Заняття на фітболі з новонародженою дитиною (відео)

м'яч фітболНа щастя, вже закінчилися часи, коли вважалося, що до 4-6 місяців дитина більшу частину дня повинен нерухомо лежати в туго затягнутої пелюшки. Сучасні лікарі дотримуються думки, що для гармонійного фізичного розвитку дитині потрібна не тільки свобода рухів з народження, але і спеціальні вправи. Крім стандартної програми тренувань, яку всі мами отримують в «Кабінеті здорової дитини», не зайвим буде вправи на спеціальному м'ячі - фітбол для немовлят.

Яка користь від фітболу

У будинку, де з'явився малюк, м'яч фітбол нагоді і для здоров'я, і для розваг. Підросли діти дуже люблять стрибати на ньому, як на стрибуні, а з новонародженими дітьми на фітболі можна робити гімнастику. Заняття на фітболі корисні не тільки дітям з неврологічними проблемами, як часто думають молоді мами. Для здорових дітей така зарядка необхідна з багатьох причин.

 1. Сприяє зняттю м'язового гіпертонусу, характерного для новонароджених.
 2. Зміцнює і розвиває м'язи кінцівок, спини, черевного преса.
 3. Надає масажну дію і стимулює роботу внутрішніх органів.
 4. Покращує травлення і запобігає появі кольок.
 5. Допомагає навчитися координувати рухи і розвиває вестибулярний апарат.
� приносили радість мамі і малюкові, потрібно дотримати деякі умови.

 • Найкраще робити гімнастику в ранковий час, поки малюк на піку активності і в хорошому настрої.
 • Перед початком вправ переконайтеся, що малюк спокійний і ніщо не завдає йому незручності.
 • З моменту годування до вправ потрібно витримати паузу мінімум на 1,5 години.
 • Якщо малюк вередує і пручається - не наполягайте. Не всі діти відразу з ентузіазмом сприймають вправи на фітболі. Дайте дитині освоїться і звикнути.
 • Перші тренування повинні бути недовгими, 4-5 хвилин, а потім час занять поступово збільшується.

Існують основні вправи на фітболі для новонароджених немовлят. Освоєння зарядки на диво-м'ячі краще починати з них, а потім можна дати волю своєму тілу і разом з дитиною придумувати різні способи займатися на фітболі.

Вправи на фітболі для малюків

Отже, накриваємо фітбол м'якою пелюшкою, щоб малюку було приємно торкатися його голенькими ручками-ніжками або щічкою, і приступаємо.

заняття з немовлям на фітболі (вправи)

Вправа 1. Гайдаємося на животику

Укладаємо малюка на фітбол животиком вниз. Одну руку кладемо йому на спинку, інший притримуємо обидві ніжки і починаємо обережно похитувати вперед-назад, вправо-вліво.

Вправа 2. Гайдаємося на спинці

По своїй суті ця вправа повторює попередній, тільки дитина лежить на спинці. Виконуючи цю вправу, потрібно стежити, щоб головка малюка не запрокидывалась.

Вправа 3. Пружиним

Укладаємо малюка на животик і, натискаючи на груди або сідниці, змушуємо фітбол пружинити під тільцем крихти. Під час виконання цієї вправи важливо притримувати ніжки. За аналогією з хитанням, пружинити малюк може не тільки обличчям вниз, але і перевернувшись на спину.

Вправа 4. Штовхаємося

Малюк лежить на спинці на дивані або столику. Підносимо фітбол до ніг і трохи надавлюємо. Дитина інстинктивно починає відштовхувати м'ячик ногами.

Вправа 5. Дурисвіт

Сидячи на підлозі, затискаємо фітбол між ніг так, щоб він не міг покотитися. Ставимо малюка на фітбол, і, притримуючи з боку спини, показуємо, як можна пружинити і стрибати. Зазвичай це вправа викликає багато сміху і радості.

Вправа 6. Котимо тачку

Малюка укладаємо на фітбол животом вниз, щоб він уперся ручками в м'яч. Беремо дитину за ніжки так, як ніби котимо тачку, і злегка похитуємо вперед-назад.

Вправа 7. Дістаємо іграшку

Малюк лежить на животику. Притримуючи за ніжки, нахиляємо малюка вперед так, щоб він міг дістати руками до підлоги. Це вправа стає набагато цікавіше, якщо на підлозі перед малюком розкласти іграшки, які можна легко захопити ручкою.

Вправа 9. Качаємо прес

Малюка кладемо на спинку. Притримуючи за передпліччя, піднімаємо малюка до положення сидячи, а потім опускаємо назад.

Вправа 10. Вчимося стояти

Хороший спосіб тренування прямоходіння для дітей, які вже вміють вставати біля опори. Власне і суть вправи в тому, щоб дати дитині постояти з опорою на фітбол, обов'язково підстраховуючи його.

Вправи. Дивитися відео. Частина 1:

rame>

Для дитячого організму фітбол це два в одному: динамічний тренажер і розслабляючий масаж. Одні і ті ж вправи, що виконуються з різною інтенсивністю, можуть активізувати або заспокоювати. Багато мами користуються заспокійливим ефектом навіть для заколисування малюка перед сном.

гімнастика і вправи на фітболі з немовлям

Який вибрати фітбол

Фітбол можна купити і в магазині з дитячими товарами, і в спеціальному спортивному відділі. Для того, щоб вирішити, який фітбол краще всього вибрати, потрібно зрозуміти, чим вони відрізняються.

різні розміри фитболовВ першу чергу фітболи мають різний розмір від 45 до 75 див. в діаметрі. Найбільш універсальним є м'яч 75 див., тому що він може використовуватися і дітьми, і дорослими. Якщо ж у дорослих немає планів на гімнастику, можна вибрати м'яч меншого діаметру. Для дітей є хороший варіант гімнастичного м'яча з ріжками або ручкою.

Поверхня фітболу може бути гладкою, а може бути покрита шипами. Для вправ з новонародженим безумовно потрібна гладка поверхня без всякого рельєфу.

фітбол з ріжками

фітбол з ріжками

Показник якісного фітболу - наявність антиразрывной функції. Дізнатися про те, що м'яч володіє цією функцією, можна з маркування ABS (Anti-Burst System) або BRQ (Burst Resistant Quality).

Знаючи, як вибрати фітбол, ви не розгубитеся перед полицею в магазині. Хорошим бонусом до м'яча є насос, особливо якщо фітбол великого розміру. Майже завжди він є в комплекті, але якщо його немає - краще знайти можливість його придбати. Це помітно скоротить час на надування м'яча, та й працює насос ефективніше.

Вартість фітболу в основному залежить від бренду виробника і розміру. На м'яч самого популярного розміру 75 див. ціна коливається від 490р. до 1000р. Купувати фітбол краще в спеціалізованому магазині. Там менше шансів нарватися на неякісну річ.

Вибрати фітбол, почитати описи і відгуки можете в інтернет магазині BABADY.RU

Читаємо далі

 1. Загартовування немовляти
 2. Розвиток дитини до року по місяцях

Відео. Частина 2

e>