Як одягнути новонародженого на прогулянку (літо, осінь, зима)

Як одягнути новонародженого на прогулянкуЯкщо Ви молода мама і турбуєтеся про здоров'я свого чада, то, швидше за все, вже задавалися питанням про те, як одягнути свого новонародженого малюка на прогулянку. Потрібна додаткова турбота про те, щоб допомогти дитині адаптуватися в цьому світі. Саме на одяг слід звернути особливу увагу в перші дні життя новонародженого, адже в цей час терморегуляція організму маленького чоловічка ще недостатньо добре працює, а прогулянки на свіжому повітрі дуже корисні і навіть необхідні.

Гардероб для новонародженого

До моменту народження дитини основний гардероб, як правило, уже придбано. Зазвичай такий гардероб включає в себе наступні предмети одягу:

  • Розлітайку
  • Повзунки
  • Комбінезон типу боді або сліпа з бавовни або фланелевою тканини
  • Шапочку з тонкої тканини
  • Шапочку з теплої тканини
  • Чепчик з бавовни
  • Комбінезон з теплої тканини, наприклад, флісу
  • Утеплений комбінезон
  • Конверт або комбінезон з утеплювачем

Памперси і ковдри одягом не є, але і про них не треба забувати.

Стаття>>> Докладний список речей для новонародженого

Про що слід пам'ятати при будь-якій погоді

Гуляти з грудними дітьми слід досить довго і часто, адже таким чином зміцнюється їх здоров'я, маленький зростаючий організм збагачується киснем, поліпшуються сон і апетит. Зазвичай прогулянка з новонародженим займає близько двох-трьох годин, а здійснювати її рекомендується двічі на день. До такої прогулянці слід добре підготуватися.

Перед тим, як надіти на дитину одяг, не забудьте про памперсі. Ніколи не завадить взяти з собою теплі флісові або байкову ковдрочку і дощовик, адже погода у будь-який час року може піднести неприємний сюрприз у вигляді несподіваного вітру, дощу чи снігу. Додайте до цього простиральце, носовичок, соску і воду - і прогулянковий набір для малюка готовий.

Звертайте увагу на погоду. Перед виходом на вулицю ми звикли дивитися на градусник. Але температура - це лише один з показників. Не меншу роль відіграють і інші чинники: яке за вікном час року, сонячно або хмарно, важливі наявність вітру, туману і опадів, рівень вологості.

�ї слід подбати про утеплення кінцівок новонародженого, а також головки, особливо вушок. Забезпечте необхідне тепло цим частинам тіла. Дитину можна одягнути в чепчик, теплу шапочку, бавовняний боді, комбінезон з флісу і конверт з утеплювачем. Зверху дитину слід укрити теплою ковдрочкою. Така екіпіровка забезпечить малюкові комфорт і тепло при прогулянках від -10 до -20 градусів. Якщо ж мороз дуже сильний, від прогулянок краще утриматися.

При температурі від 0 до -10 теплий плед використовувати не потрібно. Але іноді при нульовій температурі буває така висока вологість і такий пронизливий вітер, що ми замерзаємо швидше, ніж на морозі. Дитина - теж людина, і в таких випадках знову варто згадати про теплому пледі.

одягаємо новонародженого на прогулянку

температура від -10 до -20 (кликабельно)

Стаття >>> Вибираємо зимовий комбінезон

�ють педіатри, адже у разі, якщо дитина раптом стане жарко, його легше можна роздягнути чи раскутать і знову вкрити, якщо почне замерзати. Але не перестарайтеся з укутуванням малюка. Краще нехай він трохи охолоне, ніж буде знемагати від спеки. Завжди можна помітити, що дитина почала мерзнути, і прикрити його ковдрочкою.

як одягнути восени і навесні

температура від +2 до +8 (кликабельно)

Припустимо, погода хороша, сонячна і безвітряна. Кращим варіантом при температурі від +2 до +8 буде все той же комбінезон з бавовни, комбінезон з теплої тканини типу флісу і ще один утеплений комбінезон, а для голови - чепчик і тонка шапочка.

як одягнути новонародженого на прогулянку восени

від +8 до + 13 (кликабельно)

На вулиці від 8 до 13 тепла? Обмежтеся бавовняним сліпом, теплою шапочкою та конвертом з невеликою кількістю утеплювача.

Стовпчик термометра знаходиться десь між 13 і 17 градусами? Досить того ж тонкого комбінезона з бавовни, теплою шапочки і велюрового комбінезона з утеплювачем.

як одягнути новонародженого на прогулянку восени

від +13 до + 17 (кликабельно)

А як же зрозуміти, чи комфортно Вашому чаду? Поторкайте шийку. Якщо вона волога, гаряча, значить одягу забагато, і дитя слід раскутать. З іншого боку, трохи прохолодні ручки і ніжки - ще не показник того, що дитині справді холодно. А ось холодний і почервонілий ніс - явна ознака того, що дитина замерзає.

Прогулянки в літній час

При температурі від +20 градусів, характерною для літа, має сенс відмовитися від комбінезонів і залишити лише розлітайку і повзунки, а з головних уборів - чепчик. При цьому не забувайте, що голівку дитини не слід перегрівати. Якщо сонце починає припікати, а на малюка, крім чепчики, присутня ще й шапочка, то останню краще зняти.

як одягнути новонародженого на прогулянку влітку

У спеку рекомендується одягати малюка в просторий одяг з натуральної тканини.

Влітку багато сонця, і сонячне світло корисний для немовлят, але не допускайте попадання на дитину прямого сонячного світла, особливо в години підвищеної сонячної активності, з полудня до трьох годин. Щоб уникнути сонячного удару піднімайте козирок на візку.

У сезон дощів користуйтеся дощовиком, але завжди залишайте вільний простір, щоб свіже повітря міг проникнути всередину коляски, інакше користі від такої прогулянки не буде ніякої.

Всі діти різні, і не існує універсальних порад, які підходять абсолютно всім малюкам. Ніхто краще матері не зможе зрозуміти свою дитину, і тільки Ви здатні відчути, яку одяг і погоду любить саме Ваш малюк. Експериментуйте, перевіряйте, і Ваша дитина виросте здоровою і унікальним.

Недорогий інтернет магазин дитячих товарів для дітей будь-якого віку і для мам)

Докладно про магазин: Недорогий інтернет магазин дитячих товарів для дітей будь-якого віку