У малюка болить животик, що робити і як допомогти

болить животик у немовлятиСитуація, коли болить животик у немовляти, стара, як світ. Через неї проходять всі мами і всі немовлята. У різних дітей по-різному, частіше або рідше, виникає больове газоутворення. При цьому дитина кричить, не може заснути, і разом з ним не спиться всій родині. Больові відчуття малюка значно послаблюються у віці 3 місяців, і, як правило, зовсім не турбують після півроку.

Можна і потрібно вжити деяких заходів, які дозволять попередити появу сильних болів в животику у немовляти. Це необхідно і мамі, і дитині. Малюк вимагає максимально можливого комфорту, а мамі бажано висипатися. Це позначиться на кількості молока і на підвищеній маминої дратівливості.

Причина болю в животику у немовляти

Чому у малюка болить животик? Існують кілька причин, одна з яких це кишкові коліки і газики, а що може викликати коліки і газики?

По-перше, харчування мами. Газики в кишечнику малюка формуються так само, як у дорослого. Одні продукти викликають сильне газоутворення, при вживанні інших освіта газів практично відсутня. Згадайте, від якої їжі у вас і раніше, до вагітності, відбувалося «пукание». Цю їжу виключіть відразу. Далі уважно відстежуйте, після якої вашої їжі у малюка починає боліти животик. Для цього протягом декількох днів розділіть прийоми їжі, їжте суп окремо, через деякий час окремо кашу або м'ясо, щоб точно зрозуміти, який продукт вам обом зараз не підходить.

Що можна їсти мамі, що годує - список дозволених продуктів

Може виявитися так, що набір страв, що залишився після всіх винятків, не багатий. Не турбуйтеся, це тимчасова міра. Через кілька місяців ваш малюк підросте, стане більший, і газики будуть легко виходити з його організму.

Друга причина того, що болить животик у немовляти - психічний стан жінки, що годує. Дуже важливо не нервувати. Переживання мами передаються дитині, при нервовому збудженні м'яза його напружуються, стискаються і ускладнюють вихід газів з анального отвору.

Третя можлива причина болю в животі у немовляти - підвищена жирність молока. При цьому густе жирне молоко в травній системі малюка погано засвоюється і викликає больові відчуття. У таких випадках мами буває досить поїти малюка водичкою перед годуванням.

Що робити, коли у малюка болить животик?

  1. Коли у малюка болить животик потрібно іноді для відведення газів малюкові в попку використовувати маленьку гнучку трубочку. - Газики у немовляти - як допомогти?
  2. Також допомагає легкий нагрів животика, наприклад, теплою пелюшкою (її попередньо гладять праскою) або теплим маминим животом (мама бере дитину на руки і притискає животиком до себе). - Допомогу немовлятам при кольках
  3. Для профілактики появи кишкових коліків малюкові роблять масаж животика (легкі погладжування навколо пупка за годинниковою стрілкою) і гімнастику (згинання і розгинання ніжок до животика). Також необхідно викладати малюка на животик перед годуванням.


Відмінним засобом від болю в животику є слабкий відвар ромашки.

Кількість ромашки береться з розрахунку однієї столової ложки на літр води. На день малюкові достатньо заварити одну склянку (200 г води і 1/5 частини чайної ложки ромашки). Відвар треба процідити, налити в пляшку і давати дитині пити перед годуванням. Голодна дитина спочатку прийме цю водичку за їжу і буде активно висмоктувати її. Хвилин через п'ятнадцять відвар ромашки пройде з шлунка в кишечник, дитина знову відчує голод і дасть вам знати про це. Тепер годуєте його молоком.

З готових аптечних засобів для полегшення і попередження кишкових кольок застосовують лікарські препарати на основі симетикона (наприклад, Боботик).

По темі: