Новонароджений боїться купатися: причини і що робити

Ситуація, коли новонароджений (грудної) дитина боїться купатися, швидше виняток з правил, ніж норма. Дев'ять довгих місяців малюк «плавав» у навколоплідних водах. Тому, занурюючись в теплу воду вже після народження, малюк потрапляє у знайому середу і відчуває задоволення від купання. Дитина заспокоюється, вільно рухає ніжками і ручками, посміхається.

Дитина боїться купатися у ванні

Причини, по яких діти бояться купатися

Якщо дитина з самого народження відчуває страх перед купанням, то причини цього явища криються, швидше усього, в не правильно організованому першому купанні. Можливо, температура води була не комфортною для малюка (дуже холодної або гарячої). Дитина міг піти з головою під воду і сьорбнути води, міг випробувати неприємні відчуття, якщо шампунь потрапив в очі. Новонароджений міг злякатися навіть гучного звуку і тепер асоціює неприємні спогади з купанням.

Стаття по темі: у якій воді купати дитину

Інша ситуація, коли дитина спочатку з задоволенням приймав водні процедури, і раптом почав влаштовувати істерики при одному вигляді ванної кімнати. Якщо дитина почала боятися купатися через кілька тижнів або місяців після першого купання, то вам належить розібратися в ситуації, проаналізувати останні події, уважно поспостерігати за малюком і постаратися зрозуміти, чому дитина боїться купатись.

 • дитині не подобається мити голову
 • незручна ванночка: дитина весь час ковзає і з'їжджає в воду (вибираємо ванну правильно)
 • дитина впав і вдарився у ванній
 • у малюка були попрілості, і купання заподіяв йому біль
 • знервована обстановка
 • Що робити, якщо дитина став боятися купатися?

  дитина боїться купатися у ванній що робити

  Існують різні способи подолання страху перед купанням. Можливо, вам доведеться випробувати не один і не два, поки якийсь з цих методів не спрацює на вашому карапузе.

  Спосіб 1

  В ранньому дитинстві малюки дуже швидко забувають свої враження (приємні чи негативні), тому найпростішим способом, який іноді може допомогти, стане перерву купання на кілька днів. Неприємні спогади забудуться, і дитина знову з радістю буде приймати водні процедури.

  Спосіб 2

  У ранньому дитинстві дитина часто асоціює приміщення (ванну кімнату) з подальшими неприємними для нього діями. Іноді зміна обстановки (перенесення купання в інше приміщення) дає несподіваний результат: дитина в новій обстановці веде себе спокійно і адекватно.

  Спосіб 3

  Вибрати для купання момент, коли малюк в хорошому настрої. Взяти його на руки і, ласкаво розмовляючи, піднести до води. Опустити малюка в ванночку, нахиляючись разом з ним, щоб маленькому здалося, що ви купаєтеся разом. В ручку дитині можна вкласти яскраву іграшку для відволікання. Можливо, для подолання страху вам знадобитися кілька днів. Не нервуйте. Дійте спокійно. Незабаром малюк розслабиться і почне отримувати задоволення від процедури.

  Спосіб 4

  Ще одним хорошим методом для подолання страху води вважається спільне прийняття душу або ванни малюка разом з мамою або татом. Дорослому перед цим необхідно прийняти гігієнічний душ. Знаходячись в тісному контакті з дорослим, дитина відчуває себе в повній безпеці і заспокоюється.

  Спосіб 5

  Цей варіант підходить для діток, які вже впевнено сидять. В таз потрібно налити невелику кількість води і покласти різні іграшки (гумові звірятка, пластикові рибки, кораблики, лійки). Пограйте з малюком, покажіть йому, як «йде дощик» з лійки, як радісно плавають рибки, качечки і жаби. Дітки в цьому віці з задоволенням грають в такі ігри. Через деякий час гру потрібно перенести в велику ванну.

  Спосіб 6

  Бувають випадки, коли дитина заходить у ванну, але боїться сісти у воду. Спробуйте запустити мильні бульбашки. Малюк відволікається від свого страху і, можливо, загравшись з бульбашками, сяде у ванну.

  n>

  • Температура води повинна бути 36-37про С.
  • Придбайте для купання спеціальну гірку (крісло) або ванночку з матер'яним гамаком. Це пристосування необхідно до того моменту, поки малюк не почне впевнено сидіти. Воно добре фіксує дитини і дозволяє мамі впоратися з купанням без сторонньої допомоги.
  • Для купання у великій ванні придбайте гумовий килимок, щоб уникнути ковзання, падіння та ударів.
  • Мийте голову спеціальними дитячими шампунями, вони не викликають роздратування очей.
  • Ніколи не підливайте в ванночку гарячу воду.
  • Ні на хвилину не залишайте дитину у ванні без нагляду або разом зі старшими дітьми, дитині достатньо й кількох секунд, щоб захлинутися навіть у невеликій кількості води.
  • Не купайте дитину занадто довго, щоб не перевантажувати організм. Цілком достатньо 5-10 хвилин.

  Радісного вам купання!

  По темі купання: