Можна їсти капусту годуючій мамі під час грудного вигодовування

Матусі новонароджених малюків та педіатри продовжують сперечатися про вплив раціону годуючої жінки на самопочуття дитини. Вітчизняні лікарі дотримуються думки про виключення окремих продуктів з меню, як сприяють виникненню алергічних реакцій та посилення кольок. Їх закордонні колеги вважають, що вплив їжі на новонародженого дуже опосередковано, і дозволяють після пологів є все, але дотримуючись принципів здорового харчування. Капуста при грудному вигодовуванні може надавати різний вплив на дитину, все залежить від наявності алергічних реакцій і способу приготування.

Капуста при грудному вигодовуванні

Міф про шкоду вживання капусти годуючої мамою

Будь-який вид капусти, якщо її вирощували без застосування заборонених препаратів, містить дуже багато речовин, що благотворно впливають на організм людини. Білокачанна багата фолієвою кислотою і вітаміном С, брокколі - вітаміном А і білком. Цвітна і брюссельська капуста мають прекрасні дієтичні властивості.

У деяких людей цей овоч викликає здуття і підвищене газоутворення в животі. Але пов'язано це скоріше з особливістю їх травного тракту - підвищеною чутливістю або якимось захворюванням.

Багато жінок у період годування грудним молоком уникають вживати в їжу капусту, пов'язуючи з нею виникнення у малюка кольок.

Статті по темі: Раціон годуючої мами (список продуктів під час ГВ)

Тут діє стереотип - якщо у мене капуста викликає бродіння в шлунку, то і в моєї дитини буде аналогічний стан. Ця думка має право на існування, особливо якщо жінка буде годувати капустою дитини. Але в більшості своїй, кольки - це реакція організму дитини на заселення травної системи численними бактеріями, що потрапляють в неї з навколишнього середовища. Прямої залежності між раціоном годуючої мами і частотою та інтенсивністю кольок немає.

Правила введення капусти в раціон після пологів

Капуста під час грудного вигодовування, з'їдена мамою, здатна завдати шкоди здоров'ю дитини лише при наявності у нього алергії на цей продукт. Мова звичайно не йде про зіпсованих овочах - їх вживання у жодному разі неприпустимо.

Можливість прояви алергії у малюка на капусту дуже мала, але списувати її з рахунків не варто. Вводити овоч у меню потрібно, як і будь-який новий продукт, з обережністю, уважно спостерігаючи за зовнішнім виглядом шкіри малюка і його стільцем. Їх реакція підкаже, чи можна їсти капусту годуючій мамі. Висип, пронос або запор попередять про наявність харчової непереносимості, а можливо навіть алергії. У цьому випадку про капусту слід забути хоча б на півроку.

Читаємо ще: Інші овочі під час грудного вигодовування

Способи приготування капусти для годуючої мами

Цвітна капуста

Через пару-трійку тижнів після пологів мамі можна спробувати приготувати супчик з цвітної капусти. Завдяки низькому вмісту клітковини, даний вид капусти чудово засвоюється. Смачне блюдо вийде з відварних суцвіть цвітної капусти, запечених в духовці. А ось смаження у період грудного вигодовування не найкращий спосіб теплової обробки.

Поступово можна ввести в раціон і інші види овочів сімейства капустяних. Головне дотримуватися принципів здорового харчування. Краще їсти варену капусту або загасити її, так у ній зберігатися корисні властивості, а вплив на травлення буде ослаблено.

Білокачанна капуста

З обережністю слід вживати свіжу білокачанну капусту тушковану, вона найсильніше викликає метеоризм. У салати краще додавати пекінську капусту. Зате соковиті капустяні листи, відбиті до появи соку, здатні істотно полегшити відчуття розпирання в грудях при парафії у великих обсягах молока або зняти запалення, пов'язане з поганим випорожненням грудей дитиною.

Квашена капуста

квашена капуста при грудному вигодовуванні

Найголовніше обмеження відноситься до вживання квашеної капусти при грудному вигодовуванні. Пов'язано це з великим вмістом кислоти та солі, а також з необхідністю застосування для закваски приправ. Бажано відкласти це смачне блюдо до закінчення годування.

Морська капуста при грудному вигодовуванні

Незважаючи на свою назву, морська капуста це не овоч, а водорість. Вона буде дуже корисна жінкам, чиї малюки страждають від нестачі заліза або фосфору. Ці мікроелементи будуть до речі і самої матусі, для підтримки свого здоров'я.

Ламінарії, як і всі морепродукти, багаті йодом. Оскільки надлишок йоду не менш шкідливий для здоров'я, ніж його недолік, то в меню годуючої жінки морська капуста може входити не більше 150 грамів 3 рази за тиждень.

Приймаючи рішення про входження будь-якого виду капусти в меню при годуванні малюка грудним молоком, орієнтуйтеся на стан дитини і його реакцію. Боятися вживати капусту не слід, але і зловживати її можливими негативними властивостями теж не варто. Якщо ж все-таки материнське серце підказує, що від капусти потрібно відмовитися тому, що у новонародженого посилюються від неї коліки або починається алергія, то можливо варто до нього прислухатися. Адже краще матері мало хто здатний зрозуміти, що потрібно її дитині.

Читаємо по темі:

Харчування при грудному вигодовуванні відео