Вага новонародженого: чому дитина погано набирає вагу

У перші хвилини життя дитини, лікар, який приймає пологи, зважує і вимірює зростання малюка. Ці цифри мають велике значення, кожна мама знає їх напам'ять до кінця свого життя. Вага новонародженого відіграє велику роль для визначення життєдіяльності дитини, її фізичного розвитку. Тому, перебуваючи в пологовому будинку, малюків зважують кожне ранок. Від чого залежить вага дитини, які чинники на нього впливають, розглянемо детальніше.

нормальний вага новонародженої дитини

який нормальний вага у новонародженої дитини

Який нормальний вага повинен бути у новонародженого?

В нормальну вагу новонародженого за сучасними даними входять показники діапазону від 2,5 кг до 4,5 кг. Це усереднені показники, якась планка, при якій вага дитини можна вважати хорошим.

У батьків середнього зросту і середньої вагової категорії народжуються діти переважно маючи вагу в 3 - 3,3 кг. Ці цифри в якійсь мірі можна вважати оптимальними для новонародженого. При такій вазі малюка, навіть маючи вузький таз, жінка зможе впоратися природним розродження. Дитині буде нескладно пройти по родових шляхах і кількість можливих ускладнень, зазвичай пов'язаних з великою вагою дитини, може опуститися до мінімуму. Тому ще під час вагітності потрібно контролювати вагу майбутнього немовляти, наприклад, з допомогою результатів УЗД, де апарат автоматично визначає вагу плоду. Набір ваги вагітної теж може повідомити про можливу проблему, пов'язану з великою вагою плода. Лікар-гінеколог підкаже, яке харчування допоможе вам зберегти баланс і набрати кількість кілограмів, вписуються у встановлені норми.

таблиця ваги

таблиця ваги (клік для збільшення)

Якщо дитина народилася недоношеною, або це діти з двійнят, то в цьому випадку вага новонародженої дитини буде нижче норми, але патологією це можна буде назвати тільки тоді, коли недобір ваги буде критичним і не показувати позитивну динаміку розвитку. Такі діти зазвичай набирають норму ваги протягом першого року життя і можуть навіть перегнати однолітків, у яких при народженні була нормальна вага.

Важливим чинником є і спадковість. Якщо хоча б один з батьків при народженні мав «богатирський» вагу, то швидше за все, дітки в цій сім'ї будуть народжуватися саме великі. Якщо ж обоє батьків маловесны і мають невисокий зріст, немовля народиться їм під стать - крихітним і не перевищує планку оптимальної ваги.

Якщо дитина погано набирає вагу

�яц життя від 500 м до 1,2 кг. Якщо цифра навіть дещо менше нижньої норми, батькам варто забити на сполох. Чим швидше ви виявити причину недобору ваги, тим швидше зможете прийняти рішення і виправити ситуацію. Мова йде про здоров'я вашої дитини. Факторами, що впливають на низький набір ваги в перший місяць життя можуть бути:

  • Недоїдання. Дитина отримує малу кількість їжі і йому просто нізвідки брати калорії і збільшувати вагу . Переконайтеся, що ви правильно прикладаєте до грудей, чуєте глотки при годуванні. Давайте дитині груди при першій вимозі. Якщо з медичних причин ви не годуєте грудьми, переконайтеся, що дитина отримує достатню кількість суміші і ви робите її строго по інструкції. - Як правильно прикладати дитину до грудей
  • Грудної дитина погано їсть.
  • Стрес матері і дитини. Якщо сім'я неблагополучна обстановка, пригнічення, мати виснажена і змушена робити багато домашньої та іншої роботи - дитина недоотримує уваги і турботи, часто плаче, постійно знаходиться в стані неспокою. Це все впливає на істотний недобір ваги. Хочете, щоб ваш малюк зростав здоровим - забезпечте йому комфорт і задовольняйте його емоційну потребу в спілкуванні з вами. Ви не помітили, що в дитячих будинках більшість дітей мають маленьке худе статура? Це не пов'язано з тим, що вони недоїдають. Це пов'язано саме з емоційним сприйняттям світу, з відсутністю любові рідної людини.
  • Існують якісь проблеми зі здоров'ям. Якщо у вас є найменші підозри про порушення стану здоров'я вашої дитини, обов'язково повідомте про це вашого дільничного педіатра - краще зайвий раз перестрахуватися.
  • Годуюча мати курить - це також впливає на втрату ваги у новонароджених дітей (куріння при ГВ);
  • Трохи порад годуючій мамі для правильної організації ГВ


Початок прикорму дітей

Знайте, що про норму розвитку вашого малюка можна судити тільки за сукупності усіх факторів, у тому числі і ваги. Будьте здорові!

Що робити, якщо новонароджена дитина погано набирає вагу?