Зі скількох місяців можна садити хлопчиків

Коли можна присаживать хлопчиків необхідно вирішувати після того, як буде помітно його загальний розвиток.

Коли можна присаживать хлопчиків необхідно вирішувати після того, як буде помітно його загальний розвиток.

Довгоочікувана подія сталося, і в родині з'явився маленький спадкоємець і майбутній чоловік. Крихітний дитина перші місяці тільки лежить і пізнає світ з горизонтального положення, але через кілька місяців він зміцніє, і вже буде здійснювати цілком усвідомлені руху. Все батькам хочеться, щоб їх малюк швидше отримав відносну самостійність і тому, багатьох хвилює питання - скільки місяців можна присаживать хлопчиків і які умови необхідно завжди дотримуватися для того щоб не нашкодити його здоров'ю.

Для того щоб повністю розкрити це питання необхідно знати анатомію опорно - рухового апарату маленького чоловічка і уважно спостерігати за його загальним розвитком.

Ось посилання на статтю про загальної інформації - Коли дитина починає сидіти? У цій статті розберемо окремо про хлопчиків і коли можна починати присаживать саме хлопчиків.

Етапи розвитку немовляти

Всі малюки народжуються з хребтом, призначеним тільки для горизонтального положення. В хребетному стовпі новонародженої дитини немає природних вигинів як у дорослої людини. Кіфози і лордоз формуються поступово, і саме вони відповідають за нормальну поставу в той час коли людина ходить або сидить. У малюка хребет не стабільний і немає потрібного м'язового каркаса, тому раніше присадка загрожує викривленням хребетного стовпа. Під впливом цього процесу і власного ваги дитини буде страждати не тільки вся рухова система, кістки та м'язи, а й основні внутрішні органи, а це негативно вплине на їх функціонування.

Коли можна присаживать хлопчиків необхідно вирішувати після того, як буде помітно його загальний розвиток. Зміцнення м'язів і хребта залежить від того, коли малюк починає перевертатися, піднімати голівку, активно рухати ручками і ніжками. Всі ці незначні для дорослої людини дії для дитини є дуже важливими і призводять до поступового і потрібного зміцнення всього організму. Вважається, що необхідне анатомічне становлення опорно - зв'язкового апарату досягається приблизно до півріччя життя і до цього часу робити спроби садити хлопчика не варто.

У якому віці потрібно присаживать дитини (відео)?

ми нормами.

Деякі малюки від природи флегматичны, неохоче перевертаються, обурюються, коли їх перевертають на живіт. Це означає, що їх м'язова система і кістки хребта не отримують активне навантаження і зміцнюються повільніше. Таких крихіток не варто садити раніше шести місяців.

Інші немовлята, навпаки, з самого народження рухливі, самостійно починають перевертатися, крутять голівкою в усі боки, махають ручками і ніжками, під впливом цих рухів, зміцнюється і хребет, таких малюків акуратно і на кілька хвилин можна присаживать вже ближче до 5 місяців.

А взагалі, час коли можна садити хлопчиків вам підкаже досвідчений педіатр після ретельного огляду.

Самостійно рішення про присаживании можна прийняти в наступних випадках:

 • Дитина активно і без праці перевертається зі спини на животик і назад.
 • Малюк впевнено тримає голівку, піднімає її з горизонтального положення.
 • Малюк впевнено стоїть, тримаючись за руки.
 • Малюк робить спроби піднятися самостійно, а утримуючись за пальці, може прийняти вертикальне положення.

Зі скількох місяців садити сина треба вирішувати і звертаючи увагу на його статуру. Щільних немовлят з великою вагою рекомендується присаживать як можна пізніше - їх маса тіла негативно впливає на незміцнілий хребет. Худенькі хлопчики добре переносять присаживания на руках і п'ять місяців. Педіатри радять садити надовго дитини після того як він вже почне добре повзати - стоячи на четвереньках малюк сприяє правильному формуванню хребетного стовпа.

Присаживайтесть вчасно і правильно (відео)

зя дитини відразу ж посадити в подушки і залишити його в такій позі на півгодини або годину, навантаження на рухову систему і зв'язки повинна бути поступовою.

Рекомендації педіатрів (правильний присадка)

Рекомендації педіатрів (правильне присадка)

Дотримання основних рекомендацій педіатрів дозволить період адаптації організму дитини до сидячого положення перенести без негативних наслідків:

 • Присаживать на руках малюка можна з трьох - чотирьох місяців. При цьому положення тіла дитини має бути полусидящим, а ніжки не повинні бути сильно зігнуті.
 • Перші спроби присаживания обмежуються кількома хвилинами.
 • Якщо малюк не робить активних спроб до перевертання, погано тримається у вертикальному положенні на ніжках, не бажає повзати, то присадка в подушки або на стільчик необхідно відкласти.
 • Всі перші місяці життя потрібно сприяти зміцненню м'язового каркаса. Для виконання цієї умови підійде легкий масаж, щоденна гімнастика, викладання малюка на животик, стимулювання перевертання і піднімання головки.
 • Перші спроби присаживания рекомендується робити на маминих колінах. У такій позі спинка малюка виявляється зафіксованої, а куприк не впирається в жорстку основу, тому так сидіти набагато безпечніше. Садити на коліна можна починати з п'яти місяців на кілька секунд.

Деякі діти зовсім не хочуть сидіти на стільчиках або на дивані ні в п'ять, ні в сім місяців. Якщо малюк плаче, намагається лягти, то садити його не варто - дитина сама захоче в певний час побачити світ під іншим кутом. Багато немовлята спочатку починають повзати, самостійно вставати і тільки потім комфортно себе почувають в сидячому положенні, це абсолютно нормально, і турбуватися зовсім не варто.

Читаємо далі: Коли можна присаживать дівчинку (чи шкоду від раннього присаживания?)

Продовжуємо читати про розвиток:

 1. Коли малюк починає ходити сам
 2. Розвиток місяців до року
 3. Що дитина повинен уміти в 1 рочок
2 Коментарі до "Зі скількох місяців можна садити хлопчиків"
 1. Ірина каже:
 2. Світлана До каже: