Як правильно вибрати матрац для новонародженого дитини

Коли в дитячій вже з'явилася маленька затишна ліжечко, настає час підібрати до неї правильні приналежності. Для кого-то річчю першої необхідності виявиться красивий, але абсолютно непрактичний балдахін, хто-то, перш за все, задумається про купівлю захисту на стінки ліжка. Між тим, неймовірно важливою умовою повноцінного сну малюка є грамотно підібраний матрац. Як вибрати матрац для новонародженого? Скільки він зможе прослужити дитині? Ці та інші питання турбують багатьох молодих батьків.

Як вибрати матрац для новонародженого

матрац для новонародженого

Вимоги до матраца для самих маленьких

Поставитися до вибору дитячого матраца і справді варто відповідально, оскільки, куплене навіть для новонародженого, якісний виріб може прослужити як мінімум до трьох років. Моделі, повністю зроблені з ватину, повільно, але вірно втрачають позиції на сучасному ринку. Однак, навіть купуючи самий модний і гарний матрац, завжди потрібно переконатися в тому, що у нього:

  • Потрібний розмір

Матрац, призначений для дитячого сну, повинен збігатися з розмірами ліжечка. Якщо він виявиться менше, ніж периметр ліжечка, то буде постійно з'їжджати і доставляти дитині незручності під час сну. Звичайними розмірами вважається розмір 120 на 60 див. Однак, знаючи точно довжину і ширину дна ліжечка, можна підібрати матрац, трохи відрізняється від стандартного.

  • Висока гігієнічність і безпеку

Нещодавно народжена дитина буде проводити в своєму ліжечку чимало часу, а значить, матрац для нього повинен бути добре вентильованим, мати якщо не вологостійкий покриття, то хоча б знімний чохол, який легко зняти і прополоскати або навіть попрати. Важливу роль також відіграє наповнювач. Натуральність складу не завжди означає те, що вашій дитині він підійде найкращим чином. Наприклад, абсолютно натуральні шерсть або повсть можуть ставати причиною алергії у дітей. Крім того, після кількох пропущених мамою підтікань, такі наповнювачі можуть видавати з часом неприємний запах.

Потрібно звернути увагу також на чохол, який в основному виготовляється їх бавовняної тканини. Для новонародженого важливо, щоб на чохлі в місцях зіткнення з тілом були відсутні грубі шви, змійки, ґудзики та інші деталі, які можуть завдавати маляті занепокоєння під час сну.

  • Хороші ортопедичні властивості

Мова не йде про лікування вже сформувався викривлення хребта, а всього лише про те, щоб матрац для новонародженого мав достатню жорсткість. Тоді хребет маленького карапуза буде під час сну приймати природне положення. Педіатри категорично не радять дітям спати на дуже м'якій поверхні, оскільки в цьому випадку незміцнілий хребет може деформуватися. Добре зарекомендував себе в цьому відношенні такий наповнювач, як кокосове волокно, який одночасно надає матрацу і необхідну жорсткість і пружність, добре вбирає запахи і пропускає повітря.

який краще вибрати матрац для новонародженого

правильні матраци для новонароджених дітей

Після ознайомлення з перерахованими вимогами до матраців для новонароджених можна сміливо визначатися з вибором моделі.

Види матраців для дітей

Для того щоб розібратися, який краще всього вибрати матрац для нашого новонародженого малюка, потрібно визначитися, протягом якого терміну ви плануєте користуватися матрацом:

1. Універсальна модель без пружин підійде і для самих маленьких крихіток, і для тих, кому вже є 3-4 роки.

Види матраців для дітей

матрац без пружин

Її основу може складати кокосове волокно або пінополіуретан, який також вважається антиалергенним і нетоксичним матеріалом. В якості додаткового шару може застосовуватися повсть або шерсть. Крім того, зустрічаються і двосторонні моделі. Різна жорсткість сторін призначена для дітей різного віку: більш жорстка (кокосова) - для новонароджених, більш пружна (латексна або пінополіуретанова) - для дітей старше року.

Матрац іноді має асиметричну форму (одна його сторона товщі, ніж інша), імітуючи кювез в пологовому будинку, розташований під певним кутом. Робиться це, щоб уникнути захлебывания дитини в момент зригування. Яку модель вибрати, вже справа батьків. У будь-якому випадку треба пам'ятати, що підкладати для цих цілей під голову дитини до року подушку категорично не рекомендується.

Чохол з натуральної бавовняної тканини (бязі, ситцю, жаккарда) може прошивати бавовняної ж ватою для додаткової м'якості. Також цей матеріал сприяє кращому повітрообміну в спеку. Змійка або інша застібка для знімання чохла зазвичай розташовується збоку.

2. Пружинний матрац.

Види матраців для дітей пружинний матрац

матрац для дітей з пружинами

Позиціонується виробниками як універсальна модель і для новонародженого, і для дитини шкільного віку. Однак більш корисним він виявиться все-таки для діток від року, які не тільки сплять на матраці, але можуть активно гратися на ньому і навіть стрибати. Тому і розмір таких виробів часто вже становить 190 на 90 см (хоча зустрічаються і моделі традиційного розміру). Для новонародженого наявність пружин не зіграє значної ролі у силу малої ваги дитини.