Ванночки для купання новонароджених дітей

Говорячи про купанні, важко переоцінити його користь для новонародженого. Потрапляючи у воду, дитина занурюється в що стала йому звичної за 9 місяців середовище, тому плавання розвиває вестибулярний апарат, розслабляє і заспокоює дитину, покращує його емоційний стан. Допомогти дитині полюбити цю процедуру може і спеціальна ванночка для купання новонародженої дитини.

Ванночка для купання новонародженого

пластикові ванни

Чи варто купувати окрему ванну для малюка?

Сьогодні в педіатрії існує думка, що купати немовляти спокійно можна і в загальній ванні. При цьому мова йде про те, що дитина зможе активно рухатися, не обмежуючи себе у великій ванні. Крім того, наповнена водою велика ванна буде остигати дещо повільніше, ніж маленька, а це дозволить збільшити тривалість перебування малюка у воді.

Якщо ж у будинку немає великої ванни, а тільки душ, або взагалі немає ні ванни, ні душа, то покупка окремої ванночки для вашого малюка стає необхідністю. У маленької ванночки є й інші переваги:

  1. В ній простіше утримувати новонароджену дитину фізично.
  2. Часто використовуються для боротьби з опрелостями та іншими подразненнями шкіри настої лікарських трав можуть забарвити емаль великої ванни, а маленьку ванночку з пластику відмити куди простіше.
  3. Нарешті, під час несподіваного або профілактичного відключення гарячої води дитячу ванночку наповнити набагато легше.

Також необхідно пам'ятати, що купання новонародженої дитини - досить відповідальний процес, і не варто відразу ж після виписки з пологового будинку поспішати з ним.

По темі купання новонародженого:

На думку педіатрів, краще трохи почекати до того, як заживе пупкова ранка (в основному вона загоюється на другому тижні). Протягом цього часу достатньо обтирати дитину вологою губкою і підмивати його теплою водою. Коли ж ранка загоюється, можна перейти до купання у ванні. Застосовувати дитячий шампунь або пінку для ванни не варто частіше 2-х разів на тиждень. Втім, як загальноукріплюючої процедури купання в чистій воді можна проводити хоч кожен день.

Як правильно вибрати ванночку?

Сучасні моделі ванночок настільки різноманітні, що часом зробити вибір зовсім нелегко. Нові технології виробництва якісного та безпечного пластику дають можливість фірмам істотно полегшити життя мами, вбудовуючи в ванночки термометри, ваги та інші пристосування. Разом з тим, все ще залишаються чинними вимоги практичності та гігієнічності.

Отже, вибираємо ванну правильно, звертаючи увагу на те, щоб модель, яка вам сподобалася:

  • була достатньо безпечною, тобто її дно не повинно бути дуже слизьким, а ще краще, мати протиковзке покриття. До деякими моделями додається килимок (іноді має термодатчик), який укладається на дно;
  • відповідала вимогам гігієни і легко милася;
  • мала відповідний розмір, тобто щоб вона могла прослужити дитині хоча б до півроку, але разом з тим добре встановлювалася б у велику ванну;
  • мала зручне і міцне дно або кріплення для установки на бортики великої ванни.

Крім перелічених головних вимог, при виборі ванночки можна також врахувати додаткові можливості у вигляді:

  • вставок з термопластику, які змінюють колір, коли температура не підходить для купання, або вбудованого термометра;
  • отвори для зливу води, яке дозволить мамі не накачувати м'язи рук, перевертаючи кожен раз ванночку для того, щоб вилити з неї воду. При цьому пробка повинна бути досить зручно зроблена, щоб не травмувати малюка під час купання;
  • вбудованих ваг, завдяки яким можна буде перевірити вагу дитини в комфортній для нього обстановці (наприклад, після купання).

Види ванночок для немовлят

Якщо ви вітаєте мінімалізм, і єдиними критеріями для вас будуть зручність і безпеку ванночки, то найоптимальніший варіант - це традиційна пластикова модель, яку можна встановлювати як у велику ванну, так і на підлогу. Якщо ж разом з перерахованими вимогами ви б хотіли отримати додаткові зручності, то варто придивитися до більш «просунутим» моделям.

Основні види ванночекдля новонароджених бувають такими:

1. Пластикові з гладким дном і традиційними маленькими відділеннями для банного приладдя

Вибираємо ванну правильно

зручна ванночка для купання новонародженого

У комплект до деяких моделях виробники додають спеціальну гірку для купання новонародженого, також окремі ванночки можуть бути прикрашені зображеннями персонажів мультиків або героїв казок, мати вбудований злив і термометр. Відомі бренди також часто включають в комплект до ванночці спеціальну матрасик для немовлят, плаваючу подушечку і забавні іграшки.

До безперечних плюсів такої моделі можна віднести те, що вона годиться не тільки для новонародженого, а і для дитини близько року. При цьому навіть підрослому маляті не буде в ній занадто тісно.

Мінуси ж її полягають у тому, що саме для новонародженого така ванночка не дуже зручна - адже мамі доведеться підтримувати малюка під голову однією рукою, одночасно намагаючись відкрити флакон з шампунем і вимити дитини іншою рукою. Купання пройде набагато легше зі спеціальною гіркою в комплекті.

2. Анатомічні (також звані іноді ергономічними, тобто зручними для використання)

В таких ванночках гірка з м'яким нековзним покриттям вже вбудована в конструкцію, завдяки чому навіть новонароджений займає напівлежаче положення і фіксується. Мамині руки трохи звільняються для того, щоб помити малюка. Крім того, саме в таких, більш дорогих моделях, в основному присутні і всякі додаткові зручності у вигляді вбудованого термометра з рідкокристалічним дисплеєм, вагами і отворами для зливу.

Серед недоліків моделі - не найнижча ціна і ще, мабуть, той факт, що з часом підрослому чаду буде вже не дуже цікаво тільки сидіти у ванні, а захочеться плавати і перевертатися. Виступи ж анатомічних моделей, що забезпечують безпеку маленьким, будуть тільки заважати однорічній дитині.

3. Надувні

Основні види ванночок для новонародженихДостоїнствами таких моделей є цікаві забарвлення, вбудовані м'які гірки, зручні підголовники. Їх зручно зберігати, коли в квартирі мало місця, але не надто зручно кожен раз надувати для купання дитини. Крім того, за відгуками користувачів, таку ванночку краще тримати в будинку як додатковий варіант на випадок виїзду за місто або далекої подорожі. Зручно використовувати їх для підрослих дітей як невеликий басейн.

Мами відзначають, що в складки надувних ванночок можуть потрапляти залишки відварів трав, використаних для купання новонароджених. Якщо це відразу не помітити і не вимити ретельно гуму, то з часом вони можуть створювати неприємний запах і сприяти розмноженню бактерій.

Як видно, до вибору ванночки для малюка потрібно підійти відповідально. При цьому висока ціна не завжди буде запорукою такої ж високої якості і безпеки дитини. Підійшовши грамотно до цього питання, можна знайти гідний бюджетний варіант, який допоможе мамі полегшити купання малюка, а малюкові відчути комфорт і радісні емоції під час улюбленої процедури!

Фото (кликабельно)

По темі:

Відео про те, як вибрати ванночку для новонародженого малюка