Зелений стул із сльзью

Поява у немовляти зеленого стільця турбує багатьох мам. Стілець малюка, який харчується сумішшю, відрізняється від стільця дитини, який їсть грудне молоко: такий стілець більш темний, більш рідкісний, більш густий і неприємно пахне. Іншими словами, він нагадує стілець дорослих.

Зелений стілець у дитини грудного віку

Зелений стілець

Якщо у грудної дитини зелений стілець

Діти на грудному вигодовуванні часто бруднять підгузник, стілець має яскраво-жовтий колір, або трохи темніше, без неприємного запаху. Консистенція стільця, однорідна чи ні, може містити творожистие крупинки. Якщо залишити памперс на деякий час, можна побачити, що поступово його колір змінюється на зелене. Це - варіант норми і не повинно турбувати батьків. Причиною зеленуватого відтінку калу може також стати білірубін, який поступово виводиться з організму саме з калом.

Також, якщо у грудної дитини зелений стілець, це залежить від харчування мами. Якщо мама їсть їжу зеленого кольору - шпинат, петрушку і кріп, брокколі - це може вплинути на колір стільця малюка. Це ж відноситься і до діток, які вже отримують овочі - після доброї порції брокколі на обід малюк сходити в підгузник масою зеленуватого кольору.

Якщо у грудної дитини зелений стілець з піною, потрібно розповісти про це лікаря. Такий стілець - ознака того, що малюк отримує лише «переднє» молоко. Таке харчування більш рідке і менш жирна, ніж молоко, яке дитина поступово всмоктує після 3-5 хвилин у грудях. Таке харчування небезпечно тим, що дитині не вистачає лактази (вона виробляється в організмі дитини в порівняно невеликій кількості), його починають мучити гази, а вміст підгузника стає зеленим і пінистим.

Мамі такого малюка можна порадити налагодити правильне грудне вигодовування: не забирати груди занадто швидко. Крім того, іноді зустрічаються випадки, коли груди мами виробляє велику кількість молока, дитина просто не встигає добиратися до заднього молока, яке є більш жирним, наїдається. У цьому випадку фахівці радять давати міняти груди при годуванні рідше. І, нарешті, при виникненні лактазной недостатності, з якою не вдається впоратися заходами, описаними вище, педіатр виписує спеціальні ферменти, які потрібно розводити в грудному молоці і давати на початку годування. Перед цим педіатр попросить здати спеціальні аналізи. Таким чином, поява зеленого стільця у грудної дитини може стати ознакою лактазной недостатності.

Слиз В калі дитини

Наявність у немовляти зеленого випорожнень зі слизом може стати одним з ознак дисбактеріозу. Крім зеленого стільця, батьки можуть помітити шкірні висипання, малюка можуть турбувати коліки, розлад сну, він може стати неспокійним. Якщо у грудної дитини зелений стілець зі слизом, а також, якщо трапляються кров'янисті фрагменти - це привід негайно набрати телефон лікаря і проконсультуватися. Детальніше про дисбактеріозі...

Зелень в стільці малюка, який харчується сумішшю, може з'явитися від того, що дитині не підходить дана суміш. Її варто поміняти (звичайно, під наглядом педіатра) і звернути увагу на реакцію організму дитини. Ще одна можлива причина зелені - може залізо, яке міститься в деяких сумішах.


Отже, головне - не колір стільця, а самопочуття малюка. Якщо у грудної дитини зелений стілець і при цьому він активний, веселий, не мучиться від болю в животику - швидше за все, нічого страшного не відбувається. Якщо ж дитина млявий, часто плаче, багато зригує, порушений сон - варто розповісти про це медпрацівникові, так як зелений відтінок може означати серйозне захворювання. Зелений колір в калі і піна - це також привід уточнити у лікаря, чи все в порядку..

По темі:

4 Коментарі на "Зелений стул із сльзью"
  1. Анастасія каже:
  2. Максим каже:
  3. Marusa каже:
  4. Олена каже: