Сповивання новонародженого: «ЗА» і «ПРОТИ» - види сповивання дитини

Сповивання новонародженого вперше відбувається в пологовому будинку, коли мамі в палату приносять її малюка. Потім вона вже на свій розсуд може вчитися сповивати - цього незатейливому справі навчить медсестра, або відразу одягати в приготовлену одяг, взяту з дому.

Сповивання ще менше століття тому було обов'язковим, так як пелюшки служили не тільки одягом дитині, але і несли всмоктувальну функцію - вбирали випорожнення малюка до того, як вони встигнуть забруднити постіль. Зараз, в століття памперсів і достатку товарів суворої необхідності в сповиванні немає. Лікарі не дають конкретних рекомендацій, рішення про використання пелюшок лежить на плечах самої мами. Але в теж час існують думки за і проти сповивання новонародженого, і нижче ми їх розглянемо.

Сповивання новонародженого дитини «за» і «проти»

Сповивання новонародженого

Прихильники сповивання новонародженого пояснюють свій вибір «за» так:

 • у перші тижні життя малюка сповивання допомагає підтримувати нормальну температуру тіла;
 • дитина, загорнутий в пелюшку, краще спить, так як не може розбудити себе випадковими рухами ручок і ніжок;
 • для малюка природно бути запеленованным, так як в останні тижні вагітності в матці залишалося мало місця для рухів, і дитина звик до такого стану і навіть відчуває себе комфортно і спокійно;
 • останнім доводів можна назвати матеріальну сторону - з крихітної одягу малюк швидко виросте, а враховуючи, що коштує вона нарівні з дорослою, сповивання буде суттєвою економією. Деякі мами примудряються сповивати малюків до п'яти місяців життя, правда в цьому випадку мова йде вже тільки про нічному сповиванні, щоб дитина заснула в звичних умовах.

Думки «проти» сповивання теж маю право на існування, і ось чим вони керуються:

 • якщо дитина народилася влітку, то при сповиванні його організм може перегрітися, так як механізм терморегуляції малюка ще зовсім незрілий.
 • при тугому сповивання дитини може сповільнюватися процес кровообігу, що негативно впливає на нервово-судинну систему;
 • дитина не може вільно вчитися руху і пересувати ручками/ніжками, що може викликати причину відставання у розвитку.

Багато спірні моменти, в будь-якому випадку вирішувати вам, ви сприймете сповивання новонародженого чи ні.

Розглянемо види сповивання новонародженого.

Види сповивання

 1. Повне туге сповивання дитини. У цьому виді сповивання малюк запеленаний повністю, і навіть голівку малюка прикриває «капюшон», згорнутий з краю пелюшки. Таке сповивання підійде для сну, або заспокоєння, коли дитина збуджена.
 2. Просте сповивання. Малюк запеленаний за шийку, голова повністю відкрита.
 3. Вільне сповивання. У цьому випадку пелюшка закриває нижню частину тулуба й ніжки дитини. Грудна клітка і ручки відкриті. Забезпечує більшу свободу рухів.

Як правильно сповивати новонародженого дитини

Кожен з видів сповивання має свої переваги, головне завдання мами - пристосуватися чергувати різні техніки сповивання, щоб полегшити життя і собі, і час від часу давати свободу рухів нещодавно з'явився на світ дитині.

Один Коментар до "Сповивання новонародженого: "ЗА" і "ПРОТИ" - види сповивання дитини"
 1. Олена каже: