Як правильно сповивати новонародженого дитини

Практично кожна новоспечена мама, особливо якщо народився первісток, задається питанням - як правильно сповивати новонародженого дитини. Цього незатейливому справі повинна навчити медсестра ще в пологовому будинку. Але якщо такого не сталося, або знання трохи призабули, то ця стаття для вас.

як правильно сповивати новонародженого дитини

Перш ніж приступити пеленанию, ви повинні переконатися, що використовуєте чисті випрані і випрасувані пелюшки. Деякі недобросовісні мами продовжують використовувати пелюшку після того, як малюк помочився на неї (як у немовляти зібрати сечу для аналізу). Це категорично заборонено! Таке безвідповідальне ставлення до дитині загрожує появою у нього дерматиту і попрілостей, які завдають дитині страждання і чималий дискомфорт.

Гладити пелюшку потрібно з усіх боків гарячою праскою. Добре, якщо у вас є техніка - ви заощадите час, і пелюшка буде м'якою, приємною на дотик до дитини. Якщо ж відпарювача немає, то при гладінні звичайною праскою збризкуйте пелюшку водою, щоб вона не стала пересушеною і жорсткою.

як сповивати новонародженого

Сповивати дитину можна там, де вам зручно - на пеленальному столику, на дивані, ліжку. Пам'ятайте - ні в якому разі не залишайте дитину при сповиванні одного, навіть на хвилину - він може обернутися, впасти з висоти і пошкодити собі що-небудь. Будьте пильні. Якщо вам потрібно терміново відійти в іншу кімнату, не полінуйтеся покласти малюка в ліжечко.

Отже, як сповивати новонародженого дитини.

Як правильно сповивати новонародженого дитини

Насамперед переконайтеся, що дитина чистий, при необхідності подмойте малюка і надіньте на нього чистий підгузник. Якщо ви не використовуєте одноразові підгузники, то можна зробити підгузники з марлі, і підкладати під попку дитини. У цьому випадку пелюшки частіше забруднюватися, тому заздалегідь придбайте їх у кількості не менше 20 примірників.

Якщо холодну пору року, і в приміщенні прохолодно - готуйте для сповивання відразу дві пелюшки.

як сповивати новонародженого дитини

Починаємо саме сповивання. Розстеліть пелюшку на поверхні пеленального столика чи ліжка. Дитину акуратно покладіть в центр пелюшки, голова малюка повинна бути вище краю пелюшки. Притисніть праву ручку малюка до тельцю, і загорніть правий кут пелюшки навскоси. Край пелюшки повинен зайти за спину. Потім притискуємо ліву ручку, і аналогічно загортаємо лівий край пелюшки. У нас залишився внизу «хвіст». Краї також по черзі підверніть під малюка і фіксуємо в отриманому бічному кишені. Всі!

Якщо холодно, то малюка, загорнутого в одну пелюшку, за вищеописаним принципом загорніть у другу пелюшку, різниця буде тільки в тому, що ручки дитини вже заховані і їх не треба притискати.

У жарку пору року можна сповивати дитини з відкритими ручками, способом вільного сповивання. У цьому випадку ручки дитини повинні знаходитися вище краю пелюшки, а загортання країв відбувається за таким же принципом, як і просте сповивання.

2 Коментарі до "Як правильно сповивати новонародженого дитини"
  1. Вероніка каже:
  2. Еліна каже: