Догляд за вушками новонародженої дитини

Догляд за вухами новонародженого вимагає суворого дотримання правил, тому що їх легко поранити. Довжина слухового проходу маленька і барабанна перетинка ще не захищена його природним вигином, як у дорослого. Через цих особливостей у дитячих вушках досить легко розвиваються запальні процеси.

Як правильно чистити вуха новонародженого від сірки

Для видалення сірки краще використовувати ватний джгутик. Можливе застосування великих (дитячих) ватних паличок, в яких є обмежувач. Перед процедурою ватку необхідно зволожити, але так щоб з неї не виділялися крапельки води при натисканні. (список речей для новонародженого на перший час)

Догляд за вухами новонародженого

Ватним жгутиком проводять за видимим ділянок шкіри зовнішнього слухового проходу. Рухи легкі, без сильного натиску. Замість забрудненої ватки беруть чисту і процедуру повторюють до повного видалення вушної сірки. Очищати вушка малюка від сірки досить 1-2 рази в тиждень.

Не можна:

  • вставляти паличку або ватний джгутик всередину слухового проходу;
  • використовувати мокру ватку, з якою стікає вода;
  • сильно терти шкіру вушка.

Не переживайте за чистоту внутрішньої частини вуха, сірка чудово виходить з неї самостійно при смоктальних рухах малюка під час годування. Намагаючись очистити слуховий прохід зсередини, ви тільки проталкиваете сірку вглиб. Тим самим створюєте перешкоду для самостійного очищення слухового проходу.

Щоденний догляд вушок новонародженого

Крім регулярного очищення вуха від сірки необхідно здійснювати постійний догляд за зовнішнім вухом новонародженої дитини. Завитки вушної раковини 1-2 рази на тиждень протирають зволоженим ватним жгутиком. Для цього вушко дитини відтягують, щоб отримати можливість опрацювати всі вигини, складочки і завитки.

Щоранку вчасно вмивання протирати шкіру за вушками ватною кулькою, змоченим в кип'яченій воді. При появі попрілостей, скоринок або подразнень в цій області, шкіру протирають вазеліновим маслом після купання і вмивання. (щоденний догляд за дитиною)

Як запобігти захворювання вух у новонародженого

  1. Під час купань необхідно стежити, щоб у вухо крихти не потрапила вода. Якщо це сталося, то можна прикласти до зовнішнього слухового проходу ватний джгутик це допоможе його просушити.
  2. Після годування ставити дитину «стовпчиком», щоб під час зригування молоко не потрапило в Євстахієву трубу, що з'єднує вухо з носоглоткою.
  3. Під час прогулянок у вітряну погоду на малюка необхідно надягати шапочку, що закриває вуха.
  4. Шапочку необхідно підбирати по погоді, так як при перегріванні за вушками виникають пітниця і попрілості.

При дотриманні основних правил догляду за вухами новонародженого і заходів профілактики болю у вусі малюкові не загрожують.

По темі: Догляд за шкірою новонародженого дитини

Догляд за вухами новонародженого відео

Один Коментар до "Догляд за вушками новонародженої дитини"
  1. Олександр каже: