Таблиця зростання новонародженої дитини

Ріст новонародженої дитини, як і його вага, часто турбує батьків. Це не дивно, адже часто саме за ним судять, чи все добре з малюком.

Ріст новонародженої дитини

Ріст новонародженої дитини

Дані ВООЗ

Кілька років тому ВООЗ були випущені нові норми надбавок у зростанні дітей у вигляді таблиць. Дані, якими користувалися до цього, були зібрані досить давно, і містили інформацію про малюків, які харчувалися сумішшю.

Дослідження показали: малюки, які отримують молоко, ростуть і набирають вагу трохи повільніше, ніж діти, які харчуються сумішшю. Поява ж і поширення завищених нормативів набору маси і зростання шкідливо, оскільки такі високі показники можуть сприяти перегодовування малюків, які отримують суміш.

Таблиця зростання

Ріст новонародженої дитини в таблиці, складеній ВООЗ, відрізняється для дівчаток і для хлопчиків. Таблиця містить декілька стовпців, в яких показано зростання дитини від дуже низького до дуже високого. Як дуже низький, так і дуже високий зріст зустрічаються досить рідко і є показанням для повноцінного обстеження дитини, можливо, для виявлення захворювання та призначення лікування. Так, середній зріст для дівчаток поставляє 46,1 см, дуже низький зріст - 43,6 см, дуже високий зріст- 54, 7 см. Ті ж дані для хлопчиків складають 49,9 см, 44,2 см і 55,66 см відповідно. ВООЗ збирала даних по доношеним дітям, крім аналізу зростання новонародженої дитини, оцінювалася також окружність голови і вага.

зростання таблиця

Таблиця зростання до року (клік для збільшення)

Відразу після народження дитини лікарі визначають співвідношення зросту і ваги (цей параметр має назву «Індекс Кетле»). По ньому лікар судять про розвиток дитини до народження: про те, чи достатньо він отримував поживних речовин, добре розвивався. Для визначення індексу потрібні вага і ріст новонародженої дитини, таблиця з цими даними, за якої звіряють показники. Вага новонародженого ділять на зріст, виходить двозначне число (нормальним показником є 60-70). Все це справедливо тільки для дитини, який був доношений і народжені в строк. Для недоношених діток показники розвитку будуть іншими.

Особлива увага приділяється зростанню протягом першого року життя малюка. Вважається, що саме зростання малюка більше, ніж інші параметри, що вказує на розвиток дитини, при розрахунку використовують формули, що враховують вік дитини, ріст, іноді - і вага. Вважається, що дитина з хорошим розвитком набирає близько 25 сантиметрів за перші 12 місяців.

Що впливає на ріст дитини?

Що впливає на зростання? Перш за все, спадковість: у високих батьків діти вже в перший рік життя можуть бути вище однолітків. Відставати ж зростання може з-за поганого харчування (недостатнє, не за віком, незбалансованого), а також з-за деяких можливих аномалій розвитку, які може встановити додаткове обстеження.

Отже, зростання - це один з показників розвитку малюка, який багато говорить як після народження дитини, так і після нього. Визначити зростання, точніше, співвіднести зростання і вагу, що важливо, тому педіатр під час планових приміщень поліклініки обов'язково відображає зростання і зважує малюка. Якщо зростання відстає від показників або незначно випереджає їх, не варто хвилюватися, це абсолютно нормально. Якщо ж розбіжність велике, встановити причини і вибрати лікування, якщо воно знадобиться, допоможе лікар.

І, звичайно, не варто забувати, що цифри - це добре, але найголовніше - самопочуття малюка, його фізичний розвиток.

Стаття по темі:

3 Коментарі до "Таблиця зростання новонародженої дитини"
  1. Сергій каже:
  2. Надя каже:
  3. Олеся каже: