. Трохи починає розуміти те, про що його просять. Намагається їсти самостійно.

Стаття 8 місяці

Відео:

цей період дитина вчитися ходити самостійно. Любить повторювати за дорослими слова, точніше склади. Вже може пити з чашки, яку притримує дорослий.

Розвиток дитини 9 місяців

Відео:

�т перегортати книжки. За допомогою дорослих може грати з іншими дітьми. Розуміє, коли йому кажуть «не можна».

Розвиток на 10 місяці життя

Відео:

ать більшість предметів. Вчиться вимовляти перші слова, правда поки з інтонацією.

Розвиток в 11 місяців

Відео:

�, купання та одягання. Виявляє почуття розвиток дитини місяцьтурботи до іграшок. Годує їх, укладає спати. Повторює звуки, які чути на вулиці, по телевізору або будинку. Починає вимовляти перші слова. Правда, ці слова не завжди всім зрозумілі. Але ті, хто уважно слухати дитину, їх зрозуміє.

Дитині рік (все про розвиток)

Відео:

розумного. В 1 рік він вже вміє самостійно ходити, сідати, вставати, їсти, пити, гратися, говорити, відчувати і розуміти. Головне захистити дитину турботою і любов'ю в цей час. Ні в якому випадки не сваріться при дитині. Хоч він і маленький, але все-таки він все відчуває і розуміє. Виховуєте своїх дітей здоровими, розумними і сильними!

По темі розвитку:

Розвиток дитини до року по місяцях - збільшення росту і ваги таблиця

Вік Середня надбавка в зростанні Середня прибавка у вазі
Місяць 1 3 - 3,5 див. 750 р.
Місяць 2 3 - 3,5 див. 750 р.
Місяць 3 3 - 3,5 див. 750 р.
Місяць 4 2,5 див. 700 р.
Місяць 5 2,5 див. 700 р.
Місяць 6 2,5 див. 700 р.
Місяць 7 1,5 - 2 см 550 р.
8 місяць 1,5 - 2 см 550 р.
Місяць 9 1,5 - 2 см 550 р.
Місяць 10 1 див. 350 р.
11 місяць 1 див. 350 р.
12 місяць 1 див. 350 р.

По темі здоров'я дитини:

 1. Кашель у немовляти - причини, як і чим лікувати (ліки)
 2. Температура
 3. Нежить у немовляти - симптоми, як лікувати і чим лікувати?
 4. Запор у немовляти - ознаки запору, причини і як лікувати

Розвиток дитини до року по місяцях відео

12 Коментарі до "Дитина від народження до року: розвиток по місяцях"
 1. Юлія каже:
 2. Дроздова Тетяна каже:
 3. Аля каже:
 4. Борисова Ельвіра каже:
 5. Бірюкова Кіра каже:
 6. Валя каже:
 7. Юдіна Софія каже:
 8. Комісарова Ірина каже:
 9. Федосєєва Дар'я каже:
 10. Ася каже:
 11. Світлана каже:
 12. Ірина каже: