Як зібрати аналіз сечі у немовляти хлопчика і дівчинки?

як у немовляти зібрати сечу для аналізуЗі збором сечі для обстеження хоч раз у житті стикався абсолютно кожна людина. І якщо в дорослому віці зібрати необхідний біоматеріал не складає труднощів, то з дітьми все інакше. Особливо якщо забір сечі необхідно зробити у немовляти. Не варто панікувати при одній думці про те, як у немовляти зібрати сечу для аналізу, адже все насправді не так складно, як здається на перший погляд. Існує ряд ефективних і простих у виконанні методів, перевірених часом і мамами.

Способи збору сечі для аналізу у грудничка

При зборі сечі можна скористатися наступними ємностями:

  • спеціальним мочеприемником;
  • скляною або пластиковою тарою;
  • звичайним чистим поліетиленовим пакетом.

Збір сечі за допомогою мочеприемника

як зібрати сечу у немовляти мочеприемникомВ аптечній мережі у вільному продажу знаходяться стерильні мочесборники, що представляють собою невеликий пакетик з отвором. Прикріпити сечоприймач за допомогою липучки між ніжок малюка досить легко, але краще на всяк випадок придбати кілька пакетів. Липучка гіпоалергенна, тому не слід турбуватися про можливі подразненні на шкірі малюка.

Не найвдалішою ідеєю буде розміщення мочесборника під підгузником, оскільки підсумком стане порожній пакет і набряклий памперс.

збір сечі у немовляти мочеприемникомПеред тим, як зібрати сечу у немовляти, його необхідно ретельно підмити, після чого до його ніжок прикріпити пакет. Щоб швидше отримати бажаний результат, можна постояти біля крана з відкритою водою. Малюк ні в якому разі не повинен сидіти - процедура проводиться стоячи. Якщо дитина занадто малий і сам ще не варто, доведеться носити його на руках. По закінченні процедури вміст пакета виливають у стерильну ємність.

Збір сечі за допомогою пластикової або скляної тари

Для цього способу підійде пластикова ємність для збору сечі, придбана в аптеці, або будь-яка невелика і чиста баночка, наявна в будинку. Цілком підійде тара з-під соку або дитячого харчування. Скляну ємність краще додатково обдати окропом.

Сечовипускання у дітей відбувається з певними інтервалами, які можна зафіксувати за допомогою годин. І якщо мама пропустила один такий процес, то до наступного краще тримати баночку напоготові. При цьому не виникне зайвих питань про те, як зібрати сечу у хлопчика - достатньо підставити ємність під струмінь. Для дівчаток підійде інший метод, оскільки для цього способу знадобиться ще один чоловік, який тримає баночку.

Збір сечі за допомогою поліетиленового пакета

як у немовляти зібрати сечу для аналізуБувають ситуації, коли з якихось причин не вдалося придбати мочесборник, а тара не є виходом з положення. Можна взяти звичайний прозорий поліетиленовий пакет з ручками, розрізати ручки, щоб їх можна було обв'язати навколо ніжок, зробити невеликі надрізи в пакеті з боків і закріпити його на дитину. В результаті утворюється мішечок, куди збирається сеча. Дитину слід тримати у вертикальному положенні, а після сечовипускання вміст пакета акуратно переливається в стерильну баночку.

Цей спосіб допоможе вирішити проблему, як зібрати сечу у дівчинки, оскільки є універсальним для обох статей. Якщо маля не може стояти в силу свого віку, її можна покласти на розгорнутий пакет, попередньо підстеливши клейонку. Нічого страшного, що частина сечі виллється - залишився кількості цілком вистачить для обстеження. Пакет можна також обв'язати навколо ніжок і взяти дитину на ручки в горизонтальному положенні. Немовлята схильні до сечовиділення під час трапези, тому для досягнення швидких результатів краще прикласти дитину до грудей.

Шкідливі поради при зборі сечі у немовлят

В оточенні молодих мам завжди знайдеться «всезнаюча» особа, що дає безліч рад, які практично не можна втілити в життя. Ось лише деякі з них:

  1. «Нехай дитина спокійно пісяє на пелюшку або в підгузник - потім викрутиш». Абсорбент всередині сучасного підгузника моментально перетворює сечу в гель. Навряд чи таку речовину візьмуть для обстеження хоч в одній лабораторії. Що стосується пелюшки, з неї не отримати достатню кількість сечі, навіть якщо пропустити через прес. А якщо додати до цього частинки волокон тканини, що потрапляють в ємкість для збору, можна відразу ставити хрест на результатах аналізу.
  2. «Висади дитину на горщик і перелий в баночку». Жоден пластиковий горщик неможливо ідеально простерилізувати. Окріп у цій справі не помічник, не врятують і найдорожчі засоби побутової хімії. Сеча, одержана таким способом, буде містити підвищену кількість лейкоцитів, а бактеріальний посів буде далекий від справжнього стану речей.

По темі:

  1. Як у немовляти беруть кров з вени?

Відео

2 Коментарі до "Як зібрати аналіз сечі у немовляти хлопчика і дівчинки?"
  1. Олександр каже:
  2. Любов андріївна каже: