Нормальна (оптимальна) температура тіла немовляти

Нормальна температура тіла у немовляти залежить від такого процесу як терморегуляція, що забезпечує підтримку постійної температури в організмі дитини. Терморегуляція визначається двома процесами:

 • термоотдачей,
 • термопродукцией (виробленням тепла).

нормальна температура у немовляти

У грудних дітей процес терморегуляції остаточно не сформований і тепловіддача переважає над теплопродукцией (виробленням тепла), дітки часто мерзнуть, що виражається в икании, охолодженні і посинении ручок, ніжок. Тому грудних дітей легко перегріти або переохолодити.

Батьки повинні знати, що в умовах постійного сповивання механізми терморегуляції «не працюють». Це затримує адаптацію дитини до природної середовищі і робить його схильним до захворювань.

Визначення нормальної температури у грудних дітей

Підтримання нормальної температури у немовлят досягається шляхом звичайного догляду.

Щоб створити комфортний тепловий режим малюкові, необхідно знати яка нормальна температура тіла повинна бути у грудних дітей. Вона не буває однаковою для всіх дітей, коливається від 36.6 до 37.2 і залежить від багатьох факторів розвитку і фізіології дитини. Для визначення нормальної температури тіла вашого малюка, необхідно протягом декількох днів вранці, в обід і ввечері її вимірювати. Таким чином, батьки зможуть встановити середньо стабільну температуру немовляти.

Як виміряти температуру дитині

пку комфортні умови.

 1. Дитяча кімната повинна бути добре прогріта від 20º до 24ºС.
 2. Одягати немовляти потрібно на один шар більше/менше (в залежності від сезону), ніж одягнений в даних умовах дорослий.
 3. Стежити, щоб дитина не мерз у нічний час. Вкривайте його натуральними ковдрами (з вовни, бавовни), які краще зберігають тепло, одночасно забезпечуючи правильну терморегуляцію.
 4. Для гуляння на вулиці немовля повинен бути одягнений по сезону і відповідно з погодою. Важливо, щоб голівка дитини перебувала у теплі, щоб уникнути переохолодження, оскільки майже 30% тепла втрачається саме при відкритій голові.
 5. На перших порах буде розумним використовувати в кімнаті простий настінний термометр для визначення температурного режиму в кімнаті.
 6. Щоб переконатися, що дитині тепло, доторкніться долонею до потилиці. Якщо потилицю прохолодний, значить, дитина потребує додаткового теплі.

Як попередити перегрів немовляти


У той же час, батьки повинні бути уважні, щоб не допустити перегріву малюка, оскільки перегрів діти грудного віку переносять набагато важче переохолодження. Нормальна температура тіла у немовляти визначається по теплому тельцю, рожевому шкірного покриву, активності дитини. Якщо батьки помітили зниження активності дитини, відсутність апетиту, підвищення температури (особливо, якщо такі ознаки зустрічаються в теплу пору року) - можливо, малюк перегрівся. У важких випадках, перегрів може привести до летального результату.

Для попередження цього скористайтеся наступними способами:

 • Дитина має бути відповідно одягнений (влітку вистачить бавовняної сорочки і простиральця для укривання).
 • Забезпечте дитину рясним питвом.
 • Не виносьте немовляти на відкрите сонячне простір, намагайтеся гуляти з ним у тіні.
 • Надягайте на голівку дитини панамку.
 • Не залишайте влітку без догляду дитину у візку для денного сну, тому що, пересуваючись, сонце може нагріти не тільки коляску, але і перегріти дитину.
 • НІКОЛИ не залишайте немовляти в закритій машині одного.

Ну а якщо у дитини висока температура, то ознайомтеся зі статтями: