Можна огірки при ГВ

Незамінним джерелом вітамінів у раціоні людини є овочі. Вони повинні бути основним продуктом і на столі у годуючих мам, але вводити їх у раціон потрібно дуже обережно і поступово. Всім відомо, що молоко є основним продуктом харчування немовляти, і те, чим харчується мама, має важливе значення. Разом з материнським молоком дитина одержує вітаміни і мінерали, що сприяють зміцненню імунітету. Тому якщо у дитини немає схильності до алергічних реакцій, то вживати овочі в період грудного вигодовування необхідно. І, звичайно ж, в літній час дуже хочеться поласувати огірочком - дуже смачним і корисним овочем. І дуже часто виникає питання - чи можна їсти огірки при грудному вигодовуванні і наскільки це корисно для мами і малюка?

Корисні властивості огірків

свіжі огірки годуючої матері

Свіжі огірки дуже корисні, в них міститься величезна кількість вітамінів і мінеральних речовин, які забезпечують нормальну роботу всього організму, велика кількість тартроновою кислоти, за допомогою якої вуглеводи не перетворюються в жири.

Корисні властивості огірків:

 • підвищений вміст калію, який надає благотворний вплив на роботу серцевого м'яза, та нирок;
 • низька калорійність;
 • наявність великої кількості харчових волокон, що покращує травлення;
 • наявність високого рівня вмісту йоду;
 • наявність вітамінів РР, В, Е;
 • високий вміст мікроелементів - натрію, кальцію, фтору, хлору, заліза, магнію, цинку.

При вживанні огірків:

 • поліпшується травлення і засвоєння білкової їжі;
 • проносний ефект настає;
 • володіють сечогінним ефектом;
 • нормалізується обмін речовин.

Коли можна ввести в раціон годуючої мами свіжі огірки?

Звичайно ж, всі перераховані вище властивості свіжих огірків дуже корисні для дорослих. Але наскільки корисно це буде дитині?

Незважаючи на те, що з'їдена їжа в грудне молоко не потрапляє, дитині все-таки передається реакція материнського організму на продукт. І занадто ранній введення в матусин раціон свіжих огірків може спровокувати газоутворення, здуття живота, кольки і навіть дисбактеріоз.

На жаль, більшість новонароджених дітей у перші три місяці страждає від болів в животику, викликані бродінням молока в кишечнику. А огірки тільки погіршать хворобливі відчуття, так що буде все-таки краще, якщо мама тимчасово відмовиться від них.

Вводити в раціон харчування огірки під час годування груддю бажано на четвертому-п'ятому місяці життя малюка, коли у нього зникнуть проблеми з травленням.

Вживати огірки при грудному вигодовуванні рекомендується з ранку і в мінімальній кількості, щоб поспостерігати за реакцією малюка на протязі дня. Якщо з'являться коліки або здуття живота, то до ночі вони пройдуть.

Якщо дитина почувається добре, його не турбує здуття живота, кольки, немає проносу, то годуючій мамі від огірків відмовлятися не варто, але не переїдати.

Слід звернути увагу і на якість огірків. У холодну пору їх вирощують у парниках, із застосуванням різних хімічних засобів. Тому нітрати, які накопичуються в плодах, можуть викликати отруєння, тобто від споживання таких овочів краще відмовитися. У літній час огірки краще вживати у свіжому вигляді і зі своєї грядки.

Вживання солоних і маринованих огірків

солоні огірки

За змістом корисних речовин солоні огірки не поступаються свіжим плодам. В них зберігаються всі мікроелементи, вони нормалізують травлення і підвищують апетит.

Годуючій мамі солоні і малосольні огірки потрібно вживати з великою обережністю. Надмірне їх вживання може викликати кишкові кольки у дитини. Вводити їх в свій раціон потрібно поступово і маленькими порціями, одночасно зі звичними продуктами. Якщо у дитини не з'явиться висип, не турбує животик, можна з'їсти ще шматочок.

При відсутності наслідків, годуючим мамам не забороняється вживати огірки, але в розумних кількостях, тому що вони затримують рідину в організмі.

Відео

li>підвищену спрагу;
 • алергічний висип на шкірі.
 • При приготуванні страв необхідно вибирати овочі з великою обережністю, щоб не завдати дитині дискомфорт, тому що його травна система дуже слабка.

  мариновані огіркиМариновані огірки

  Мариновані огірки містять велику кількість солі, оцет, вживання якого не бажано при грудному вигодовуванні.

  Питання їсти чи ні, огірки під час грудного вигодовування краще вирішувати мамі, виходячи із стану дитини.

  Тепер поговоримо про помідори (свіжих, солоних і тушкованих) - посилання на статтю

  Читаємо далі по темі: