Вчимо малюка самостійно перевертатися

вчимо дитину перевертатисяЗовсім недавно малюкові було недоступне більшість рухів. Але ось йому минуло 3 місяці, і він став намагатися дотягнутися до іграшки. Тепер дитині не лежиться в одному положенні, і він хоче повернутися на бік, намагається перевернутися зі спини на живіт. У кожної дитини ці моменти наступають індивідуально.

Стаття: Коли дитина починає перевертатися?

У нормі діти починають перевертатися на бік в 4 місяці, потім цей навик місяців до 5-ти плавно переходить в перевертання зі спини на животик. До напівроку багато малюки вже можуть перевертатися і назад - з живота на спину.

Якщо педіатр визначив, що розвиток дитини відповідає нормам вікових показників, то можна не хвилюватися, що дитина щось пропустить або не засвоїть. Поступово дитина придбає всі закладені в ньому навички.

Якщо у півроку малюк не вміє і не пробує перевертатися, то необхідно проконсультуватися з фахівцем. Лікар огляне дитину, виключить неврологічні порушення і порадить ряд вправ, масаж і інші процедури, які допоможуть малюкові надолужити згаяне.

Вчимо перевертатися - підготовка

Ось вправи для зміцнення м'язів і підготовки їх до нових рухів, для малюків від трьох місяців:

 1. По черзі згинайте і розгинайте ніжки малюка за типом вправи «велосипед».
 2. Дайте дитині великі пальці рук для захоплення. Розводьте ручки в сторони, а потім зводите, збираючи їх на грудях малюка.
 3. Так само дайте малюкові свої пальці для захоплення і підтягніть його поступово за ручки до себе. З часом малюк буде сам тягнутися руками.
 4. Викладайте малюка на животик. Це можна робити вже в 1 місяць життя, починаючи з 1-ї хвилини, поступово збільшуючи час до 10-ти хвилин. Вправа сприяє зміцненню м'язів шиї, утримують голову.

Починати гімнастику краще після попереднього масажу (масаж місячній дитині). Тривалість виконання вправ 15 хвилин.

Коли дитина почне впевнено тримати голову (коли починає тримати голову?), спиратися на ручки, стане більш активним і цікавим можна починати вчити його перевертатися.

Як же можна допомогти дитині навчитися перевертатися?

Для того щоб навчання проходило легше і цікавіше забезпечте малюкові умови для цього:

 • дитина повинна розташовуватися на твердій, не прогинається поверхні;
 • створіть мета малюкові у вигляді яскравої іграшки, до якої він захоче тягнутися;
 • дитина має бути позитивно налаштований;
 • краще виконувати гімнастику голяка, паралельно гартуючи дитини.

Відео

�бачите, що малюк намагається дістати її, покладіть іграшку в яку-небудь сторону від дитини, але так, щоб він не міг вхопитися за неї. Тепер, коли малюк намагається перевернутися на бік, в бік іграшки, можна злегка підштовхнути його. Можливо, цього буде достатньо, щоб дитина сам перекинувся.
 • Дитини укладаєте на спину, одну ніжку згинаєте в колінному суглобі і відводите в бік перевороту так, щоб коліно стикалося з поверхнею, на якій лежить дитина. Дитина за інерцією почне підтягувати в цю сторону ручку. Допоможіть йому, дайте свій палець для захоплення, але не тягніть. Нехай малюк сам підтягується в потрібному напрямку.
 • Малюк знову лежить, дайте йому свою руку для захоплення, а другий підтримуйте за п'яточки так, щоб ніжки дитини упиралися в неї. При наявності опори в ногах, дитині буде зручніше перевернутися зі спинки на животик.
 • Покладіть дитину на бік, а самі розташуйтеся позаду нього, і створіть дитині опору, щоб він не перекинувся назад на спину. Перед дитиною покладіть іграшку. Така вправа зміцнює ще і навик лежання на боці.
 • Малюк знову на боці, ви утримуєте його за плече і одночасно іншою рукою ведете таз в бік перевороту. Потім зробіть навпаки: фіксуєте таз, а плече і ручку підтягуєте в бік перевороту. Мета вправи - стимулювати бажання перекинутися.
 • Фото:

  Вправи для перевороту з живота на спину:

  1. Малюк лежить на животі, ви знаходитесь ззаду. Потримайте перед дитиною іграшку. Праву руку малюка витягніть вперед так, щоб він зміг потягнутися за іграшкою, а потім повільно відводьте її над малюком і вліво. Дитина перевернеться за іграшкою.
  2. Коли дитина лежить на животику, ліву ногу зігніть і відведіть за праву. Малюк спробує привстать на ручки і перевернутися з животика на спинку. Якщо не виходить - допоможіть, злегка потягнувши за руку. Слідкуйте, щоб малюк не вдарився голівкою при різкому переворот.
  3. Ненадовго піднімайте лежить на животику малюка так, щоб він відштовхувався ручками від поверхні. Це можна робити вже з 1-го місяця.

  Не забувайте виконувати вправи з обох сторін і однакову кількість разів, для рівномірного розвитку м'язового апарату праворуч і ліворуч. Кожному вправі приділяйте до 3-х хвилин, пару раз в день.

  Відео 2

  g> (зміцнить м'язи, зніме фізіологічний тонус, тонізує нервову систему);
 • пальчиковий масаж (позитивний вплив на весь організм, особливо на мислення і мовленнєві навички);
 • плавання (зміцнення суглобів і м'язів, формує поставу, розвиток вестибулярного апарату, благотворний вплив на емоційний фон, стимуляція імунітету);
 • загартовування (зміцнює імунітет, можна проводити паралельно з гімнастикою або масажем. Про загартовування);
 • фітбол - прекрасний тренажер для всього м'язового апарату. В основі такої гімнастики лежать рефлекторні рухи малюка. Починати займатися можна з 2-х тижнів. Існує ціла система занять на фітболі, яка включає вправи для розвитку навички перевертання.
 • Читаємо далі:

  1. Як навчити дитину ходити?
  2. Що вміє дитина в перший рік життя?
  2 Коментарі до "Вчимо малюка самостійно перевертатися"
  1. krabochka каже:
  2. вадим каже: