Про помідори на грудному вигодовуванні

свіжі червоні помідориЯк тільки жінка починає грудне вигодовування, у неї виникають природні запитання про те, чи є ті ж самі продукти, що і раніше. Іноді піддаються сумніву, здавалося б, звичайні продукти. Хвилюючись за здоров'я дитини, особливо якщо він алергік, мамі доводиться стежити за своїм харчуванням і ретельно вибирати їжу.

Можна їсти помідори при годуванні дитини грудьми?

До тримісячного віку дитини потрібно бути особливо обережною, особливо з алергенними продуктами, до яких відносяться і помідори. Якщо дуже хочеться поїсти цих овочів, спробуйте спочатку невеликий шматочок. Якщо дитина не зреагував, то вводите його в свій раціон. При алергічної реакції потрібно виключити цей продукт.

При відсутності алергії, помідори при грудному вигодовуванні - це корисний продукт, який забезпечить маму і малюка багатьма необхідними речовинами.

Які помідори краще їсти при грудному вигодовуванні?

Свіжі помідори

Свіжі помідори містять безліч корисних речовин:

  • аскорбінова і фолієва кислоти, вітаміни групи B;
  • лікопін - каротиноидный пігмент, що надає томатам червоний колір. Має протизапальну і антиоксидантну дію. Перешкоджає розвитку раку шийки матки. Приймає участь в захисті ДНК і уповільнює старіння клітин.
  • триптофан - амінокислота, яка сприяє утворенню серотоніну - «гормону радості»;
  • холін - речовина, що підвищує вміст гемоглобіну в крові.

Свіжі помідори при грудному вигодовуванні потрібно ретельно вибирати. Краще, якщо вони будуть вирощені на дачі, без застосування мінеральних добрив та не містять ГМО.

Якщо свіжі помідори мають дуже тверду шкірку, блідий колір на розрізі видніється багато світлої м'якоті і прожилок, то, швидше за все, в них міститься велика кількість нітратів. На жаль, взимку на прилавках в основному тільки такі помідори, тому добре б влітку запастися замороженими томатами або консервованими заготовками. Не варто брати підгнилі томати, навіть для смаження або тушкування.

Жовті помідори

Якщо у матері або у малюка є алергія на червоні сорти томатів, то можна спробувати жовті помідори. Вони гіпоалергенні, але при цьому корисніше. Жовті помідори менш калорійні, в них міститься більше лікопіну і вітаміну C, і вони солодший на смак.

Тушковані помідори

Якщо ви обожнюєте помідори, що готові їсти їх на перше, на друге і просто так, то можна урізноманітнити страви з них. Тушковані помідори при обробці майже не втрачають своїх корисних якостей, за винятком вітамінів. При гасінні, що міститься в томатах лікопін, стає легко засвоюваним.

Солоні помідори

солоні помідориУ багатьох годувальниць виникає питання: чи можна їсти солоні і мариновані овочі? Мариновані продукти слід виключити з меню повністю, оскільки в них міститься оцет і приправи, які можуть вплинути на смак молока. Звичайні соління є дозволяється, але в розумних кількостях, з-за того, що великий вміст солі в харчуванні шкідливо для маленької дитини. Тому, якщо відсутня алергія на томати, то, при бажанні солоні помідори в невеликій кількості допускаються в їжу годувальниці.

Читаємо далі:

  1. Овочі при ГВ
  2. Список продуктів для жінки на ГВ
  3. Огірки при грудному вигодовуванні
  4. Фрукти при ГВ