Чому дитина боїться ходити - як допомогти?

Всі батьки радіють успіхам свого малюка. Особливо це стосується перших, таких ще невпевнених і умилительных кроків. Це сильно радує всіх домочадців, перші кроки знімається на відео, щоб відобразити це знаменна подія. Однак трапляється, що після досить-таки впевнених самостійних «прогулянок» дитина знову спускається на карачки.

страх дитини ходити самостійно без руки

Причини, з яких дитина боїться ходити самостійно

  1. Найчастіше відмова від ходіння пов'язаний зі страхом падіння. Можливо, під час перших спроб дитина впав і сильно вдарився. При цьому подальші спроби так само супроводжувалися падінням і болем. Малюк інтуїтивно приходить до безпечного і знайомому методом пересування - повзання.
  2. Другий поширеною причиною відмови від пересування на ногах, який можна прийняти за страх, є дитяча хитрість. Дитина із задоволенням починає ходити і пізнавати світ у такому положенні, вивчати навколишні предмети. Незабаром йому це набридає, особливо якщо простір для вивчення не змінюється з часом або обмежено (з малюком ходять гуляти лише по одному і тому ж маршруту або обмежуються дитячим майданчиком). Дитина починає розуміти, що повзати менше втомлює, та й набагато швидше і повертається до пересування рачки.
  3. Батьки часто використовували популярні нині ходунки, і малюк самостійно боїться ходити.
  4. Видимих причин відмови від ходіння немає. Дитина здорова, не падав і не ушибался, але не ходить.

Дії батьків при відмові дитини ходити

Страх падіння

З'ясувавши, що якщо дитина боїться ходити через страх падіння, то обов'язково варто підтримати його в нових спробах. Уважно стежте за пересуванням маленького чоловічка і при необхідності ненав'язливо страхуйте його від падінь.

Примушувати дитину ходити при його категоричну відмову не варто.

Треба щоб малюк забув свій негативний досвід і потім повернутися до повторних спроб. При цьому бажано починати ходити під веселі дитячі вірші або пісеньки при прогулянках на вулиці. Нехай дитина спочатку тримається за мамину руку, потім за пальчик і нарешті настане момент, коли він знову піде самостійно.

Лінь

причини, по яких діти бояться ходити самостійноЛедачим і хитрим малюкам, для яких пересування рачки швидше і простіше, варто відповісти тим же - хитрістю. На допомогу прийдуть улюблені іграшки.

Під час ігор з дитиною треба прибирати іграшку вище, так щоб дістати її дитина повинен був піднятися на ніжки і дійти до неї. Головне не залишати спроб «поставити дитину на ноги і повторювати гри знову і знову.

Відмова від ходунків

Варто повністю відмовитися від використання ходунків або користуватися ними по мінімуму. Перебування в цьому пристосуванні уповільнює моторне розвиток малюка. Він просто не буде знати, як ходити без ходунків і, як наслідок, бояться пересуватися без них. (Корисна стаття про ходунках: ЗА і ПРОТИ ходунків - ознайомтеся!)

Без причини

При незрозумілому відмову від ходіння варто запастися терпінням і чекати. При прямохождении на хребет дитини починає виявлятися велике навантаження. Можливо, ваш малюк просто ще не готовий фізично до пересування на ногах. Пройде деякий час і чадо не просто піде, а побіжить своїми маленькими ніжками.

Всі дітки індивідуальні, найголовніше не наполягати і набратися терпіння.

Допомагаємо дитині піти - поради

Дотримання декількох простих правил допоможе батькам швидше сформувати навик прямоходіння:

  1. Не показувати свого хвилювання і страху. Малята дуже чутливі і самі починають переживати.
  2. Не лаяти дитину. Діти при цьому отримують стрес, і страх при ходінні посилюється.
  3. Як можна частіше хваліть малюка. Ласкаве слово дає стимул для подальших успіхів.
  4. Розвивайте дитину фізично. Діти, з якими робили зарядку, масаж без страху починають ходити.
  5. Дайте дитині простір для пересування. Діти, обмежені манежем або ходунками починають боятися пересуватися на великі відстані.
  6. Покажіть малюкові позитивні приклади рухової активності - гуляйте з ним. Дитина буде бачити дітей, які ходять і бігають, і сам захоче повторити їх руху.

Матеріали по темі:

Головне при розвитку і вихованні малюка не потурати його примхам. Варто абсолютно відмовитися від носіння дитини на руках. В іншому випадку до трьох років малюк не злізе з теплих маминих рук і дуже пізно почне ходити. (стаття по темі - як відучити дитину від рук)

Читаємо далі