Правильний догляд за шкірою малюка

Шкіра малюка дуже ніжна і схильна до подразнень, тому вимагає особливої уваги. Для того щоб уникнути проблем і запальних процесів догляд за шкірою новонародженого дитини повинен бути ретельним. Коли у дитини чиста шкіра, немає попрілостей, висипань, то новонароджений відчуває себе комфортно, добре спить - тому за шкірою малюка потрібен особливий догляд.

догляд за шкірою новонародженого

Як правильно мити дитину

Щоранку, після того як малюк прокинеться, його необхідно умити кип'яченою водою.

Ранковий догляд за шкірою новонародженого малюка зручніше проводити на пеленальному столику, так як на ньому стійко розмістяться необхідні предмети. Температура води в перші дні 36-37⁰C, поступово її можна знижувати і довести до кімнатної (25⁰C).догляд за шкірою новонародженого дитини

 1. Починаємо з обробки очей: ватною кулькою, змоченим в кип'яченій воді, плавними рухами, без натиску протираємо очко від зовнішнього кута до внутрішнього. Для кожного очка використовуємо індивідуальний ватну кульку.
 2. Носик зовні протираємо вологим ватним кулькою. Зсередини ніздрі очищають ватяним жгутиком, роблячи обертальні рухи. Джгутик попередньо зволожують кип'яченою водою.
 3. Вушка обробляємо жгутиком з ватки, зчищаючи сірку з шкіри зовнішнього слухового проходу. При цьому вглиб просувати джгутик не варто, так як сірка при цьому не видаляються, а проштовхується всередину вушного проходу. Очищати вушка досить 2 рази на тиждень.
 4. Шкіру обличчя і за вушками протираємо за допомогою ватного кульки.
 5. Пупкову ранку потрібно обробляти 2 рази в день 3%-м розчином перекису водню, потім зеленкою (Як обробляти пупкову ранку у новонароджених).
 6. Після кожного випорожнення малюка необхідно підмити теплою проточною водою.

Догляд за шкірою тіла

Дитину до 6 місяців потрібно щодня купати і підмивати після кожного спорожнення кишечника. Крім того, маляті необхідні повітряні ванни, які допоможуть не тільки загартувати дитину, але і уникнути попрілостей та пітниці.

 1. Купання дитини до загоєння пупкової ранки проводять в кип'яченій воді з додаванням розчину марганцівки. Вода повинна бути підігріта до температури тіла або трохи вище (36-37⁰C) (в якій воді купати?). Мило можна використовувати не щодня, головку достатньо мити 2-3 рази в тиждень. У воду періодично можна додавати відвари з різних трав. Після кожного купання проводять обробку пупкової ранки до її загоєння.
 2. Підмивання малюка здійснюють під проточною водою. Дитина при цьому лежить на руці у матері животиком догори. Головка розміщується на ліктьовому згині маминої руки, сідниця на долоні, а ніжку малюка необхідно зафіксувати великим пальцем руки поблизу кульшового суглоба. Всі рухи спрямовані від геніталій до сідничної складки. Якщо дитина покакав, то використовують мило. Проводити дану процедуру необхідно після кожного спорожнення кишечника, і після 2-3 сечовипускань. Такий догляд за шкірою новонародженого дитини дозволить уникнути попрілостей у пахових складках і на сідницях.
 3. Використання присипки і кремів після підмивання підтримує шкіру малюка сухою і захищає її від подразнювальної дії сечі.
 4. Повітряні ванни проводять при температурі повітря в кімнаті від 23⁰C. Дитину укладають на пеленальний столик, повністю роздягають і дають можливість вільно рухати ручками і ніжками. Тривалість процедури краще збільшувати поступово з 1-2 хв., до 5-10 хв. по мірі росту дитини.

Після того, як дитину викупали намажте промежину і пахові складки дитячим кремом. Оскільки до складу кремів входить рицинова олія, гліцерин, бджолиний віск, то це пом'якшує і живить шкіру новонародженого, а також захищає її від всіляких мікробів. Так само необхідно відразу після купання обробити шкіру немовляти косметичним маслом для новонароджених, лосьйоном або присипкою.

Догляд за проблемною шкірою

Найчастіше батьків лякає поява кірочок на волосистій частині голови дитини. Це не є захворюванням, боротися з ним легко. Перед кожним купанням скоринки змащують вазеліновою олією або дитячим кремом, а вчасно купання протирають стерильною марлевою серветкою. Рухи повинні бути легкими, без тиску, сильне тертя призведе до появи ранок.

Якщо на тілі дитини пітниця, то необхідно просто не допускати перегрівання, уникаючи надмірно теплого одягу. Детальніше про пітнику...

При появі попрілостей особливу увагу звертають на догляд за шкірою після кожного походу в туалет і переглядають дієти годуючої мами, виключивши можливі алергени. Про попрілості

По темі:

Догляд за шкірою новонародженого дитини відео

Один Коментар до "Правильний догляд за шкірою малюка"
 1. Марина каже: