У якій воді купати новонародженого дитини, кип'ятити воду, додавати чи марганцівку?

Молоді батьки, купаючи свого малюка в перший раз, повинні відповісти на ряд нагальних питань:

  • У якій воді купати новонародженого?
  • Потрібно (дезинфікувати воду за допомогою кип'ятіння)?
  • В яких випадках необхідно купати новонародженого в марганцівці?

У якій воді купати дитину?

Насамперед, необхідно оглянути ванну кімнату. Визначтеся, яку ванну ви будете використовувати для купання - велику або спеціальну дитячу. У дитячій легше справлятися з малюком, у випадку перебоїв з водою її легше наповнити. Велика ванна дозволить вам робити водну гімнастику з дитиною, а якщо ви купите спеціальний надувний круг на шию йому, то він зможе самостійно рухатися у воді.

Далі слід визначитися, в якій воді купати новонародженого. Зазвичай педіатри рекомендують використовувати водопровідну воду, особливо якщо вона подається очищеної. Перші дні можете додавати розчин з морської солі в невеликій концентрації, це дасть додаткову дезінфекцію ще не зажившей пупкової ранки.

Багато мами люблять використовувати при купанні відвари різних трав. Однак захоплюватися ними не варто, для їх застосування потрібні строгі показання для малюка це сильне ліки.

У будь-якому випадку, необхідно знати часто використовувані трави при різних станах шкіри новонародженого:купати новонародженого в кип'яченій воді

  • якщо вас турбує суха шкіра у дитини, додайте у ванну відвар ромашки,
  • якщо ви помітили попрілості - налийте відвар череди.
  • якщо з'явився діатез - скористайтесь слабким відваром лаврового листа.

Кип'ятити воду для купання чи ні?

Купати новонародженого в кип'яченій воді тільки через бажання зробити її м'якше не слід. Краще придбати піну для ванни або використовувати слабо концентрований розчин морської солі. Але в тому випадку, коли якість очищення водопровідної води залишає бажати кращого і є можливість заразитися якою-небудь інфекцією, тоді воду просто необхідно прокип'ятити.

Додавати у воду марганцівку?

Кілька десятків років тому наші мами додавали у воду розчин марганцівки, щоб продезінфікувати воду. На сьогоднішній день доведено, що купати новонародженого в марганцівці немає ніякої необхідності, більш того, це шкідливо позначається на шкірі малюка, пересушуючи її.

Так само потрібно правильно підібрати засоби для купання, створені спеціально для ніжної шкіри немовлят. Найкраще купувати їх в аптеці, тоді не буде підстав переживати за їх якість. Подібні засоби не зашкодять ще не зміцнілої шкірі малюка, й збереже її захист.

Рекомендується до прочитання: Як обробляти пупкову ранку у новонароджених

По темі:

У якій воді купати новонародженого відео