Чому немовля вигинає спину і плаче: причини

чому немовля вигинає спину і плаче

немовля вигинає спину

Маленька дитина - це і море радості і безліч проблем, які виникають практично щодня. Одні завдання вирішуються швидко, інші ставлять молодих батьків у глухий кут або зовсім породжують паніку. До однієї з таких проблем відноситься вигинання малюка в спині, що супроводжуються плачем. Перш ніж щось робити варто розібратися, чому дитина вигинає спину і плаче.

Причин чому дитина вигинає спину і при цьому іноді плаче може бути кілька. Варто розглянути детальніше кожен варіант.

Підвищений внутрішньочерепний тиск

Найсерйозніша причина, чому дитина вигинає спину, це наявність неврологічних захворювань, зокрема підвищення внутрішньочерепного тиску. Причиною є різні захворювання: порушення обміну речовин, менінгіт, абсцес, гідроцефалія, енцефаліт, пухлину мозку.

При частих повторах таких нападів треба звернутися до дитячого невропатолога. Він проведе необхідні дослідження, щоб виключити наявність патології. При встановленні діагнозу лікар призначить відповідне лікування і буде вести спостереження за станом дитини.

Гіпертонус м'язів спини і шиї

Виявити наявність надмірного напруження м'язів можна вдома, якщо дитині вже більше трьох місяців. Треба лише покласти дитину на животик і уважно поспостерігати, як він буде піднімати голову. Якщо голова сильно закидається назад, а плечі піднімаються наверх без участі рук дитини - у малюка виявлений гіпертонус задньої поверхні м'язів шиї і спини. Як варіант малюк може завалюватися на один бік, якщо м'язи перенапружені з одного боку.

При напрузі м'язів потрібно буде пройти сеанс спеціального масажу спини і шиї. Фахівці в поліклініці покажуть мамі комплекс вправ для грудничка для зняття зайвого тонусу м'язів.

>>> Гіпертонус у дитини

Больові або неприємні симптоми

У віці від 2 тижнів до 3-4 місяців діти можуть плакати і вигинатися в спині від сильних кишкових кольок. При цьому малюк плаче сильно і довго, до двох-трьох годин. Після чотирьох місяців кишкові коліки сходять нанівець, і плач з цієї причини припиняється.

Якщо малюк плаче і вигинається від сильних болів в животі треба просто зняти причину болю. У цьому допоможе кропова або фенхелевая вода, теплий компрес на живіт. Після припинення болю малюк просто перестане плакати.

Вигинання і плач, що супроводжуються важким, утрудненим диханням говорять про закладеності носа у дитини. Треба промити носик малюка слабким сольовим розчином або спеціальним засобом. Це позбавить дитину від неприємних відчуттів і припинить плач.

Капризи дитини

грудничок вигинає спину і плачеПри выгибании в спині при плачі та примхах треба відволікти малюка. Незміцнілі м'язи спини при різкому выгибании можуть пошкодитися, тому варто відучувати малюка вередувати з будь-якого приводу.

Найчастіше малюк вередує під час їжі. Причин може бути дві.

  1. У першому випадку дитина просто бавиться і вередує. Він вже наївся, але відриватися від грудей йому просто не хочеться.
  2. У другому випадку дитину не влаштовує смак молока або його кількість. Смак молока залежить від дієти мами і їй варто уважно ставитися до свого раціону. Кількість молока в грудях може бути надмірним, тоді дитина просто не встигає смоктати, так і недостатнім - дитина просто не наїдається.

Якщо малюк вигинає спинку, але не плаче, а просто крекче, то все в порядку. Так він готується освоїти перевороти на живіт і назад. Або він побачив нове і цікаве для себе і хоче ближче це розглянути. Варто просто змінити положення дитини, щоб йому було зручно розглядати новий об'єкт.

Наслідки дитячих захворювань можуть відгукуватися на самопочуття надалі. А запущені хвороби призводять до негативних наслідків. Якщо малюк прогинається в спині і при цьому плаче варто якомога швидше звернутися до лікаря. Він або поставить правильний діагноз і призначить лікування або виключить будь-які захворювання і заспокоїть батьків.

По темі плачу: