Газики у немовляти - як допомогти?

Газики у немовлятиНародився дитина! Новоспечена мама з перших хвилин життя малюка є йому головною підтримкою і опорою. Здоров'я малюка багато в чому залежить від її догляду і турботи про немовля дитячому організмі. Перше випробування може початися для мами ще в пологовому будинку. Мова йде про таке неприємне явище, як газики у немовляти. Що це таке, як і чим допомогти малюкові при газиках - поговоримо про це детальніше.

Від яких продуктів газики у немовляти?

Розпізнати, що немовля мучать газики, дуже просто. Дитина починає різко кричати, підтискати вгору до животика ніжки, сукати ними з боку в бік, проявляти підвищене занепокоєння. Потім тимчасово замовкає, але через деякий час ситуація повторюється. І так може тривати всю ніч. Щоб мама не втратила спокій і сили, потрібно відразу знайти і усунути причину скупчення газів у дитини. Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, то мамі слід запам'ятати, від яких продуктів газики у немовляти мають властивість утворюватися. Підвищений газоутворення виникає при вживанні таких видів їжі:

  • борошняні вироби;
  • бобові;
  • білокачанна капуста;
  • газовані напої.

Велика кількість вживаного матір'ю цукру так само може служити причиною появи газів у дитини. Також існує думка, що чай зі згущеним молоком покращує лактацію - воно невірно, збільшує лактацію будь тепле пиття, навіть проста вода. А згущене молоко - це концентрована сахароза, при вживанні будьте готові до хворобливої реакції малюка. Ось вам список продуктів дозволений до вживання при ГВ.

З чим можна переплутати газики у немовляти, так це з заглатившимся під час годування повітрям. Він накопичується в шлунку, починає тиснути його, розтягувати і завдавати дитині біль. Щоб цього уникнути, потрібно після кожного годування викладати дитини лежачи на животик, притискаючи до грудей, до себе на коліна. 10-15 хвилин викладання достатньо. За цей час весь зайвий повітря вийде, дитина заспокоїться і може навіть заснути. Ще як варіант - використовувати при годуванні стільчик, спинка якого відкинута в напівлежаче положення. Так малюк при годівлі практично не захоплює повітря, а навіть якщо частково заковтує - в такому положенні тіла повітря безперешкодно виходить назад.

Як і чим допомогти дитині при скупченні газівяк і чим допомогти при газиках

1. Масаж. Ви можете зробити своєму малюкові легкий масаж животика, погладжуючи животик за годинниковою стрілкою. Ніяких особливих зусиль докладати не варто, просто обережні рухи пальцями руки. Через деякий час малюк заспокоїться, кишечник розслабиться, і газики вийдуть. Не біжіть в аптеку за медикаментами без призначення лікаря - дитині можна і потрібно допомагати самому, вчитися обходитися без ліків.

2. Газовідвідна трубочка. Чарівна річ, яку за копійки можна придбати в будь-якій аптеці. Наконечник трубочки змащуєте маслом/дитячим кремом, і обережно введіть трубочку в задній прохід дитини, попередньо перевернувши його на бік. Перед процедурою постеліть клейонку, так як разом з газиками можуть вийти випорожнення малюка. Абсолютно хибною є думка про те, що трубочка викликає звикання. Досягнувши тримісячного віку, дитина навчиться сам випускати газики, і трубочка з того моменту буде вам вже не потрібна. Докладніше про газовідвідної трубочки для малюка...


3. Клізма. Газики у немовляти часто супроводжуються запором. Якщо у дитини більше двох діб не було випорожнень, малюк неспокійний, то слід йому допомогти очистити кишечник за допомогою клізми. Потрібно придбати в аптеці найменшу. Нагрійте кип'ячену воду до 40 градусів, наберіть клізмочку водою, і обережно введіть змащений кремом кінчик клізми дитині. Стисніть на пару секунд попку немовляти, щоб вода встигла розрідити калові маси. Клізма - це крайня міра, яку не слід зловживати, адже кишковий тракт дитини ще дуже ніжний. Як правильно зробити клізму.

4. Грілка. З народженням дитини у вашому будинку повинна з'явитися грілка (список речей). Якщо в неї набрати теплої води і додати до животика дитини, вона заспокоїть біль, допоможе газикам переміститися в кишечнику і вільно вийти. При покупці зверніть увагу на сольові грілки, а також грілки з вишневими кісточками. Вони зручні в застосуванні і діють ефективніше звичайних грілок.

dex_partner_id = 130256; yandex_site_bg_color = 'FFFFFF'; yandex_stat_id = 6; yandex_ad_format = 'direct'; yandex_font_size = 1; yandex_font_family = 'verdana';
4 Коментарі на "Газики у немовляти - як допомогти?"
  1. Skile каже:
  2. zemela каже:
  3. Вероніка каже:
  4. Уляна каже: