Як лікувати вітрянку у грудних дітей: симптоми вітрянки

Батьки немовлят часто переживають, що їх малюк підхопить вітрянку, і найчастіше їх хвилює, як вона в цьому випадку буде себе проявляти, особливо якщо поруч знаходиться хворий. Але обов'язково немовля повинен заразитися, і в яких формах може протікати ця інфекція?

вітрянка у грудних дітей - лікування

Що таке вітрянка?

Для початку потрібно визначитися з тим, що ж являє собою це захворювання.

Отже, вітряна віспа є інфекційною хворобою, яка у діток, як правило, протікає в досить легких формах. Вітрянка у грудних дітей, у дорослих осіб і у людей з ослабленим імунітетом здатна приймати набагато більш складні форми.

Передається таке захворювання як вітрянка повітряно-крапельним шляхом, причому може пройти від десяти днів до 21 дня після контакту з хворим, поки з'являться симптоми вітрянки. Більше того, людина може заражати інших, навіть не підозрюючи про те, що є носієм інфекції.

Небезпеку зараження оточуючих починається приблизно за пару діб до моменту появи на шкірних покривах характерних висипань і зберігається вона, поки на тілі не перестануть виникати нові бляшки, а старі нариви не покриються кірками.

Симптоми вітряної віспи

Перші симптоми вітрянки - це почервоніння шкіри (в діаметрі до сантиметра), і досить швидко в цих місцях виникають пухирі, наповнені прозорою рідиною. Надалі вони трансформуються, набуваючи вигляду подсохших кірочок.

вітрянка у грудних дітей симптоми

Вітрянка у грудних дітей починається різко. Ознаки її наступні:

 • підйом температури тіла до 38 градусів, іноді навіть до 40;
 • загальна слабкість у тілі;
 • головні болі;
 • рясна висипка, стрімко розповсюджується на поверхні шкіри і, що характерно, на слизові оболонки. Це головний симптом вітрянки;
 • поява на шкірних покривах маленьких пухирців, наповнених прозорою безбарвною і рідиною супроводжує сильний свербіж, і діти зазвичай дуже погано його переносять.

Де може бути висип при вітряній віспі:

 • волосиста частина голови;
 • особа;
 • рот;
 • тулуб;
 • статеві органи.

Протягом даної хвороби зазвичай носить хвилеподібний характер, і саме з цієї причини висипання можуть з'являтися з періодичністю кілька разів.

Легка форма вітрянки у немовлят

У разі якщо вітрянка носить легкий характер, а зазвичай так і буває, коли дитині 3-6 місяців, то спочатку на шкірі малюка виникають спочатку поодинокі нариви, а потім хвилями підсипає із підвищенням температури. Причому чим більше на тілі висипань, тим вище вона буде. Коли елементи висипу поодинокі, температура може бути нормальною.

Невеликі червоні цятки швидко стають блискучими бульбашками, і оточують кожен з них червоні обідки. Через 1-3 доби бульбашки покриваються корочками. Але одночасно з цим на шкірі немовляти присутні нові висипання. Нерідко страждають і слизові оболонки - на них теж з'являються бульбашки, однак вони швидко перетворюються на поверхневі ерозії.

Дитина важко переносить вітрянку з-за того, що шкіра сильно свербить, що позбавляє його спокою, міцного сну та гарного апетиту. Малюк стає примхливим і дратівливим, відмовляється від грудей і намагається роздирати висип.

Як лікувати вітрянку

Елементи, що з'являються на шкірі, слід обробляти зеленкою, щоб вони краще присыхали. До того ж, зеленці властиво знищувати бактеріальну флору, а це попереджає нагноєння.

З метою зменшення свербежу елементи висипу змазують «Фенистилом» (цей гель є дуже ефективним засобом при лікуванні вітрянки, оскільки препарат істотно знімає алергічні прояви). Але ні в якому разі не мастіть цим гелем всю шкіру відразу. Цим препаратом обробляються по черзі окремі ділянки, особливо там, де висипки найбільше. Категорично заборонено купати дитину в цей період, оскільки водні процедури чреваті стрімким поширенням висипань по поверхні всього тіла.

При появі свіжої висипки надягайте на грудничка одяг, в якій зашиті рукава або ж спеціальні дитячі рукавички - малюк не повинен розчісувати себе.

Важка форма вітрянки у немовлят

вітрянка у грудних дітей

На жаль, важкий перебіг цієї хвороби зустрічається досить часто. Вітрянка починається з підвищення температури.

Малюк стає надто неспокійним, постійно відмовляється їсти. У цей період його можуть мучити головні болі. Потім з'являються перші елементи висипу. Нерідко трапляється, що висипає одночасно багато елементів, і при цьому температура може підвищуватися навіть до 40 градусів. Дещо поліпшується стан немовляти після того як сходить перша хвиля висипань, але через добу ситуацій повторюється. І чекає дитину кілька хвиль.

Як лікувати вітрянку в цьому випадку?

Головну небезпеку становить при вітряній віспі ураження слизових оболонок. Наприклад, якщо є висип в області гортані, то у вашого малюка можуть виникнути ознаки задухи або помилкового крупа. Якщо це сталося, негайно викликайте швидку, а до приїзду бригади дайте дитині кілька крапель «Феністилу» (згідно з вказівками, викладеними в інструкції до препарату).

При відсутності температури можна опустити ніжки малюка в тазик з гарячою водою - це буде сприяти зняттю набряку гортані за рахунок того, що кров прихлынет до ніг. Зрозуміло, при температурі гарячі ванни категорично протипоказані.

Якщо лікар охарактеризує стан немовляти як важкий і буде схилятися до госпіталізації, не відмовляйтеся.

Вітрянку у грудних дітей провокують віруси, що відносяться до групи герпес-вірусів. Такі віруси мають досить високим ступенем сприйнятливості. Відсоток хворих серед людей, які контактували з хворим і не перенесли вітрянку раніше, дорівнює 80 відсоткам. Вітряна віспа - типова дитяча хвороба.

Ще про здоров'я грудних дітей

 1. Догляд за шкірою немовляти
 2. Діатез у грудних дітей (симптоми, лікування, народні засоби від діатезу)
 3. Стафілокок у грудних дітей (Симптоми, лікування)
 4. Прищики на обличчі новонародженого - причини і як позбутися
 5. Пітниця у новонароджених ─ як відрізнити, як запобігти і що робити?