Чому у новонароджених змінюється колір очей

Ще під час своєї вагітності жінка вже уявляє, як буде виглядати дитинка. Починаються обговорення з чоловіком про його зовнішність, риси характеру. Обидва батьки намагаються вгадати, від кого дитина успадкує ту чи іншу рису. Як тільки дитина з'являється на білий світ, вони уважно вдивляються в маленьке личко свого чада. Але слід пам'ятати, що малюк може виглядати зовсім не так, як того чекали родичі. Дитина буде змінюватися в зовнішності протягом усієї його життя. А особливо помітним зміною є колір очей у новонароджених.

яким кольором очі у новонародженого

Колір очей у новонароджених

Фактори, що впливають на колір очей

Колір волосся, очей і шкіри залежить від вмісту пігменту меланіну. А меланін, в свою чергу, рятує нас від ультрафіолетових променів, від їх пошкодження. Саме з цієї причини людям зі світлою шкірою властиво обгорати на сонці значно швидше, ніж людям з більш смуглявою шкірою. Оскільки кількість меланіну в світлій шкірі істотно менше. Зміна кольору райдужної оболонки ока також залежить від наявності меланіну, а також від її щільності (оболонки) волокон.

Повністю колір очей у малюка стабілізується в 2-4 роки. Це відбувається тоді, коли з'являється пігмент меланін. І тільки потім спочатку світло-блакитні очі поступово стають зеленими, карими або сірими. Чим темніше відтінок очі немовляти, тим вище рівень вмісту в райдужці меланіну. Слід також знати, що кількість пігменту меланіну визначено спадково.

За численними результатами досліджень було виявлено, що карооких людей у світі безліч, ніж світлоокий. А причиною цього є генетичне домінування симптомів, які пов'язані з чималою кількістю містить меланіну. У результаті, якщо один із батьків дитини володіє темними очима, а другий - світлими, то, швидше за все, що малюк буде карооким.

Зміна кольору очей

Яким кольором очі у новонародженої дитини будуть, спрогнозувати дуже складно. Можна гарантувати лише одне: цілком імовірно, що малюк народиться з блакитними очима (90% таких випадків). Якщо говорити конкретніше про відтінках, то очі можуть бути мутно-блакитного або мутно-сірого. Лише рідкісні випадки трапляються, коли у новонародженого при народженні темні очі.

Але потім батьки спостерігають досить цікавий феномен: колір очей у новонароджених змінюється. За кольором очей можна визначити:

  • коли дитина голодна - очі подібні грозовий хмарі (сірі);
  • коли малюк хоче спати - каламутні;
  • коли дитина плаче - зелені;
  • коли все відмінно - небесно-блакитні.

Чому у новонароджених змінюється колір очей? Про цю тему ведеться мільйон досліджень протягом вже безліч століть. Але до нашого часу наука так і не визначила, яким чином дана риса успадковується.

Новонароджена дитина має структуру очі подібну структурі дорослої людини. Це система або її можна назвати своєрідною фотокамерою, яка містить в собі зорові нерви, що виконують функцію передачі інформації прямо в головний мозок. Якщо бути конкретніше, то саме у ті частини мозку, які приймають і виконують аналіз «сфотографованого». Око містить «об'єктив» - рогівки «фотоплівки» і кришталика - досить чутливою оболонки сітківки.

Очі новонародженого схожі точнісінько на очі дорослого, вони не можуть повноцінно функціонувати. У дитини гострота зору знижена, він лише відчуває світло, але не більше. Однак, з часом і з розвитком малюка гострота зору поступово підвищується, і вже майже через рік дитина володіє 50% стандартної норми дорослої людини.

чому у новонароджених змінюється колір очей

Таблиця успадкування кольору очей у новонароджених

Після того, як малюк народився, лікарі перевіряють його зір - спостерігають реакцію зіниць. На другий же тижня можна помітити, як дитина здатна фокусувати свій погляд на якійсь штучці протягом декількох секундочок. (Коли дитина починає бачити)

Вже 2 місяці дитина може фіксувати погляд. На половині року життя малюк розрізняє найпростіші, нехитрі фігури, а в 1 рік - вже і малюнки.

По темі >>> Розвиток дитини до року по місяцях