Купання дитини в травах - трави для купання дитини

Перше купання немовляти відбудеться зазвичай увечері, по приїзду додому з пологового будинку. До цієї події хвилююче готується вся родина, в якій беруть участь всі - тата, бабусі, старші сестри/брати і т.д. Малюка прийнято купати в теплій воді температури 37-37,5 °С, набраної в ванночку прямо з-під крана. Кип'ятити воду для купання малюка недоцільно, навіть в пологовому будинку відразу після народження малюка обмивають саме водою централізованого джерела водопостачання. (В якій воді купати новонародженого дитини) У воду можна додати трави для купання дитини, про яких і піде мова нижче.

купання малюка в травахКупання дитини в травах сприятливо впливає на дитячий організм. Трави вибираються однокомпонентні, не варто змішувати кілька трав для одного купання, оскільки вони можуть бути непоєднуваними один з одним і викликати висип алергічного характеру. Перш ніж занурювати дитину у воду з відваром з трав, слід ваткою, змоченою у відварі, обтерти невелику ділянку шкіри дитини (на ручці або ніжці, не зачіпаючи личко). Якщо протягом 15 хвилин шкіра не зміниться - не почервоніє, не з'явиться дрібна висипка, значить у відварі цієї трави можна купати дитину без побоювання.

Як зробити відвар з трав для купання дитини?

Якщо ви купили трави для заварювання у фільтр-пакетиках, то використовуйте 5 пакетиків на літр-півтора гарячої води. Відвар повинен настоятися протягом години. череда для купання дитини

Якщо ж ви купили трави в сушеному вигляді, використовуйте жменю, щовміщається на долоні, на три-п'ять літрів води - відвару вийде більше, тому що трави в цьому виді дають велику концентрацію.

Не ризикуйте, не збирайте і не використовуйте трави для купання немовляти, зібрані самостійно в межах міста - це загрожує тим, що зібрані вами трави замість користі принесуть шкоду. Трави, що ростуть уздовж доріг, вбирають в себе пил і вихлопні гази автомобілів, і в результаті в траві кількість шкідливих речовин перевищує кількість корисних. Всі трави для купання дитини купуйте строго в аптеці.

Робити відвар з трав краще всього в невеликій емальованій каструлі.

як купати дитину в травах

Насипте в каструлю жменю обраної вами аптечної трави, рівну кількості однієї дорослої долоні, залийте трьома літрами води, накрийте кришкою і укутайте каструлю рушником. Нехай відвар настоїться протягом години - півтора години. Відвар перед використанням потрібно ретельно процідити за допомогою дрібного сита. Жодних листя, гілочок або інших частин рослин плавати в процідженому відварі не повинно.

Які трави вибрати для купання дитини?

трави для купання дитини

Все залежить від цілей, які ви переслідуєте, купаючи дитину в травах. Такі трави, як:

  • Валеріана, лаванда, ялівець - надають заспокійливу дію на нервову систему дитини і допоможуть налагодити хороший сон якщо дитина погано спить і часто здригається уві сні.
  • Ромашка, череда і кропива володіють протизапальними властивостями, ефективно підсушують висип і запалення, знезаражують ранки.

Купати дитину в травах

Купати дитину в травах варто спочатку не довше 5-7 хвилин, з кожним разом можна збільшувати інтервал купання, доводячи до 15 хвилин купання.

Купати з відваром трав не варто щодня, так як незважаючи на корисні властивості, більшість трав надмірно сушать ніжну дитячу шкіру (догляд за шкірою). Оптимальна кількість купань з травами - близько трьох разів на тиждень, можна чергувати - день купати малюка у відварі, день у звичайній чистій воді.

Після того, як малюк був искупан у відварі трав, не потрібно обполіскувати його водопровідної або тим більше кип'яченою водою. Так як шкіра малюка під час купання ввібрала в себе корисні властивості, вони будуть діяти всю ніч. Нехай купання вашої дитини проходить у спокійній обстановці, і приносить задоволення всієї вашої сім'ї.

По темі: